Qatar Airways

This topic contains 74 replies, has 34 voices, and was last updated by  Karolina Olbryś 6 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 75 total)
  • Author

cabincrew24.com
    Keymaster

Dla miłośników Qatar Airways.

Dianeczka
    Member

Hej, a kiedy będzie następne Open Day? Dzięki!

AdrianL16
    Member

czy to prawda że w Qatar Airways wolą kobiety jako stewardessy niż mężczyzn ?

Natalia
    Member

Ostatnio więcej zrekrututowali kobiet ale poprzednio więcej przeszło mężczyzn więc chyba nie…

Karolina
    Member

Czesc wszystkim 🙂 ja dostałam się do QatarAirways i 15 grudnia mam leciec do Doha. Caly czas probuje znalezc kogos doswiadczonego, kto juz tam polecial, przeszedl trening lub wlasnie jest w jego trakcie. Znacie kogos z kim moge pogadac i dopytac co nieco ? 🙂
    jesli chodzi o kolejne Open Day znalazlam taki link :
    http://flightattendantcentral.com/recruiting-now/qatar-airways/
    aczkolwiek ja proponuje sie zarejestrowac u nich i zawsze z wyprzedzeniem dostaniesz maila o rekrutacji 🙂
    pozdrawiam

osiczka
    Member

karolina gratulacje 🙂 wysokich lotow 🙂

osiczka
    Member

kochani pytanie jak ostatnio nie dostalam sie do qataru to teraz moge znowu probowac??:) bo w styczniu  bedzie od:)

Dianeczka
    Member

Hey guys!

Here is the link to the QATAR Open Day on 19th January 2013. See you there!

http://cabincrew24.com/2012/12/25/qatar-airways-rekrutacja-cabin-crew-w-warszawie/

gosia
    Member

Czu ktos aplikowal do Etihad Airways?? anyone applied to Etihad Airways??

Kris
    Member

@osiczka, byłaś na rozmowie ale odpadłaś? Czy w ogóle nie zostałaś zaproszona? Jeżeli to drugie to myślę, że możesz próbować 🙂

matylda
    Member

@dianeczka, why have you decided to go for the Qatar’s Open Day? Don’t you think Emirates would be much better company to work for?

Dianeczka
    Member

@gosia: I applied to Etihad on-line. They rejected my application and told me to apply again in 6 months time.

@matylda: The choice to go to QATAR open day is a strategy. I do not know when the next Qatar open day will be so I think my chances are better if I go to QATAR open day in Warsaw and then Emirates open day in Gdańsk on 25th January. And to be honest, Emirates is competitive! I really do not think I have a chance. I am not pretty enough.

Mateusz
    Participant

@dianeczka, you are very smart 🙂

Bollocks! Who told you, you are not pretty enough?? I really do think you have a chance! 🙂 Good luck!

Dianeczka
    Member

@meteo: Thanks. I am still thinking if I should just do EMIRATES. You see, I prepared a lot for it. I did research, invested in grooming and even spoke to several people who work there. They all say I should give it a try. So, I am thinking to just go to the EMIRATES, in Warsaw, since it is my city. Because Gdańsk is not my place, so I do not know transport and so on. And I do not want to be late or something like that.

Elissa
    Member

What is the difference between Qatar and Emirates?

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up