LOT – Personel Pokładowy

This topic contains 326 replies, has 93 voices, and was last updated by  Krzychu-55 3 years, 5 months ago.

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 327 total)
  • Author

Wildcat
    Member

Dziewczyny to jest tak:
    1)spotkanie informacyjne o warunkach zatrudnienia ale na którym również zapisujecie się na spotkanie następnego dnia na konkretną godzinę więc albo ktoś was zapisze albo musicie być.
    2)rozmowa po polsku z komisja i rozmowa po angielsku z anglistą, tak samo od razu wiecie czy przeszliście i zapisujecie się na konretną godzinę na dzień następny, można po pracy np.
    3)praca w grupie, po której będziecie czekać na maila z decyzją.
    są i godziny typu 20-21 więc dacie radę:)

@wildcat chwała Ci za tę informację! 😀
    może w takim razie uda mi się to jakoś pogodzić 😀

mala884
    Member

yhy.. no ok 🙂 kurcze myslalam, że LOT to powazna firma i traktuje przyszłych pracowników poważnie. Jeżeli rekrutachja trwa 3 dni.. powinni o tym poinformowac w mailu, ktory przeslali.. aby każdy mógł sobe zorganizowac czas. Tak jak juz wyzej napisalam ja wzielam 3 dni wolnego i jade ze szwecji po to zeby jak sie okazalo przyjechac na “spotkanie informacyjne”, ktore bedzie trwac ok, godziny… wciaż mam nadzieję, ze 13.01 będzie normalna rekrutacja :D:D

mala884
    Member

wildcat dzieki :):) teraz zauwazylam, ze podałas konkrety:) POzdrawiam i życze powodzenia wszytskim:)

cezik
    Member

Czyli podsumowując, jeżeli ktoś nie jest z W-wy, musi na 3 dni zostać w W-wa przy założeniu, że przechodzi kolejne etapy, tak? Czy to są informacje z poprzednich rekrutacji, czy od rekruterów, z którymi rozmawialiście? Czy domysły? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam;)

Wildcat
    Member

Ad./ cezar.biegun/ To są info z rekrutacji dla doświadczonych CC która odbyła się w grudniu, przed waszą. I u nas to dokładnie tak wyglądało i skoro zapowiadaja u Was trzy dni to sadzę że nie zmienią nic nawet ciut ciut.

cezik
    Member

Ok, dziękuję.

Antonina
    Member

Wildcat dzięki za bardzo pomocne info:)

zimkaa
    Member

Witam wszystkich 🙂
    A może skoro wszyscy mamy wątpliwości co do wyglądu i czasu trwania rekrutacji po prostu wyślemy maila z prośbą o rozwianie naszych wątpliwości?
    Sama jestem spoza Warszawy i wiem, że może być ciężko stać się tak nagle dyspozycyjnym przez 3 dni pod rząd… i to jeszcze bez gwarancji zaproszenia na 2 i 3 dzień…
    Co o tym myślicie?

bartek52645
    Member

Ja przyleciałem z Norwegii, jeśli komuś zależy na tym aby spróbować to myślę, że warto!
    A Pan przy rozmowie przez telefon pytał kilkakrotnie ‘czy są jakieś pytania”. I wspominał o tym, że lepiej zarezerwować sobie trzy dni 🙂

ryanb
    Member

Witam wszystkich! Również się wybieram na ‘tajemnicze’ spotkanie w poniedziałek 🙂 Wczesniej był telefon od Pana X, który wysłał maila zaraz po rozmowie, ale rzeczywiście ani w mailu ani podczas rozmowy tel. (nawet nie zdążyłem się zapytać o szczegóły) nie ma nic konkretnego. Nie fatygowałem się także aby dowiedzieć się więcej, gdyż mieszkam w Warszawie. Jednak pomimo tego warto by było coś wiecej wiedzieć (domniemywać można jakie jest nastawienie osób które przekazują takie wiadomości :/), ale podejrzewam że już może być za późno na jakiekolwiek zapytania, nie mniej jednak good idea Patrycja 😉 szkoda że nikt wcześniej nie zareagował.

Kiss-and-fly
    Member

co najmniej w pięciu postach macie tutaj odpowiedź na pytanie jak to będzie wyglądało, więc po co słać jakiekolwiek pytania…?

Pomogę podsumować wiedzę nie tylko z tego tematu ale i z tego co jest napisane na forum:
    po pierwsze: http://cabincrew24.com/forum/topic/lot-polish-airlines/
    Tu jak wół stoi info że najpierw jest spotkanie informacyjne, na którym dowiecie się na temat tego, jakie warunki LO proponuje i jak wygląda praca w wielkim skrócie. Następnie zapisujecie się na rozmowy indywidualne, które startują kolejnego dnia.
    Czemu nie wszystko w jeden dzień? Głownie z tego powodu że przyjdzie Was na rekrutację pewnie ok. 400-500 osób, tak jak na każdą. Nie dziwcie się więc ani że nie odbędzie się wszystko jednego dnia. Podejrzewam że Wasze CV zostały już przesiane wstępnie (jak ja dostawałem się do LO kandydatów było 1200 osób a zatrudnili 65).
    Z podobnych powodów jak wyżej Pan X czy Pani Y którzy do Was dzwonią nie opowiadają o całym procesie rekrutacji przez 15 minut, a wszystko co wiedzieć trzeba zostanie powiedziane na wspomnianym spotkaniu informacyjnym.

ryanb
    Member

ok, co do samej formy rekrutacji to zapewne tak bedzie wygladac jak zwykle, jednak nie mamy tej 100% pewnosci, nie kazdy rowniez zdobedzie takie info jak na tym forum, dlatego tez podtrzymuje teze ze szkoda ze nie bylo wiecej potwierdzonego info na temat spotkania (nie chodzi mi o program minutowy, ramowy by wystarczyl) ulatwiloby to pewnym osobom organizacje wolnych dni, przyjazdow itp. itd. / podsumowując brak komunikacji/informacji w lotnictwie pasuje jak wół do karety 😉

E tam brak komunikacji. Zgłaszając się do Emiratów i otrzymując od nich maila czy informacje z ich oficjalnej strony też nie ma powiedziane nic o tym jak to wygląda, ile dni trwa i co trzeba wziąć ze sobą. Ale po to są właśnie fora, żeby się dowiedzieć i ja już nie raz się przekonałam, że informacja powtarzana na forach czy to anglojęzycznych czy tutaj, sprawdza się w 100%.

Dlatego lepiej wziąć więcej rzeczy ze sobą – czy to zdjęcia, czy dokumenty – i tak samo przeznaczyć więcej dni na taką rekrutację. Moim zdaniem przygotowanie się na taką rekrutację też jest cenione. Nikt na żadnej rekrutacji na świecie nie powie Ci wprost, że źle widziane jest jak ktoś nie może się dopasować do wymogów czasowych, ale ostatecznie takie osoby tracą na początku 😛 Ja już parę razy w życiu na swojej skórze przekonałam się, że nie warto marudzić i wymagać czegoś od ludzi, od których coś zależy 😛

Więc spinamy poślady i nie marudzimy, tylko grzecznie i z uśmiechem przeznaczamy te kilka dni, żeby później pracować w Locie 🙂

Do zobaczenia w poniedziałek 🙂

• This reply was modified 4 years, 5 months ago by  malinowamamba.

ryanb
    Member

tak czy siak, glowa do gory ludzie, co ma byc to bedzie, pozytywnie i do przodu! do zobaczenia jutro! 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up