Air Arabia

Tagged: 

This topic contains 15 replies, has 4 voices, and was last updated by  Monika 3 years, 5 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author

sjjo6
    Member

Witajcie!
    Czy jest tu ktoś kto pracuje/ pracował / ma ochotę pracowac dla Air Arabia?
    czy ktoś z Was wie, jak wygląda rekrutacja? Jak wygląda praca? Gdzie bazują?

Justyna
    Member

Czesc. Ostatnio rekrutowali przez skype. Bazują w Sharjah w UAE. Wybierasz się?

sjjo6
    Member

Hej,
    dziś miałam właśnie taką rozmowę na skype. ( Musze Ci powiedzieć, ze rozmowa na skype w sprawie pracy CC wydaje sie być nieco dziwna..) Właśnie dostałam potwierdzenie i wysyłam dokumenty. Nie wiem czy się wybieram, nie widziałam jeszcze kontraktu ale propozycja wydaje się być interesująca. Wiesz coś wiecej na ich temat?

Justyna
    Member

A gdzie znalazłaś ogłoszenie? Może rozmowa na skype i jest trochę dziwna ale lepsze to niż przechodzenie przez te wszystkie etapy. Kiedy miała byś rozpocząć szkolenie? O co pytali? Jakie zaproponowali warunki? Jest to low cost więc i pasażerowie specyficzni. Loty są ciężkie, pasażerowie trudni. Nie zapewniają zakwaterowania.

sjjo6
    Member

Rozmowa trwała 10 minut wiec i jej efekt – propozycja pracy bardzo mnie zdziwił. Ogłsozenie znalazłam jakies pol roku temu ( no może 4 miesiace temu) na tej stronie i wyslalam aplikacje. Szkolenie trwa miesiac i jeszcze nie wiem kiedy- pytali tylko kiedy ewentualnie moge zaczac i reszte detali maja wyslac mi po otrzymaniu mojego kompleu dokumentow. Nie wiem jakie warunki proponuja dlatego chciałabym podpytac Ciebie? 🙂 może wiesz cos wiecej?:) Rozmowa – standard- dlaczego te linie, dlaczego chcialabym tu pracować, co robie teraz, powiedz mi cos o sobie i pytania o wage tatoo i wzrost..tyle! Żadnego testu z ang- nic nic nic!…Mowisz, że nie zapewniaja zakwaterowania? Nie wiesz gdzie bazują swoja załoge?

Justyna
    Member

Napisałam, że bazę mają w Sharjah 🙂 Napisałaś, że ich propozycja wydaje się być interesująca więc myślałam, że przedstawili Ci jakieś konkretne warunki. Mieszkania musisz szukać na własną rękę. Najbliżej są Sharjah, Ajman albo Dubaj – ale tam będzie drogo. Jak masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało 🙂

sjjo6
    Member

Miałam nadzieję, że bazują również w innych krajach. Teraz otwiera się owa linia Londyn -Casablanca wiec myslalam, że może Maroko? Tylko Sharjah wchodzi w gre? Ty dla nich pracowalas? Zastanawiam się jak to wyglada z zarobkami skoro na wlasna reke treba sobie szukac mieszkania? Ile w tych liniach zarabiają CC? Wiem tylko tyle, ze oferują stały kontrakt, a o reszcie dowiem sie jak tylko dokoncze te dokumenty..może masz jakies cenne informacje dotyczace pracy u nich? 🙂

sjjo6
    Member

PODBIJAM TEMAT, CZY KTOŚ Z WAS WIE COŚ WIECEJ NA TEMAT PRACY W AIR ARABIA?

