Eurolot

This topic contains 82 replies, has 27 voices, and was last updated by  SkJuliet01 5 years, 8 months ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 83 total)
  • Author

Mateusz
    Participant

Ciekawe czy płeć brzydka ma jakieś szanse…

Lotka
    Member

Szczerze powiedziawszy podejrzewam,ze male, bo podobno jest koncepcja na zatrudnianie samych pań..

Lotka
    Member

Ale probowac zawsze mozna 😉

Matylda…
    Member

Nie polecam pracy w tej firmie. A generalnie warunki, ktore obecnie proponuja sa naprawde malo atrakcyjne 🙂 Zakladasz dzialalnosc gospodarcza i za wszystko placisz sobie sam 🙂 zarabiasz minimium 🙂

• This reply was modified 6 years, 1 month ago by  Matylda....

marcinK
    Member

W ogłoszeniu jest i steward i stewardesa.

Lotka
    Member

Zawsze jest steward i stewa, na naborze w KRK przyjeli 2 panow na 10 osob, u nas w warszawskim 16 dziewczyn, zadnego pana, takze widac dysproporcje. co do zarobkow fakt- przez zatrudnienie przez agencje warunki sa duzo gorsze niz byly wczesniej, ale innej opcji nie ma – agencja zostaje,bo to dla nich wygodniejsze niz podpisywanie umow z kilkunastoma firmami z osobna.

novotel
    Member

a czy ktoś może zdradzić jakie warunki są proponowane obecnie przez agencję?

magda0328
    Member

Porównywalne np do Wizzair?

Lotka
    Member

nie wiem jakie ma Wizz wiec ciezko mi powiedziec (nie interesowalam sie ich warunkami), ale jesli sie dobrze orientuje to nie mozemy oficjalnie mowic o nowym kontrakcie, jutro się upewnię. ogolnie warunki niezbyt zachwycające – wymagają od nas praktycznie non stop dyspozycji, a wszelkie negocjacje finansowe lub jakiekolwiek inne odpadają i temat ucinany.

stewcia
    Member

znam warunki kontraktu od koleżanki, która jest tam na kontrak w krk zatrudniona i odradzam. firma zachowała się niuczciwie w stosunku załóg na kontrakcie, wymusili na nich zmiany umów na gorsze i traktują ich w tej frmie tragicznie. podpisujesz – a jak nie to wyp….
    umowa z firma zewnętrzną, oczywiście własna działalność, żadnych praw same obowiązki
    90zł za h lotu i tylko lotu – dyżury (na lotnisku i na ziemi), opóźnienia, nadgoziny – nic za to nie płacą. nie ma podstawy żadnej, gwarantują tylko 30 godzin w grafiku ale z “przyczyn operacyjnych” mogą je odwołać. z reszta w tej firmie obiecują jedno – robia drugie
    więcej niż 50h ciężko tam wylatać bo krótkie odcinki i dużo nocowań (brak jakichkolwiek diet) szczególnie bardzo krótkich, np. śpi się 2-3h w hotelu po np. 1 odcinku lotu, a po tym “odpoczynku” z rana jeszcze 3 odcinki.
    no i ponoć reszta załóg na normalnych umowach o pracę nie traktuje ich najlepiej

Karina
    Member

A jak z opłatami za prowadzenie tej działalności? Da się jeszcze za resztę pensji wyżyć czy ciężko? 😉

Lotka
    Member

zalozenie wlasnej dzialalnosc to koszta: na start 170 w skarbowym za zarejestrowanie sie na VATowca, co miesiac ponad 400zl ZUSu (po dwoch latach skladka wzrasta do 1000zl), comiesieczna oplata dla ksiegowej jesli samemu sie nie prowadzi finansow. jesli zostaniesz VATowcem to pensje przelewaja Ci z VATem a Ty ten VAT potem do 25 dnia kazdego miesiaca musisz zaplacic skarbowce, nie wiem natomiast jak jest gdy ma sie ksiege rozchodow i przychodow,bo nie interesowalam sie tym. takze wlasna dzialalnosc to sporo do pilnowania 🙂
    co do wypowiedzi “Stewci”- ja osobiscie nie spotkalam sie ze zlym traktowaniem przez pelnoprqawnych pracownikow 🙂

SkJuliet01
    Member

Czyli ogólnie mówiąc 400zł miesiecznie plus opłaty księgowej lub nie, ale pensja chyba nie jest aż tak zła żeby mieć jakieś problemy z tymi opłatami? Racja?:)

Lotka
    Member

przez te dwa lata to jeszcze wporzadku ale potem oddawac ponad 1000zl do panstwa to troche boli.. jeszcze nie wiem jak jest z podatkiem dochodowym, bo to tez sie iles odprowadza, ale nie wiem ile,poniewaz nie placilam go jeszcze w tym roku

Karina
    Member

Jeśli to co pisał kolega wyżej, że płacą jedynie za godziny lotu (t.j. gwarantowane 30h) i stawka to 90 zł to raczej kiepski interes razem z tymi zusami itp. 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up