Badania medyczne

This topic contains 38 replies, has 24 voices, and was last updated by  MIkolaj 11 months, 1 week ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 39 total)
  • Author

santigo
    Member

Ale audiogram sprawdza stan słuchu, tak? A badanie laryngologiczne na czym polega w tym przypadku?

Tak, audiogram sprawdza słuch. Nie pamiętam dokładnie na czym polegało badanie u laryngologa, na pewno zaglądał do uszy i kazał robić jakieś dziwne ćwiczenie na równowagę – zamknąć oczy i stanąć na jednej nodze. Nie wiem czemu to miało służyć, ale tak mi się zakręciło w głowie, że myślałam że się przewrócę… a czego się obawiasz u laryngologa jeśli nie badania słuchu?

santigo
    Member

Boję się, że mu się nie spodobają moje trąbki eustachiusza 🙂
    Czy cc często cierpią na bół spowodowany ciągłą zmianą ciśnienia?

Traveler
    Member

Na początku troche, potem nauczysz się sobie z tym radzić. Bóle zdarzają sie jak idziesz do pracy zakatarzona albo z zwalonymi zatokami, w innych przypadkach nie powinno być problemów. Może przez pierwsze 200-300 lotów troche mnie pobolewały bo nie wiedziałem co z tym zrobić, potem nauczysz się tych valsalva maneuverów i innych tricków to bedzie dobrze.

santigo
    Member

A jest może stosowany przez cc earpopper? Czytałam, że tak i że podobno niezawodny, ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile marketingu. Również wiem od jednego fa, że wielu z nich ma wstawione rurki do ucha wewnetrznego, co zapobiega zamykaniu i lepiej wyrównuje cisnienie

Prawdę mówiąc nigdy nie słyszałam o czymś takim, ani o ear popperach ani o żadnych tubkach. Problemy z uszami zdarzają się jeśli ktoś jest przeziębiony. Rozumiem że ear poppery stosuje się przy chronicznych infekcjach uszu? Z zapaleniem ucha środkowego absolutnie nie można latać, bo przy zmianie ciśnienia dochodzi do pęknięcia bębenka i może dojść do częsciowej utraty słuchu, co się zdarza niektórym cc, przeważnie tym którzy się za bardzo chcą wykazać i latają wtedy kiedy absolutnie nie powinni. Jeśli masz jakieś problemy z uszami to przede wszystkim skonsultuj się ze swoim laryngologiem, czy zawód stewarda jest dla ciebie wskazany, bo obawiam się że możesz sobie spraprać zdrowie na amen..

• This reply was modified 4 years, 11 months ago by  CaptainMonkey.

santigo
    Member

Nie mam problemu z uszami. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i wyćwiczenia pewnych nawyków, tak jak mówi Elor. A pytam tak zapobiegawczo i z ciekawości, czy macie z tym doświadczenie 🙂

Nie, zdarzyło się parę razy kiedy byłam porządnie przeziębiona, ale ogólnie to myślę że organizm się szybko przyzwyczaja i nie znam nikogo kto by miał jakieś większe problemy, poza tymi którzy właśnie latali z zapaleniem ucha.

doroteaa
    Member

a co z tarczyca? ktos wie? ja ma niedoczynnosc ale mega dbam o to, wiec wyniki mam b. dobre.

moni
    Member

Czy ktoś z Was wie jaka jest dopuszczalna wada wzroku w tym zawodzie? ( konkretnie chodzi mi o badania dla Qatar Airways)

celina_gryc
    Member

Cześć, a gdzie można wykonać takie badania lotnicze i czy trzeba mieć skierowanie i ile kosztują. Ponoć w Katowicach nie robią ale czy to prawda???

Ola
    Member

Badania można wykonać w gabinetach, gdzie przyjmują lekarze upoważnieni do wydawania tego typu zaświadczeń. Lista dostępna jest tutaj: http://www.ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/medycyna-lotnicza/lekarze-orzecznicy Ceny są różne. Ja uważam, że najlepszy jest GOBLL we Wrocławiu (mają cennik na stronie).

Damian
    Member

A czy ktoś z Was wie coś na temat noszenia okularów? Mam wadę wzroku-zez, mam szkła +2.5. Czy przez to mam mniejsze szanse?

Owoc
    Member

Hej wszystkim!
    Ja natomiast mam pytanie ad uzębienia. Niemal wszędzie rozpisują się o idealnym – czy naprawdę mowa jest o idealnym, tzn czy dyskwalifikują mnie plomby? Nie mam obecnie żadnych ubytków, zęby równe, białe, zadbane… no ale niestety z kilkoma plombami.
    Czy ma to jakieś znaczenie?

Meg
    Member

Plomby są ok pod warunkiem, że Ci nie wypadają 🙂 Jeśli nie masz żadnych ubytków to możesz spać spokojnie. Ja sama mam 3plomby i jest dobrze. Wg Emirates plomby są jak najbardziej ok gorzej gdy brakuje jakiegoś przedniego zęba 😉

A ząbki powinny być jak najbardziej równe. Ja sama nie mam idealnie białych zębów, a jednak mnie do Dubaju biorą 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up