Qatar Airways OD 10.05.14r

This topic contains 56 replies, has 17 voices, and was last updated by  cieplak 4 years, 8 months ago.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • Author

karolina
    Member

ja ide:)ale mam obawy bo jestem w trakcie usuwania malego tatoo na kostce i boje się ze mnie odrzucą:((

angela
    Member

a może zatuszować go jakoś korektorem? Bo skoro jesteś w trakcie usuwania, to i tak wkrótce go nie będzie 🙂 a skąd jesteś?

clouver
    Member

Raav Emirates też teoretycznie wymaga doświadczenia w CS 😛 tak samo jak Qatar czy Etihad – nie ma różnicy. Jeśli tego doświadczenia nie masz to z automatu masz mniejsze szanse choć nie są one zerowe 😉 wiele rzeczy się liczy a niestety nie można przewidzieć czego na danej rekrutacji szukaja w kandydatach…

Raav
    Member

Niby tak, ale z tego, co pisał Elor, w Emirates i Etihad doświadczenie nie jest aż tak istotne, a w QA liczy się zdecydowanie bardziej. Pomyślę, możliwe, że do QA się wybiorę, ale na Emirates jadę na 100%

veronique
    Member

Moim zdaniem to wszystko zależy od danej rekrutacji i rekrutera. Moja koleżanka ze studiów dostała się do Qatar, nie mając żadnego doświadczenia w customer service czy czymś innym, bo nigdy nigdzie nie pracowała. Poległa tylko później na medicalsach. Inna moja koleżanka od roku lata w Emirates, a nigdy nie pracowała w customer service. Tak więc nigdy nic nie wiadomo 😉

karolina
    Member

angela-no nie wiem wlasnie zatuszowalam specjalnym podkladem i prawie nie widac wogole..usuwanie jeszcze troche potrwa.jestem z Gdyni jak cos a ty??

Raav
    Member

Veronique – a na czym na testach medycznych poległa, jeśli można spytać? Tak żeby mieć kolejny powód do obaw!:D

karolina
    Member

ja wogole nie wiem jak te rozmowy wygladaja.z tego co to widze sprawa prosta nie jest:P-4 lata na statku spędzilam-wiec teraz cos nowego:)

angela
    Member

@karolina: no widzisz, 🙂 warto spróbować 🙂 ja jestem z Katowic, to co umawiamy się w Warszawie? 🙂

Raav
    Member

Karolina, na forum jest miliard informacji o tym, jak te rozmowy wyglądają. W skrócie, od jednego z użytkowników:
    Cała rozmowa po angielsku (oczywiście)
    Pierwszy dzień to “open day”. Dajesz CV, zdjecia, mówisz 2-3 zdania i mówią Ci czy przechodzisz dalej, czy czekasz na telefon, czy nie przechodzisz.
    Jak przejdziesz to masz rejestrację i “reach test”, czyli sięgnięcie na 212cm. Sprawdzają dokładnie, na ścianie wisi kartka do której trzeba dotknąć palcami.
    Potem każdy się przedstawia i mówi o sobie 2-3 zdania.
    Potem test z angielskiego, podobno dość trudny, a na końcu esej. Selekcja na podstawie tego, co już się odbyło.
    Potem zabawy grupowe, czyli to co już było na forum powtarzane – na przykład dają Ci 10 przedmiotów, lądujesz z grupą na bezludnej wyspie i musisz zadecydować które 5 przedmiotów potrzebujesz i dlaczego. Nie można ani się za mocno “rządzić” w grupie, ani się nie odzywać. Kolejna eliminacja.
    Potem final interview na którym zadają typowe pytania: czemu akurat QA, Twoje wady/zalety, jakbyś zachowała się w konkretnej sytuacji itd.

veronique
    Member

@Raav koleżanka otrzymała propozycję pracy po udanej rekrutacji w Warszawie. Następnym krokiem były badania medyczne, które należało na swój koszt przeprowadzić i przetłumaczone wysłać do Kataru. I nie wiadomo do końca co im się nie spodobało w jej wynikach, ale ją odrzucili. Lata teraz w innych liniach 😉
    Słyszałam w ogóle,że QA są dość restrykcyjni jeśli chodzi o te kwestie zdrowotne…

karolina
    Member

Raav-dzięki:))

karolina
    Member

angela-jasne będe już w Wawie od srody bo mam kilka spraw do załatwienia:)See ya :))

Raav
    Member

To jest chyba najgorsze. Jakbym odpadł na OD, to bym przeżył i poszedł za 6 miesięcy. Ale jak odpadnę na badaniach? Tym bardziej, że nie wie, czemu ją odrzucili. Dzięki za odpowiedź:D
    No ale najważniejsze, że wzięli ją do innych linii!:D Szczerze mówiąc ja i tak bym wolał mieszkać w Dubaju, niż w Doha, ale obie opcje są boskie <3

• This reply was modified 5 years ago by  Raav.

angela
    Member

@karolina: no to super 🙂 Ja niestety pracuję do piątku, przyjadę albo w piątek wieczorem, albo w sobotę rano:) Dam znać 🙂 Good luck!

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up