Qatar Airways OD 10.05.14r

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    Traveler
    Member

Żeby nie zdrowie, które zmusiło mnie do powrotu, to bym tam do dziś siedział.

clouver
    Member

Gdyby bylo tam tak idealnie to ludzie by nie chodzili na rekrutacje do innych linii po rezygnacji z Qatar. A ile to juz lasek było na Emirates czy Etihad które wcześniej pracowały dla Qatar. O czymś to jednak świadczyć musi.

Traveler
    Member

No pewnie, że nie jest. Ale tak samo znam ludzi bardzo niezadowolonych z emirates i jeszcze bardziej niezadowolonych z Etihadu. Wszystko zależy od człowieka. Biorąc pod uwagę jak niskie wymagania są na stanowisko cabin crew i jakie przy tym są oferowane zarobki/warunki + zwiedzanie świata, myślę, że w przypadku wielu osób bezczelnością jest wybrzydzanie :D.

amelia
    Member

Elor, ty się pewnie znasz. Czy z Qatartu możemy w każdej chwili wyjechać? Jak okaże się, że jest nam tam bardzo źle to po prostu możemy się zabrać i wrócić do Europy? Nawet zostawiając zarobione już pieniądze w Qatarze? Bo trochę mnie zaniepokoiła w artykule informacja o tym, że pracowdawca (a nie niezawisły i bezstronny sąd) może nam na pół roku zakazać wyjazdu z kraju. I co wtedy, jesteśmy uwięzieni, czy jak?

Traveler
    Member

Można się zwolnić i wrocić do domu. Nie wiem jednak co miałoby się stać, żeby miało się tak nie podobąc, żeby chcieć nagle uciekać. Ja potrzebowałem wrocić, to po prostu się zwolniłem i tyle :). Dziś tęsknie za bezstresowym życiem w Qatar Airways. Spałem jak koń 20h na dobę, największm zmartwienie było dla mnie czy mam wypić kawę czy herbatę rano bo nie mogłem się zdecydować, albo że mi piachu do klapków naleciało jak szedłem do Al Wisha Gigastore po jajka i sok :] :D. Osobiście nie widzę tam powodów do narzekań, mieszkanie było mega fajne, wspólokatora miałem super, kumpli ze szkolenia też. Kobiecego towarzystawa nie brakowało, chociaż nie jestem imprezowiczem to w Doha bawiłem sie wybornie ;). O layovrach wiadomo, kocham podróżować i zwiedziłęm kawał świata. Dla mnie cały okres spędzony w Qatar Airways był na wypasie ;]. Było pare wkurzających rzeczy, głownie związanych z samą pracą na pokładzie, ale w końcu za to płacili mi niemałą kasę, więc narzekanie byłoby bez sensu.

• This reply was modified 5 years, 6 months ago by Traveler.
    • This reply was modified 5 years, 6 months ago by Traveler.
    Raav
    Member

Zgadzam się z Elorem. Z resztą, osoba wyjeżdżąjąca do arabskiego kraju powinna być świadoma ograniczeń jakie mogą być z tym związane. Praca CC chyba polega na umiejętności dostosowania się, a nie na narzekaniu, że coś nie pasuje.

W tym momencie “wchłaniam” bloga dziewczyny, która pracuje dla QA od kilku lat. Nie widziałem tam narzekań na jakieś niewolnicze warunki, wręcz przeciwnie 😉

Traveler
    Member

No ja w ogole nie rozuimem skąd to zdziwienie wśrod osob wyjeżdzających. Nie mogę tego pojać :D.

amelia
    Member

Raav, podrzuciłbyś linka do tego bloga? 🙂
    Elor, kraje arabskie są bardzo różne. Jeśli nie jest się super specjalistą to naprawdę nie jest łatwo odsiać informacje prawdziwe od wyolbrzymień, których w internetach nie jest mało. Wiadomo, że nie możemy ganiać po ulicy w mini, z kiełbasą w jednej ręce a pół litra w drugiej, ale nie o wszystkich ograniczeniach wiem. Niektóre znam i jestem je w stanie zaakceptować, a o innych wolę się dowiedzieć teraz, a nie jak tam wyląduję, bo jeśli się okaże, że coś jest dla mnie nie do zaakceptowania to będę miała problem. Dlatego się wolę dopytać osoby takiej jak Ty, czyli kogoś kto tam żył i pracował.

Traveler
    Member

Ograniczeń jest dość dużo, jednak mają one raczej niewielki wpływ na normalnej, zrównoważonej emocjonalnie osoby. W Emirates jest lepiej pracować i lepiej się żyje w Dubaju. Ale gdy nie mamy wyboru między tymi dwoma liniami to można się Qatarem zadowolić i też mieć radość z życia i pracy. Myślę, że praktycznie wszystkie ograniczenia można odszukać w internecie. Ja już teraz nie pamiętam wszystkiego. Jednak tak jak mówię, jestem osobą bardzo aktywną zarówno ficzynie jak i towarzysko i te limity w żaden spsoób nie utrudniały mi życia. Ale ja nie robię też problemów z niczego. Znam osoby, którym głośna klimatyzacja przeszkadzała i się zwalniali. Kwestia charakteru bardziej niż samych ograniczeń.

Raav
    Member

http://katar1.blogspot.com

Polecam czytać “od końca”, w sensie od pierwszego napisanego posta na blogu. Dziewczyna opisuje swoje pierwsze dni, treningi, aż w końcu zaczyna latać. Bardzo fajnie 😀

amelia
    Member

Elor, a jak oceniasz sytuację dziewczyn z załogi? Jesteś facetem, więc miałeś lepiej, czy miałeś takie same ograniczenia jak dziewczyny?

Aplikowałam online 2 dni temu i nic od QA nie dostałam (oprócz automatycznego maila, że dziękują za moje zainteresowanie firmą). Mam się już martwić, czy oni mi nic nie przyślą?

osiczka
    Member

dziewczyny musimy pamietac ze facet tam ma stanowczo lzej…
    chcarakter charakterem ale i tak najlepsza z opcji jest…. zamrozone konto w banku z cala gotowka i o zniknieciu grafiku nie wspomne awans lub zwolnienie nigdy nic nie wiesz 🙂
    moja kumela wczoraj to przeczytala i wiekszosc sie zgadza wiadomo w sieci jak to w sieci sa i przegiecia i koloryzowanie ale najlepiej jest przekonac sie na wlasnej skorze…..

slyszalam ze na 2 lata po przejsciu szkolenia podpisuje sie lojalki czy to prawda??

ja na etihad sie nie zalapalam niestety… za pozno sie obudzilam z rekrutacja i jak juz dostalam zaproszenie nie mialam co liczyc na wolne miejsce 🙂

angela
    Member

Ja będę próbować w Warszawie 🙂
    Ktoś jeszcze z Was się wybiera?

• This reply was modified 5 years, 6 months ago by angela.
    Raav
    Member

amelia – nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem. Nie musisz aplikować online, żeby iść na OD. Nie potrzebujesz żadnego zaproszenia 😉

angela – ja myślałem żeby iść, ale z tego co wiem to QA jednak wymaga jakiegoś doświadczenia w customer service, więc chyba poczekam na Emirates 😉

angela
    Member

Myślę, że warto spróbować. Nie mamy nic do stracenia 🙂
    Czytałam tego bloga, to jeszcze bardziej mnie nakręciło 🙂
    Dzięki za linka !

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up