easyJet

This topic contains 64 replies, has 19 voices, and was last updated by  Karolina 3 years, 5 months ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 65 total)
  • Author

Moja koleżanka z Ryanaira właśnie robi szkolenie dla Easyjeta, pytałam czy ma dużo osób na szkoleniu z doświadczeniem i powiedziała że bardzo dużo, jest nawet ktoś po Emirates… więc może to kwestia CV.

hejho
    Member

tym razem miełeś całość po polsku?

Radek
    Member

@happyflighting, dzięki za odpowiedź. Przeanalizowałem aplikację i doszedłem do wniosku, że nie była ona zbyt dobra.

Dzisiejszy dzień spędziłem praktycznie na ulepszaniu jej i przebudowie CV. Niestety, po otworzeniu testów predyspozycji aplikacji na Luton, okazało się, że nie mogę już ich wykonać. Aplikacja na Luton i nierozpatrzona aplikacja na Southend automatycznie zmieniły status na “unsuccessful”. Niby to było do przewidzenia, ale jednak wydawało mi się, że te rekrutacje biegną niezależnie.

@hejho, po polsku zawsze był tylko test rozumowania werbalnego. Tym razem mogłem wybrać język polski, nawet był już on domyślnie ustawiony.

Cóż, kolejna szansa za pół roku. Przygnębiające, bo dużo pracy włożyłem w przygotowanie a tu nawet nie mam szansy uczestniczyć w rekrutacji. 🙁

Szkoda 🙁 a w jaki sposob przygotowales sie do tego testu?

Radek
    Member

Podam wskazówki, może komuś się przydadzą.

Do testu rozumowania werbalnego, który można zrobić po polsku, przygotowałem się kupując zestaw takich testów w internecie. Są one na o wiele wyższym poziomie niż te w easyJet, więc jeśli sumienie przeanalizujecie swoje błędy powinniście z łatwością przejść ten etap. Oto link:

http://www.testyrekrutacyjne.com.pl/

Jeśli chodzi o testy oceniania sytuacji to są one dostępne do zrobienia tylko po angielsku. Tego testu nie da się przećwiczyć, bo jest w zależności od zawodu. Sytuacje są ściśle powiązane z przyszłą pracą. Niemniej jednak istnieje szereg uniwersalnych zachowań, których należy unikać i szereg zachowań pożądanych. Generalna idea jest taka, że jeśli klientowi przytrafia się coś złego, to powinniście mu najpierw okazać współczucie, potem wprost zaproponować konkretne rozwiązanie sytuacji. Ja uczyłem się z tego linku:

http://www.assessmentday.co.uk/situational-judgement-test.htm

Jest tego sporo i trzeba poświęcić trochę czasu, ale uważam, że jeśli chcecie być stewardem / stewardessą to przyda się to nie tylko do easyJeta.

Powodzenia!

Krzysztof
    Member

A ja mam pytanie, czy w EasyJet bardzo trzymają się tego ograniczenia wzrostowego które podają w ogłoszeniu? Mam 192-193 cm (zależnie kto i kiedy mierzy) i jestem ciekaw czy to całkowicie pozbawia mnie możliwości aplikowania, czy też potrafią przymknąć oko na te 2-3 cm?

Radek
    Member

Moim zdaniem powinieneś aplikować, jeśli masz ochotę. Od decyzji o aplikowaniu do zaproszenia na rozmowę daleka i ciężka droga. W aplikacji wzrostu się nie podaje. Gdybyś teoretycznie przeszedł nie sądzę, żeby te 2-3 cm miały znaczenie.
    Aplikując nic nie tracisz, no jedynie czas…

Krzysztof
    Member

Trafna uwaga. Dziękuję bardzo 😉

Radek
    Member

Swoją drogą dzisiaj widziałem naprawdę wysokiego cabin crew właśnie z Easy Jeta. Wczoraj widziałem otyłego cabin crew, też z Easy Jeta. On nie był lekko przy kości, był bardzo gruby.
    Nie mam nic do ludzi, ale czasem zastanawiam się, jak oni się stosują do zasad rekrutacji, które sami wytyczyli.
    A może ludzie tyją, kiedy już po prostu przeszli rekrutację…

gotan
    Member

Jeżeli nie uważasz na to, co jesz i w jakich ilościach no i oczywiście kiedy jesz, w tej pracy bardzo łatwo przybrać na wadze… ja przytyłam prawie 20 kg i teraz czeka mnie baaaardzo długa droga w dół…

hejho
    Member

latałam z greczynką – rewelacyjna dziewczyna ale dobre 100kg wagi… na jump seat’cie ledwo się z nią mieściłam… jedni już “tacy” idą pracować inni tyją podczas pracy, ale np. ja chudłam na potęgę, nie ma reguły 😉 tanie linie nie patrzą już na takie aspekty jak proporcja wzrostu do wagi, albo tzw. “miłą prezencje” , kwestią indywiualną jest czy odbierasz to na + czy na –

Michał
    Member

ja dzisiaj wypelniłem ten test do bazy w Bristolu i o dziwo przeszedłem pozytywnie. Wiadomo ile trzeba czekać na odpowiedź tak lub nie?

purser
    Member

2 tygodnie temu wypelnilem pomyslnie testy, dzis zostalem poproszony o wybranie terminu rozmowy.
    26/11 8.30 Berlin. Wybiera sie ktos? Wczesniej jeszcze Emirates w Wawie 🙂

Kiss-and-fly
    Member

Xaver, a do jakiej bazy apikowałeś? do BER?
    Ja na LGW i standardowo podziękowali i zaprosili za 6 miesięcy;-)

purser
    Member

Do SXF, zobaczymy czy tam dolece 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up