Oman Air

This topic contains 62 replies, has 38 voices, and was last updated by  Paulina Emilia 1 year, 2 months ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 63 total)
  • Author

osiczka
    Member

ją idę 🙂 dostałam zaproszenie 🙂 jest tu ktoś kto pracował dla nich? Ciężko tam się dostać?

Traveler
    Member

Rekrutacja jest dość trudna raczej. Bardzo patrzą na grooming i podobno test z angielskiego jest trudny.

Nie sądzę aby był tu ktoś kto dla nich pracował. 17 lutego była 1 rekrutacja w PL dla Oman Airu. Aktualnie jest tam od niedawna kilka dziewczyn z PL. Za to rekrutację z powodzeniem przeszło 16 osób i tym osobom zaproponowano kontrakty 🙂 więc szanse są duże!

Agnieszka
    Member

hej 🙂 ja też dostałam zapr i się wybieram, szukałam info jak dokłądnie wygląda rekrutacja w OmanAIr, ale nie znalazłam, ktoś wie coś więcej??

ja również dostałam zaproszenie i zastanawiam się czy jest w ogóle sens starować , nie znalazłam nic konkretnego w sieci odnośnie rekrutacji , właściwie nie wiadomo czego się spodziewać, a ja właściwie nie miałam do czynienia z tego typu rekrutacją

z reszta jest problem jesli chodzi o tatuaze..

Traveler
    Member

Nie ma nic w sieci o linii i nigdy nie będzie, taka politykę prowadzi Oman Air w internecie. Jednak osoby tam pracujące są w większości bardzo zadowolone. Problem z tatuażami jest w każdej linii lotniczej.

1. Etap grooming, mierzenie, wazenie oglądanie, zamienie paru słów
    2. etap angielski test
    3. etap rozmowa kwalifikacyjna 1 na 1

Tak wyglada rekruacja 🙂 do rekrutacji nie da sie przygotować ani nic idzie się, dostaje się pracę albo nie ot cała filozofia 🙂 wystary podjąc próbę i ruszyć się po prostu. Łatwiej nie będzie, a jak wiemy wymagania do linii lotniczych są baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo niskie. Wystarczy odrobina fartu i obycia jakiegoś.

Agnieszka
    Member

mierzenie, ważnie, będziemy się rozbierać?:) a właśnie co to tatuaży, jeżeli mam tatuaż, ale nie jest on widoczny pod uniformem to nie zostanę zdyskwalifikowana, prawda? a jak jest z bliznami? bo ja na przykład mam bliznę na dłoni po wypadku na rowerze, ale nie sądzę, aby można było ją uznać za bardzo widoczną .. ? czy w tej kwestii są bardzo rygorystyczni?

Traveler
    Member

Kwestia indywidualna, nie chcę tutaj wróżyć z fusów 🙂

tysia0309
    Member

A jak to wygląda z językiem angielskim jeżeli chodzi o poziom testu bardziej FCE czy może CAE ?

lotniczka
    Member

CAE , jak nie wyżej 😛

Jeśli etap warzenia i mierzenia jest tak istotny to osoba w rozmiarze większym niż M nie ma tam pewnie czego szukać?

Traveler
    Member

Chodzi o proporcje, zresztą ostatnio puscili dziewczyny z nadwagą, warunkiem było zrzucenie wagi do czasu wylotu (np 3 miesiące). Jak komuś zależy to prace zdobędzie 🙂 wszytko kwestia tego jak bardzo się tego chce. A nie ma co ukrywać, że jeśli od tego zależy praca marzeń (dla niektórych) to jest to dobra motywacja, żeby zadbać o siebie.

Vera
    Member

Jak Wasze wrazenia z dzisiejszego AD?? Mnie szczerze mowiac zdziwilo bardzo szczegolowe ogladanie kandydatek. Waza, mierza, ogladaja rece do lokci z przodu i z tylu, nogi do kolan (czasem kaza zdejmowac rajstopy jesli sa za ciemne), szyje, zeby. No czulam sie jak koń na targu. Ludzie nie byli zbyt przyjazni, mialam wrazenie ze traktuja nas bardzo szorstko. Niestety w porownaniu z Emirates wypadaja blado jesli chodzi o organizacje calej rekrutacji.

osiczka
    Member

troszke przesadzili z tym ogladaniem ech ja odpadlam poczekamy jak wrazenia reszty moze ktos sie zalapal:)

izabella
    Member

Faktycznie pierwszy etap dość stresujący 😉 Drugi etap czyli test z angielskiego, moim zdaniem dość łatwa pierwsza część w drugiej miałam pewne problemy, cieszę się, że nie było pracy pisemnej jak np. w Emirates. W ostatnim etapie podzielili nas na 3 grupy po 4 osoby. Rozmowa bardzo przyjemna odpowiadaliśmy na pytania typu czemu szukamy nowej pracy, dlaczego chcemy pracować dla tej linii. Następnie zadanie w grupie – musieliśmy ustalić czemu Polska może być idealnym miejscem na wakacje, nastepnie każda z nas omawiała jeden z argumentów. Potem dostałyśmy jeszcze po jednym pytaniu np klient jest dla ciebie nieprzyjemny jak się zachowasz itp. Teraz czekamy na ostateczną odpowiedź 🙂 Ogólnie moim zdaniem miły dzień, faktycznie na początku było trochę drętwo ale naprawdę podczas ostatniej rozmowy byli bardzo przyjemni i uśmiechnięci i naprawdę miło się z nimi rozmawiało 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up