Qatar Airways – 08th September 2013

Tagged: 

This topic contains 82 replies, has 25 voices, and was last updated by  Natalia 3 years, 10 months ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 83 total)
  • Author

Traveler
    Member

Fakt, że od mojego pobytu tam kilka rzeczy uległo zmianie na gorsze. Ja na pobyty nigdy nie narzekałem, udało mi się odwiedzić wszystkie katarskie destynacje poza USA, plus mialem wszystkie dlugie pobyty jak 3 dniowy nepal, kuala z off day, ossaki z off daye, wietnam z 2 dniami off, maledivy z offem, seyshele z offem, rotacje joburg + cape z offami, to samo brazylia itp. Mi sie mega podobało, min rest absolutnie mi nie przeszkadzał mialem co robić w Doha i nie były to kluby.

Nigdy nikt mnie nie zaraportował, a pozwalałem sobie na wiele. Fakt, wkurzali mnie hindusi ktorych nie da sie lubić/strawić ani na pokladzie ani w codziennym życiu i to oni są największą bolączką życia tam. No nie ma mocnych zeby z wyjazdu do Arabowa nie wrócić jako rasista, nie ma takiej opcji.

Nie wiem dla mnie to co bylo poza praca na pokladzie było warte latania tam. Uwielbiam podróżować i robota na pokladzie mnie nie zniechęcała pomimo że potrafiłem być galley operatorem w obie strony na rejsach i zapierd….lać za trzech.

Z mojego pkt widzenia latanie w low costach czy czarterach gdzies tutaj w PL jest słabe na max i szkoda marnować na to czasu i energii. Profil paxów czy to w QR, EK czy EY, GA, AA, FD, NA jest taki sam, robotnicy i taxówkarze latają na koszt swoich firm do domu i spowrotem.

Raporty spotkalem w polskich liniach i to na znacznie gorszym poziomie i w gorszym wykonaniu niz w QR. Nie ma co demonizować. Moje wypłaty wahały sie od 8-13 tys reali, znajoma miala ostatnio ponad 10 tys również. Zalezy jakie destynacje sie trafi i jakie diety. Niektorzy w QR maja pecha i serio trafia im sie seria nieszczęść typu:

– beznajdziena akomodacja (ja mialem wypas Ain Khalid przez 3 miesiace, siłki, baseny, zamkniety compound, piloci z rodzinami, brak systemu czytników, potem Najma dwa, okolica taka sobie ale mieszkanie super, najfajniejsze w jakim kiedykolwiek byłem w QR)

– beznadziejni wspołlokatorzy – hindusi, marokance, koreanki – my moglismy sobie wybrac, mieszkalem ze Słowakiem, kumplujemy sie do dziś, jak mnie zwolnili ze wzgledu na przyczyny medyczne to on tez złozył wypowiedzenie i odszedl z firmy. Nie, nie jestesmy gejami.

– beznadziejne rostery, destynacje – mialem fart zwiedzilem wszystko chyba 🙂
    – beznadziejna załoga, raportowanie
    – nalot CEO – mialem z nim jeden rejs do Kairu, było bardzo fajnie, byl bardzo miły i pomocny gdy pozniej tej pomocy potrzebowalem, tak samo Salia, bardzo mi pomógl w wielu kwestiach, nie mówiać już o moim instruktorze, który osobiscie dzis po 2 latach gdy tam nie jestem przepycha moją ofertę współpracy z QR 🙂

Nie wiem, wydaje mi sie ze to kwestia nastawienia. Jarałem się tak samo pobytem w Bangladeszu gdzie moglem przezyc prawdziwy szok kulturowy i wynieśc ogromne doświadczenie, jak i pobytem w Osace.

