Qatar Airways

This topic contains 74 replies, has 34 voices, and was last updated by  Karolina Olbryś 9 months ago.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 75 total)
  • Author

Beatrissse
    Member

Ja czekałam w przedziale 1-5 dni 😉 ale to było 3 lata temu 😀

Witam wszystkich!
    robilam poszukiwania na temat tej linii i trafilam do Was. W niedziele mam ustalony assessment day w Doha, aplikowalam o pozycje dla doswiadczonych cabin crew. Czy ktos ma jakies wiadomosci na temat takiej rekrutacji? Zaskoczylo mnie bardz to, ze przelot i zakwaterowanie zostalo zorganizowane przez nich…
    Dzieki za odpowiedź!

Kiss-and-fly
    Member

Dla zainteresowanych ciekawy artykuł na temat pracy w QR:

http://www.expressen.se/nyheter/the-truth-about-the-luxury-of-qatar-airways/

W sumie nic nowego nie powiedzieli, ale niezłe podsumowanie i abstrakt tego jak się tam pracuje.

Traveler
    Member

Czytałem parę dni temu ten art. I jedno co mi przyszło do głowy. Po jaką cholerę Ci ludzie idą do tej linii lotniczej, jeśli potem wszystko im się tam nie podoba? Jest tyle linii na świecie, dobrze wiedzą jakie są zasady panujące w QR. A potem jest płacz i smutek :). Nie mogę tego ogarnąć.

Kiss-and-fly
    Member

Elor, ja myślę że marudzą tak głównie ludzie, którzy nie do końca sobie zdają sprawę z tego gdzie jadą. Niestety na całym świecie jest cała masa ludzi, którzy biorą się za rzeczy, którym nie są w stanie podołać (tu mam na myśli dostosowanie się do zasad panujących). Nie mów mi że sam często nie masz wrażenia takiego na rekrutacjach chociażby – przychodzą ludzie bez pojęcia o tej naszej podłej pracy, i potem zdziwienie wielkie;-)
    Ja zanim wpadłem na szatański pomysł zostania stewą dobrze się zastanowiłem, i wiedziałem gdzie czego się można spodziewać.

Traveler
    Member

Powiem szczerze, że 80% ludzi nie ma zielonego pojęcia na tych rekrutacjach co tam robią. Prawdę mówiać, to jestem zaskoczony. Bo zanim zaczałem latać to przynajmniej starałem się rozeznać porządnie o co w tym wszystkim chodzi. Są przypadki, że komuś faktycznie się noga podwineła i przepadło – zwolnili. Ale reszta to osoby totalnie nieogarnięte życiowo i nieodpowiedzialne. Ciągle zapominają, że polecieli tam do pracy, a nie na wakacje.

embraer88
    Member

Chyba do obozu pracy, a nie na wakacje 🙂

martyna
    Member

.

• This reply was modified 4 years, 1 month ago by  martyna.

martyna
    Member

czy ktoś dostał juz zaproszenie na najbliższą rekrutację ?

Marlen
    Member

Hejka, czy do kogoś z czerwcowej rekrutacji sie odezwali ?? Ja wczoraj dostałam info ze mogę zacząć robić badania, jak tam u was dziewczyny?

Pitaja
    Member

Czy ktoś się może orientuje, czy jak prowadzą rekrutację może przyjść każdy tzw. OD czy to sa tylko na zaproszenia jak AD ( coś jak w Emirates ) ??

viki
    Member

Tak jak jest napisane. 7ego marca w waw miedzy 9 a ktorastam pojawiasz sie z cv i innymi dokumentami (można te inne sobie darowac tego dnia) i od razu Ci daja zaproszenie na nastepny dzień albo mówią ze zadzwonią. To jest open day. Zadaja Ci dwa pytania , jest to luzna rozmowa. Nastepnego dnia juz maja liste osob ktore zaprosili i wtedy masz ad – okolo 5 roznych etapow.

Pitaja
    Member

A ty juz brałaś udział w takiej rekrutacji ? I jak wrażenia, coś a la Emirates ?
    Ale też tak ogólnie pytam, nie tylko o rekrutacje w PL które teraz bedą , czyli te wszystkie spotkania, które oni organizują to są OD i NIE potrzebuje zaproszenia i tym samym logować się na ich stronce, tylko mogę przyjść tak jakby na OD i zobaczyć co dalej ..??

viki
    Member

Dokladnie tak 🙂 mniej sztywno niz na emirates , atmosfera bardzo przyjazna, nie jest tak że szukaja x osób wiec wszyscy rywalizuja o te x miejsc (tu nie nawiazuje do emirates, tylko innych linii). Last year do konca doszlo 17 osob , FI bylo krotkie i tez tego samego dnia, nie wiem ile z tych osob dostalo ostateczna odpowiedz na tak, ile odpadlo przy testach medycznych itd. Do doha kilka dolecialo 😉
    Poziom np angielskiego byl nizszy niz na emirates, dlatego jak sie nie zna perfect-nie bylo takiego stresu. Na priv moge cos jeszcze opowiedziec bo juz czuje sie za bardzo aktywną osobą na forum 🙂

Pitaja
    Member

Dzięki za info ! Na pewno się przyda 🙂 Myślę, że warto spróbować, czemu nie ?:)
    Tez spotkałam się z stwierdzeniem , że jest łatwiej i atmosfera lepsza, ale też że bardziej patrzą na zdrowie, blizny itp itd…
    A ten test z ang to taki podobny do Emirates ? Jakby matura rozszerzona ?
    Rozumiem, że udało Ci się przejść pare etapów ( grupowych ) ?

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up