Personel pokładowy – PLL LOT

This topic contains 729 replies, has 222 voices, and was last updated by  Szymon Kurowski 1 month ago.

Viewing 10 posts - 721 through 730 (of 730 total)
  • Author

Kinga
    Member

Osoby z rekrutacji tych od 4.03, piszcie co było i czy dużo osób było na rekrutacji 🙂

Artur
    Member

Witam, moze ktos bedzie znał odpowiedz na moje pytanie. Czy przy wspołpracy z Lot w formie B2B działalnksc musi byc lolska czy moze byc otwarta poza granicami kraju?(UE)

Wojtek
    Member

Cześć Artur,

Z prawa gospodarczego wynika, że działalność gospodarcza, którą wykonujesz musi być otwarta w centrum środków życiowych przedsiębiorcy. Dodatkowo dochodzą tu ograniczenia co do miejsca pobytu przez ponad 183 dni w roku w danym kraju. W przypadku LOTu, jest to Warszawa i Polska.

Możliwość korzystania z zagranicznych form prawnych występuje dopiero przy spółkach kapitałowych, gdzie w grę wchodzi kapitał, a nie praca. Ale kilka lat temu weszły w życie przepisy CFC – kontrolowanych podmiotów zagranicznych, które bardzo skutecznie ucinają możliwość przerzucania pieniędzy bez podatku między krajami.

W świetle prawa osoba fizyczna jest równa działalności gospodarczej, którą w przypadku latania będziesz prowadził na potrzeby pracy w LOT. Dodatkowo nie jesteś w stanie mieć lepszej sytuacji podatkowej za granicą od tej w Polsce, gdyż podatek dla personelu pokładowego wynosi 8.5% w postaci ryczałtu od przychodów. Od tego odlicza się jeszcze ZUS. Nie znam kraju w Europie, który oferuje tak niskie podatki. No i brak VATu. Z prostego rozliczenia wynika, że jak zarobisz 7 000 zł, to zapłacisz 595 zł podatku ryczałtowego. Reszta to kwota netto dla Ciebie 🙂

Dlatego Ryanair od stycznia wprowadził te same warunki co LOT i wszystkim do pasuje. Co więcej, ludzie nie chcą wracać na umowy zatrudnienia, ponieważ im się to nie opłaca. Oto ustalenia Inspekcji Pracy po nagłośnieniu tego w mediach:
    https://www.rpo.gov.pl/pl/content/co-inspekcja-pracy-ustalila-w-sprawie-zasad-zatrudnienia-stewardess-i-stewardow-przez-ryanair

Podejrzewam, że jedyna możliwość negocjacji współpracy LOT z firmą zagraniczną, byłaby w momencie gdybyś był kapitanem Dreamlinera. Tu też w grę wchodzi prób opłacalności, aby w ogóle móc kombinować z międzynarodową strukturyzacją spółek.

Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

Agata
    Member

Czy LOT odzywał się do kogoś ostatnio?

Agata
    Member

Czy odzywali sie do kogoś z LOT?

Marta
    Member

Cześć! Czy ktoś wybiera się na rekrutację 25 kwietnia?

Patryk Lisek
    Member

Hej! Czy ktoś z Was bierze udział w szkoleniach od 20 maja?
    Pozdrawiam

Lukasz
    Member

Patryk, ja zaczynam szkolenie 20.05

Aleksandra
    Member

Cześć! Nie zdążyłam wysłać aplikacji przez pracuj.pl (usunęli dzisiaj :(), więc wysłałam przez stronę internetową lotu. Czy w ogóle te aplikacje są rozpatrywane? Do kogoś się odezwali? Ta oferta wisi od 2018 😀

Dostał ktoś odpowiedź po rekrutacji? Czy tylko automatycznie wygenerowane maile?

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up