Ale wiadomo, każdy człowiek jest inny. Gdy ja lecialem do QR to bylo tam 8 polaków, nie było żadnego forum w necie żeby sie dopytać. Myslalem, że QR i EK to to samo. A nie jest. Dziś już dorosli ludzie podejmują świadome decyzje. Wszystkie zasady obowiązujące w QR są powszechnie znane, jak ktos wie, że nie potrafi się do nich zaadaptować to nie ma po co tam lecieć. Mozna siedziec w Polsce i latać poza sezonem za pare złotych w czarterach jakis :>

anna
    Member

To naprawde duzo sie zmienilo odkad odszedles, ja nigdy nie dostalam powyzej 8000 i wiele kolezanek tez, latamy po 60 h reszte siedzimy na stanby gfdzie nie mozna sie ruszyc niekiedy 7 dni pod rzad z mieszkania.
    Co do rostera to teraz wiekszosc nowych dostaje zamiast 777 787= cale indie dubaj, doble sectory i kilka europejskich miast.
    Co do pobytow to nie ma zadnych malediw z dniem wolnym, teraz zreszta juz wogole nie ma tam pobytu, jest turnround, seszele calkiem usuneli i qatar tam juz nie lata.
    Co do pasazerow to wierze ze wszystkie linie z zatoki woza ten sam profil pasazerow. Po 8 miesiacach stalam sie taka rasistka ze sama sie tego boje. Za spoznienie sie 15 m na min rest przytlatujac z polski bo samolot sie spoznil potrafia dac zakac opuszczania kraju na 6 mc, sick, wogole ten caly cyrk z exit permit, kiedy czlowiek jak debil idzie po 10 h locie do biura to zaqlatwiac bo nie racza przyslac na meila jest traktowaniem nas tutaj jak smieci, tak jak piekarz zreszta powiedzial na przemowie “nie przyszliscie tu zeby podrozowac czy szukac meza tylko zeby sluzyc” i to jest najlepsze podsumowanie

Traveler
    Member

Z tym rasizmem to każdy tak ma. Tam dopiero zarysowuje sie wyraźna granica gdzie jest nasz świat a gdzie jest cała reszta, o równość to walczą na ogół osoby, które maja “kolegę algierczyka/hindusa/nigeryjczyka na wymianie studenckiej i jest spoko”. Tak jest, tutaj w Polsce, w obcym srodowisku. To mówie, niech cie zabierze ze soba do swojego kraju, zobaczysz jak otwarcie i miło cie tam będą traktować, gdy oni będą w wiekszosci, ale to nie o tym temat.

To z tym blockiem na 6 mies było zawsze, moj wspolokator mial tak jak wracal do domu, QR sie spoznolo 20 min tez dostal tą karę, exit permit – what to do, no jest jak jest, mozej al baker odejdzie to cos zmienią, jednak da sie z tym żyć, zawsze jak mialem 2 dni offa lub wicej to dawali bez marudzenia, ot jedynie trzeba bylo sie tam pofatygować.

To samo zdanie uslyszalem na tej jego rozmowie na koneic szkolenia, na ktore spoznil sie ze 3h. Dla odmiany w emirats mowia cos w stylu “wybralismy was bo jestescie najlepsi zeby reprezentowac nasza firme, jestescie dumą itp itd. Będzemy najlepsza linią bo mamy was” 😀

No co zrobić, wszystko ma swoją cenę. Wolalem intensywnie spełnic swoje marzenia płacąc swoją prywatnościa niz ciułać poł zycia na takie podróże. Żeby nie zdrowie to do dzis bym tam siedział bo w ogólnym rozrachunku mi się podobało i tęskni mi się za tym. Gdyby ten zawód był ambitniejszy i bardziej rozwojowy to bym pewnie do tego wrócił.

