Polskie linie lotnicze LOT Boeing 787 Dreamliner

Polskie linie lotnicze LOT Boeing 787 Dreamliner“LOT ma gigantycznego pecha. Nie dość, że firma jest na krawędzi bankructwa, to jeszcze kupiła buble. Drugi Dreamliner też nie lata!” – informuje dziennik.pl.

Należący do polskich linii lotniczych LOT drugi Dreamliner, który wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, również ma usterkę techniczną.

Z tego powodu rejs Boeinga 787 z Warszawy do Wiednia został odwołany. Pasażerowie polecieli podstawionym Boeingiem 737. Wielu z nich kupiło bilety tylko i wyłącznie dla lotu Dreamlinerem.

“Kolejny raz polskie linie zawiodły pasażerów. A szkoda. W zamian za to zostaliśmy ulokowani w samolocie, który do złudzenia przypomina PKS z lat 80-tych. Nawet wystrój wnętrza i obdarte siedzenia są tu traktowane jako dodatkowa atrakcja” – napisał w mailu do redakcji Kontaktu 24 jeden z pasażerów.

Wcześniej usterki pierwszej maszyny tego typu nie pozwoliły na loty do Londynu i Monachium.  Boeing 787 miał problemy również w czasie rejsu do Pragi.

Jak poinformował rzecznik PLL LOT, udało się naprawić usterkę mechaniczną w pierwszej maszynie. “Pierwszy Dreamliner miał uszkodzenie mechaniczne wielkości jednego centymetra w okolicach podwozia. Samolot jest taką maszyną, na której każde urządzenie musi być dokładnie sprawdzone”. Według jego informacji, usterka została już naprawiona i maszyna zabierze w sobotę pasażerów do Londynu.

PLL LOT zamówiły 8 najnowocze­śniej­szych samolotów Boeinga. Od lutego będą obsługiwały loty długodystansowe.

Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu.

Źródło: kontakt24.tvn.pl, dziennik.pl
Fot. Gail Hanusa 


One comment:

  1. traveller

    21 December 2012 at 20:38

    Jeszcze dojdzie do sytuacji, gdzie w marcu LOT będzie miał 5 Dreamlinerów i wszystkie będą uziemione 😀

Comments are closed.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up