Jakie linie na początek?

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Dawid 5 months, 3 weeks ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author

Dawid
    Member

Cześć,
    to mój pierwszy post tutaj – i mam nadzieję, że nie ostatni – także witam wszystkich bardzo serdecznie 🙂
    Chciałbym w końcu rozpocząć swoją karierę lotniczą, jednak mam mały mętlik w głowie od jakich linii zacząć. Na wstępie dodam, że mój wzrost – 168 cm, nie gra na moją korzyść (także Wizz na wstępie odpada) a poziom angielskiego określiłbym jako dobre B2 (fluent niestety to nie jest ale jak najbardziej komunikatywny, plus ciągle się w tym kierunku rozwijam). Dodatkowo znam podstawy języka hiszpańskiego oraz niemieckiego.

Tak jak wspomniałem chciałbym zacząć prace jako cabin crew. Trochę się na ten temat naczytałem, mam też doświadczenie w pracy na lotnisku także zupełnie zielony w tych kwestiach nie jestem, jednak ciężko mi coś zadecydować.

Generalnie dylemat jest głównie między Ryanair, Small Planet a Enter Air.

Docelowo w najbliższym czasie myślałem o Ryanair – mimo dużych kosztów początkowych i charakteru pracy w dużej mierze nastawionego na utarg, jednak wydaje mi się, że byłaby to szansa dla mnie na zdobycie doświadczenia w pracy, dodatkowo w międzynarodowym środowisku, podszkolenia angielskiego a w przyszłości być może szansa na etat w jakiejś ciekawszej linii 🙂 Wymagania również nie wydają się specjalnie wygórowane więc myślę, że warto spróbować. Póki co oficjalnie nie ogłosili w Polsce rekrutacji jednak przypuszczam, że jeszcze przed wakacjami jakaś będzie miała miejsce.

Z drugiej strony kusi mnie, żeby zacząć od czarterów – myślałem głównie o ofercie wakacyjnej Enter Air lub o Small Planet. Obydwie linie prowadzą aktualnie nabór. Nie mam problemu z przeprowadzką do innego kraju, jednak może łatwiej byłoby najpierw polatać z bazy w Polsce (KTW), z częściowo polską załogą, zobaczyć jak to się ma w praktyce. Po sezonie prawdopodobnie próbowałbym mimo wszystko do FR – tylko zastanawiam się czy ma to sens? Co sądzicie na ten temat? Plus latając na czarterach myślę, że udało by się coś odłożyć na początek u Irlandczyka(odpadają koszty mieszkania).
    Dodatkowo zastanawia mnie czy wcześniejsze doświadczenie w innych liniach mogłoby mieć jakieś znaczenie (na plus lub na minus) przy rekrutacji w Ryanair? Lub czy wybór linii Enter Air zamiast Small Planet(a więc doświadczenie na B737) mógłby ewentualnie rzutować jakoś na rekrutację? Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Pozdrawiam i będę wdzięczny za jakiś odzew 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up