Ja mam koleżankę która tam pracuje. Mają bazy w Maroku, Egipcie i Sharjah – emirat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, około godziny od Dubaju. To linie low cost. Destynacje możecie sobie sprawdzić na wikipedii. Europejczyków rekrutują do bazy w Sharjah. Na rekrutacji mówią “We don’t fly to war zones”, a później okazuje się że jest Afganistan, Irak i Syria… reszta lotów to Południowa Azja, Bliski Wschód i Ukraina. Jedyne pobyty to Bangladesz. Loty bardzo ciężkie, latają robotnicy budowlani którzy nie umieją korzystać z toalet. Mnóstwo godzin w miesiącu, do około 120 h (w Europie limit to 100 h miesięcznie, ale 900 rocznie, średnio wychodzi więc 75 h w miesiącu. W Air Arabii pracujemy więc nawet 2x więcej niż w każdych liniach europejskich!) Roster ciężki, nieraz lot nocny i później znowu do pracy na popołudnie lub na noc. Kasa dobra, porównywalna z Emirates czy Etihadem, no ale co z tego, skoro linia nie zapewnia zakwaterowania ani transportu do pracy, a ceny za wynajem są zabójcze, a w ciągu ostatniego roku podrożało nawet o 100% z powodu napływy uchodźców z Syrii. Jeśli nie posiadamy samochodu za transport płacimy kierowcy, który wozi prywatnie crew. Co ważne, Air Arabia ma umowę z Emirates, więc jeśli liczycie że dostaniecie się do Emirates na miejscu, to niestety, ale wręcz przeciwnie. Można za to na miejscu startować do Etihadu. Informacje z drugiej ręki, ale jestem w stałym kontakcie z koleżanką, więc wiem mniej więcej jak to wygląda. Plus taki że są zniżki na loty dla siebie w Air Arabii, Emirates i Etihadzie, a dla 2 znajomych w Air Arabii (nawet jakieś bilety za darmo) Tylko że najbliższe destynacje to Kijów lub Istanbul, więc ciężko będzie znajomych z tego skorzystać.

Jeśli chodzi o crew, to większość z krajów takich jak Maroko, Tunezja, Pakistan, itd. Jest paru Polaków, którzy dostali się na innych zasadach, po upadku OLT, jako crew z licencją na Airbusa. Poza tym tylko paru Słowaków i sporo Ukrainek, rekrutacji w Zachodniej Europie nie ma.

• This reply was modified 3 years, 7 months ago by  CaptainMonkey.

sjjo6
    Member

Bardzo dziekuje za informację. Czy wiesz moze jak wyglada caly etap rekrutacji dla tych linii? Ja mialam rozmowe przez skype, ktora trwala okolo 10 minut i juz po niej zaproponowano mi prace. (!!) Czy wlasnie tak wyglada u nich rekrutacja CC? I ostatnie pytanie, orientujesz się moze, czy europejczyków mogą bazować w Maroku? Czy biorą ich tylko do bazy w Sharjah?

Justyna
    Member

W Maroko latają tylko Marokańczycy. DO Syrii już prawie od roku nie latają a pobyty są w Bangladeszu i w Nepalu. Każdy chce mieć pobyt w Nepalu, wszyscy chwalą ze jest super. Latają nie tylko robotnicy. Nie wszystkie loty są aż tak ciężkie. Można się przyzwyczaić. 120 godzin nalotu mają raczej Arabic speakerzy albo Russian speakerzy albo seniorzy. Przeważnie lata się ok 100 godzin miesięcznie. Zniżki na bilety są w emirates, Etihad, delta, virgin Atlantic tak ze można dolecieć praktycznie wszędzie.

sjjo6
    Member

Dziekuje bardzo dziewczyny! Wlasnie otrzymalam maila z kontraktem i zastanawiam się co robić dalej..Czy orientujecie się ile kosztuje życie w Sharjah? i jak wyglada sprawa z wiza? Kto ją opłaca? ( w kontrakcie nie ma ani słowa na ten temat)..jeśli macie jeszcze jakies informacje na temat pracy w tych liniach to proszę- dajcie znać.

Justyna
    Member

Ile zaproponowali podstawy jeżeli mogę zapytać? Kiedy wylot i szkolenie? Wizę opłaca Air Arabia ale na wszelki wypadek napisz do nich maila. Mieszkania najlepiej szukać na dubizzle.com . Ceny za wynajem mieszkania podawane są za 12 miesięcy, płatne przeważnie w czterech czekach co 3 miesiące. Ja na Twoim miejscu chyba bym się decydowała. Po okresie próbnym który trwa 6 miesięcy dostajesz umowę na 3 lata.

sjjo6
    Member

Wlasnie problem polega na tym, że ta cala ich umwoa jest napisana tak, ze nie ma w niejnajistotniejszych wiadomosci. Napisalam im maila z pytaniami kiedy wylot i kto zalatwia wize. Kasy tez nie zaproponowali rewelacyjnej po podstawa to 4600AED a za godzine loty placa okolo 15AED.
    Cala rekrutacja mnie martwi, ponieważ jak juz wczesniej pisalam po 10 minutach rozmowy zaproponowano mi prace…sama nie wiem co o tym myslec. Napisalam im maila i czekam na odpowiedz. Na podpisanie kontraktu mam tylko 3 dni.
    Nie wiesz jak sprawa z wiza wygladala u dziewczyn, ktore tam pracuja? I ile czasu od podpisania kontraktu czekaly na trening?

Justyna
    Member

No i jak tam? Jesteś już w Emiratach? 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up