Personel pokładowy – PLL LOT

• This topic has 746 replies, 8 voices, and was last updated 2 months ago by Kamil.
Viewing 15 posts - 721 through 735 (of 747 total)
  • Author
    Kinga

Osoby z rekrutacji tych od 4.03, piszcie co było i czy dużo osób było na rekrutacji 🙂

Artur

Witam, moze ktos bedzie znał odpowiedz na moje pytanie. Czy przy wspołpracy z Lot w formie B2B działalnksc musi byc lolska czy moze byc otwarta poza granicami kraju?(UE)

Wojtek

Cześć Artur,

Z prawa gospodarczego wynika, że działalność gospodarcza, którą wykonujesz musi być otwarta w centrum środków życiowych przedsiębiorcy. Dodatkowo dochodzą tu ograniczenia co do miejsca pobytu przez ponad 183 dni w roku w danym kraju. W przypadku LOTu, jest to Warszawa i Polska.

Możliwość korzystania z zagranicznych form prawnych występuje dopiero przy spółkach kapitałowych, gdzie w grę wchodzi kapitał, a nie praca. Ale kilka lat temu weszły w życie przepisy CFC – kontrolowanych podmiotów zagranicznych, które bardzo skutecznie ucinają możliwość przerzucania pieniędzy bez podatku między krajami.

W świetle prawa osoba fizyczna jest równa działalności gospodarczej, którą w przypadku latania będziesz prowadził na potrzeby pracy w LOT. Dodatkowo nie jesteś w stanie mieć lepszej sytuacji podatkowej za granicą od tej w Polsce, gdyż podatek dla personelu pokładowego wynosi 8.5% w postaci ryczałtu od przychodów. Od tego odlicza się jeszcze ZUS. Nie znam kraju w Europie, który oferuje tak niskie podatki. No i brak VATu. Z prostego rozliczenia wynika, że jak zarobisz 7 000 zł, to zapłacisz 595 zł podatku ryczałtowego. Reszta to kwota netto dla Ciebie 🙂

Dlatego Ryanair od stycznia wprowadził te same warunki co LOT i wszystkim do pasuje. Co więcej, ludzie nie chcą wracać na umowy zatrudnienia, ponieważ im się to nie opłaca. Oto ustalenia Inspekcji Pracy po nagłośnieniu tego w mediach:
    https://www.rpo.gov.pl/pl/content/co-inspekcja-pracy-ustalila-w-sprawie-zasad-zatrudnienia-stewardess-i-stewardow-przez-ryanair

Podejrzewam, że jedyna możliwość negocjacji współpracy LOT z firmą zagraniczną, byłaby w momencie gdybyś był kapitanem Dreamlinera. Tu też w grę wchodzi prób opłacalności, aby w ogóle móc kombinować z międzynarodową strukturyzacją spółek.

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

Agata

Czy LOT odzywał się do kogoś ostatnio?

Agata

Czy odzywali sie do kogoś z LOT?

Marta

Cześć! Czy ktoś wybiera się na rekrutację 25 kwietnia?

Patryk Lisek

Hej! Czy ktoś z Was bierze udział w szkoleniach od 20 maja?
    Pozdrawiam

Lukasz

Patryk, ja zaczynam szkolenie 20.05

Aleksandra

Cześć! Nie zdążyłam wysłać aplikacji przez pracuj.pl (usunęli dzisiaj :(), więc wysłałam przez stronę internetową lotu. Czy w ogóle te aplikacje są rozpatrywane? Do kogoś się odezwali? Ta oferta wisi od 2018 😀

Szymon Kurowski

Dostał ktoś odpowiedź po rekrutacji? Czy tylko automatycznie wygenerowane maile?

Anita Jakubiak

Czy ktoś już był na spotkaniu rekrutacyjnym we wrześniu?

Anna
    Participant

Ja wysłałam CV 2 tygodnie temu i nadal nie mam odpowiedzi 🙁 A ty @anitaaaaa otrzymałaś już odpowiedź?

Anita Jakubiak

Niestety nie, też czekam od około dwóch tygodni i już nie wiem czy składać aplikację do Wizzair czy czekać dalej…

Katarzyna Z
    Participant

Hej, ja byłam na spotkaniu rekrutacyjnym parę dni temu 🙂

Anita Jakubiak

Katarzyna, to super, gratuluję! Kiedy wysłałaś aplikację? Zadzwonili do Ciebie od razu czy dopiero po jakimś czasie?

The topic ‘Personel pokładowy – PLL LOT’ is closed to new replies.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up