easyJet

This topic contains 64 replies, has 19 voices, and was last updated by  Karolina 3 years, 7 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 65 total)
  • Author

cabincrew24.com
    Keymaster

Wszystko na temat linii lotniczej easyJet.

Radek
    Member

Czy ktoś pracuje dla Easy Jeta? Albo czy komuś udało się przejść rekrutację przez internet? Złożyłem aplikację. Pod koniec września przysłali mi dwa testy – pierwszy to tzw. test predyspozycji, drugi to sytuacje w samolocie. O ile drugi test był w miarę ok to pierwszy był dla mnie nie do przejścia. Co do testu predyspozycji można było wybrać w jakim języku chce się go rozwiązywać. Był dostępny po hiszpańsku, portugalsku, rosyjsku, nawet po czesku chyba, ale nie po polsku. Test składał się z 42 pytań testowych (prawda, fałsz, nie można stwierdzić). Odpowiedzi na pytania były w 6 paragrafach, z którymi nie można było się zapoznać przed rozpoczęciem testu. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że na zrobienie testu miało się… 12 minut. Na początku próbowałem szukać odpowiedzi w paragrafach, później zacząłem strzelać, ale i tak nie udało mi się odpowiedzieć na wszystkie.

Drugi test nie miał limitu czasowego, choć pewnie czas był mierzony, ale był to test wielokrotnego wyboru. Do dyspozycji miało się 6 kulek i trzy możliwe odpowiedzi. Jeżeli uważało się, że tylko jedna odpowiedź jest poprawna to wiadomo wszystkie kulki szły na jedną odpowiedź. Można było też obstawić, że jedna odpowiedź jest najbardziej poprawna, dwie pozostałe mniej (4 kulki, po jednej kulce). Możecie sobie wyobrazić jakie taki test daje możliwości wyboru… Totolotek.

W zasadzie nie wiadomo, czego się spodziewać po takim teście. Niedługo będę mógł się zaaplikować ponownie, ale zupełnie nie mam widoków jak się do tych testów przygotować.

Będę wdzięczny za wskazówki albo po prostu wymianę doświadczeń.

hejho
    Member

dziś zrobiłam ten test, też nie rozwiązałam całego pierwszego więc mi podziękowali … nie bardzo rozumiem, o co chodzi w tej rekrutacji, czytać ze zrozumieniem potrafię ale żeby na czas ?… tekst miałeś o firmie produkującej różności do samochodów?

Radek
    Member

Tak, miałem dokładnie taki test. Strasznie to wkurzające, że nawet nie mam jak się do testu przygotować. Nawet rodowity Anglik potrzebowałby kursu szybkiego czytania by go rozwiązać. A test nie był testem znajomości angielskiego tylko testem predyspozycji zawodowych.

hejho
    Member

trochę polatałam i nie sądziłam że umiejętność szybkiego czytania jest niezbędna w pracy w powietrzu 😉 kiedy aplikujesz ponownie?

Radek
    Member

W kwietniu, o ile jeszcze będzie taka możliwość.

hejho
    Member

trzymam zatem kciuki, daj znać jak tam a ja popytam wsród znajomych, znam jedna dziewczynę która dla nich pracowała zapytam czy kilka lat temu było tak samo 😉

Radek
    Member

Dzięki. 🙂

Zastanawiam się czy jeżeli udałoby mi się zaaplikować ponownie dostałbym ten sam test. To znacznie ułatwiłoby sprawę.

osiczka
    Member

KOCHANI EASYJET ZAWITAL NA WARSZAWSKIE LOTNISKO BAZE OTWIERAJA CZY TYLKO LOTY REGULARNE?

KTOS COS SLYSZAL MOZE?

Kiss-and-fly
    Member

easyJet w Warszawie? nie ma ich, i zdaje się nie będzie nigdy. Skąd masz takie info?

PS. Ja też ten test wypełniałem – jednak do pierwszego miałem opcję po polsku. Zdążyłem w 12 minut rozwiązać wszystko, rozwiązałem też tą część drugą, wagowo tak jak mi się zdawało że będzie najlepiej.
    Akurat dziś dostałem wiadomość, że niestety nie przeszedłem tego etapu. I zapraszają za pół roku:))

Radek
    Member

@osiczka, skąd masz informację, że Easy Jet lata do / z Warszawy. Na ich stronie nic takiego nie ma. Tym bardziej, nie wydaje mi się, żeby otwierali bazę.

@Kiss-and-fly, naprawdę mogłeś rozwiązać ability test po polsku? Ja nie miałem takiej możliwości. Chyba coś zmienili.
    Też miałeś tekst o samochodach?

Na początku października oblałem online assessment, wychodzi na to, że mogę znów aplikować na początku kwietnia. Zastanawiam się tylko, czy pół roku mam liczyć od czasu złożenia aplikacji czy od czasu otrzymania negatywnej odpowiedzi?

Rekrutacja wciąż jeszcze trwa, ale może się skończyć lada chwila, więc liczy się każdy tydzień.

Ktoś wie czy ewentualnie dostałbym ten sam test?

• This reply was modified 5 years, 3 months ago by  Radek.

osiczka
    Member

kochani wybaczcie zobaczylam zdjecie zrobione przez port po czym okazalo sie ze przerzucone z krk 🙂

zdjecie jako ciekawostka

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=536812279692027&set=a.498082553565000.114305.112367258803200&type=1&theater

• This reply was modified 5 years, 3 months ago by  osiczka.

Kiss-and-fly
    Member

@radek – tak, po polsku, tekst o jakiejś fabryce produkującej elektronikę do samochodów.
    Ja juz go kiedyś rozwiązywałem po ang, ale to było ze 2 lata temu…

Co mi po tym, jak i tak my profile doesn’t match:P

Aniessa
    Member

Witam

Radek
    Member

No i po pół roku podszedłem do testu raz jeszcze. Okazało się, że nie był taki straszny, po wcześniejszym przygotowaniu.
    Niestety, odrzucili moją aplikację, bo chociaż mam umiejętności, to nie widzą wystarczających dowodów tych umiejętności. Tak dosłownie odpisali.
    Nie wiem, co mam jeszcze zrobić. Pewnie coś im nie przypasowało w aplikacji.

Mam do rozwiązania jeszcze testy na Luton i jak mi przyślą to do Southend. Muszę zatem zmodyfikować aplikację.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up