LOT – Personel Pokładowy

This topic contains 326 replies, has 93 voices, and was last updated by  Krzychu-55 3 years, 1 month ago.

Viewing 15 posts - 301 through 315 (of 327 total)
  • Author

loook
    Member

dostałam telefon w zeszłym tygodniu…ja byłam na rozmowie na przełomie grudnia i stycznia, odezwali się do mnie tydzień temu czy chcę podjąć pracę, od połowy lipca szkolenie i umowa do końca września.. umowa nie z lotem tylko z canjetem (charter kanadyjski).. podziękowałam.

dr.ejka
    Member

Agata, co do studiowania dziennie nie polecam. najlepiej skonczyc i zaczac, nie mowie o rekrutacjach bo zawsze mozesz zaczać chodzić juz wczesniej 🙂 wszystkie osoby ktore znam albo skonczyly licencjat i zaczely albo mgr i zaczely ew. studiowaly zaocznie w tym samym miescie co pracowały ale to też pod koniec studiów. zaczeły prace w wieku 26,28 ,nawet 31 lat(emiraty). zalezy jeszcze jakie studia. ja np nie mam wyjscia, jestem na medyku i nie pogodziłabym za nic w swiecie tym bardziej że musisz patrzeć też na bazy. myslac o liniach zatoki – qatar, etihad, emiraty musisz sie przeprowadzic, ale jak myslisz o LOT to na ostatnim roku śmiało możesz próbować, im szybciej tym lepiej. może mowie tak dlatego że mialam kolezanke ktora na ost mgr dostajac sie do qataru musiala zdecydowac czy sie obrania w czerwcu czy leci. poleciala. za 3 lata skonczyl jej sie kontrakt i wrócila do pl. i zaczela mgr od nowa… lotnictwo to taki sport, ze nigdy nie wiesz co sie zdarzy, klopoty ze zdrowiem, rodzinne etc wiec zawsze warto miec alternatywe na ziemi 🙂 pzdr

Olga
    Member

wiesz co ,ja sie pytałam o to samo juz jakis czas temu.Z tego co sie dowiedziałam na tym forum to raczej niemozliwe jest polaczenie lotów i studiowania dziennego poniewaz loty zajmuja bardzo duzo godzin w ciagu miesiaca. Jedyna opcja prawdopodobnie umozliwiająca połaczenie latania z nauka to studia zaoczne.

loook
    Member

a ja sie nie zgadzam. u nas bardzo duzo osob lata i studiuje dziennie. zreszta nie liczcie na umowe stala od lotu…tylko na 6 miesiecy.

Olga
    Member

zastanawia mnie jak mozna pogodzic studia dzienne z lataniem przeciez zajecia na dziennych sa codziennie i czesto czesc zajec jest realizowana popołudniu.wiem sama studiuje dziennie geografie.
    Ale sa takie kierunki ktorych pogodzic sie nie da.
    Moglabys cos wiecej napisac?

• This reply was modified 3 years, 7 months ago by  Olga.

loook
    Member

da się pogodzić gdyż w Polsce na stałą umowę możesz liczyć tylko w wizzair…
    a reszta czyli enter, lot, tvs, 4you, canjet(lot), small planet, biorą tylko na sezon – czyli od maja do października – rzadko się trafia aby komuś przedłużyli gdyż w sezonie mają np. 300 osób a poza 30.w locie masz umowę na 6 miesięcy i z tego co moi znajomi latali to nie przedłużali nikomu, brali potem za rok…
    zresztą ja studiując dziennie pracowałam na cały etat cały czas.. nie wiem w czym problem.. jak ktoś chce to może…

małpa
    Member

Brali w locie za rok te same osoby, jeśli chciały? Czy inne?

loook
    Member

Z TEGO co wiem od znajomych, to brali.. w maju.. a skończyli kontrakt we wrześniu..tylko kokosów się nie zarabia..

dr. ejka dzięki za odpowiedź 🙂 Chce studiować geodezję, specjalnie zmieniłam kierunek na Warszawę, aby pracować w LOT. Wiem, wiem, nie można rzucać się od razu po liceum do latania, bo po paru latach, jak już się wróci na ziemie to zostanie się z niczym. Ale z drugiej strony, jak już pisaliście, im wcześniej tym lepiej… Studia muszę mieć, to na pewno, mam nadzieje, że spełnię swoje marzenia jak najszybciej.
    O Arabskich liniach lotniczych kiedyś myślałam, ale jak na razie to dalekie marzenia!

Raav
    Member

@loook – jeszcze Ryanair ma bazy w Polsce i dają stałą umowę.

Cześć!
    Ktoś zgłaszał się teraz na rekrutację, która była do 15 lipca i dostał może odpowiedź?
    Pozdrawiam!

loook
    Member

Raav, ma bazy w Polsce, ale musisz być rok w jakiejś zagranicznej bazie aby móc zmienić na jakąś inną, a nie dostaniesz raczej Polski bo nikt Ci tu miejsca nie ustąpi. A zarobki nie są takie jak w Europie, z tego co wiem to 2700zł.

Raav
    Member

Bazy są przydzielane, jak ktoś ma szczęście to dostanie bazę w Polsce. Nie musi nikt ustąpić, czasem ludzie odchodzą, a czasem linia dodaje do bazy nowe samoloty.
    A zarobki – nie mam pojęcia, wydawało mi się że stawka jest zawsze taka sama, zależna od wylatanych godzin, a nie od miejsca zamieszkania.

ikarus
    Member

W Polsce i krajach “wschodu” stawki w ryanarze sa najnizsze. Miedzy Bogiem a prawda, malo kto chce byc tam zbazowany, jedynie ludzie, ktorzy rzeczywiscie zle sie czuja za granica. Za te sama prace otrzymujesz pensje o jedna trzecia nizsza niz np w niemczech.

loook
    Member

Nie ma możlwości aby dostać bazę Polskę, bo mam znajomych którzy od lat starają się o przeniesienie do naszych baz, aby być bliżej domu… Zresztą na rozmowie też Ci powiedzą że szansa to 1%.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up