anna
    Member

Powiem cos jeszcze o biletach na rekrutacji beda wam mydlic oczy jak to tanio Wy i Wasza rodzina bedziecie podrozowac, za 10% ceny, prawda jest taka ze aby dostac sie na lot na ID 90 musi sie znalaesc wolne miejsce dla Ciebie, bardzo czesto samoloty sa tak obladowane ze lecac do domu na urlop nie wiesz czy wrocisz na czas czy cie zabiora, jezeli nie, dostaniesz warning letter i zakaz opuszczania kraju przez 6 mc, i juz nie chodzi mi samo to , kolezanka dwonila ostatnio do lufthansy i emirates i powiedzieli jej ze jak nie bedzie wolnych miejsc w ekonomi to zabiora ja w biznesie, czego qatar nie robi i to jest najgorsze w tym wszystkim ze linie z ktorymi nie mamy nic wspolnego biora nas do biznez a qatar u ktorego charujemy jak woly robocze nie. Nawet tutaj chca pokazac ze jestemy zwyklymi wyrobnikami i w biznesie nie mamy prawa siedzieci. Nam nie chodzi o to zeby siedziec w biznesie, jedynie o to zeby wogole gdziekolwiek siedziec, zeby przyleciec spowrotem na czas i nie dostac warning letter i zakaz opuszczania tego chorego kraju przez 6mc. Jeszcze wracajac do kasy, tyle co tutaj po zamianie na dolary zarabialam w lecie w lowcoscie europejskim i nie czulam sie jak najgorszy niewolnik. Tyle w temacie, nie odradzam nie zachecam, pisze prawde, kazdy zrobi jak chce, jak mowilam wrocic zawsze mozna nawet uciekajac po 2 mc z layoveru europejskiego, powodzenia tym co tu maja zamiar przyjechac.

Traveler
    Member

Co do tego ze nie biorą do biznesu to lipa, reszta to norma. ID90 itp to są STB tickets i w każdych liniach, w których są tak one działają. Nie ma miejsc – nie lecimy 😛 proste

anna
    Member

napisalam ze juz nie chodzi mi o to ze id 90 i wiem ze tak jest wszedzie,, chodzilo mi o biznes, gdzie jest jedno miejsce zajete na 12 a nie wezma a linie z ktorymi nie mamy nic do czynienia to robia, bez komentarza…

asti
    Member

ktoś wypełniał online aplikacje? bo ja wypełniłem i niby po 15 min odpisali @ i mnie zaprosili , co mnie trochę zdziwiło ? co na ten temat sądzisz Elor wiesz jak działą ich system czy biorą jak leci czy może akurat coś jest na rzeczy ? dziękuję za odpowiedź

Traveler
    Member

Może czysty fart, ktos akurat siedział, albo system automatycznie daje autoreplay dla osób spełniajaych warunki jakie sobie tam narzucili na rekrutację. Nie uparywałbym sie cudów w stylu “tak im sie podobam, ze od razu mnie zaprosili” 😛

asti
    Member

Elor mam problem z wysyłaniem pw , nie mogłem np do CIebie ani do kogoś innego;/ wiesz coś o tym błędzie , nie no jasne nie upatruję cudów , tylko po prostu się zdziwiłem i dodatkowo jeszcze sms , hmm no na tym zaproszeniu jest niby napisane żę trzeba je wydrukować i wziąć je ze sobą więc to może ma jakiś sens.

Traveler
    Member

Co do błędu to nie wiem, nie jestem z ekipy portalu ani nic 😀 jestem tylko szarym uzytkownikiem.
    Mozesz na maila do mnie pisac albo na FB krystianjurdzinski@gmail.com tylko bez spamu 😀 bo strasznie dużo tych PW dostaje i nie wyrabiam z odpisywaniem 😛

Natalia
    Member

Czy ktos sie jutro wybiera na rekrutacje? Ja przyznam, ze ide bez zaproszenia, bez niczego bo dopiero wczoraj sie zglosilam i nic nie odstalam. No coz, ryzykuje;)

Joanna
    Member

Ja to samo 🙂

Abba
    Member

Powiem szczerze, że po tym co napisala Anna, nie mam ochoty dla nich pracowac. ostatnio przeczytalam rowniez opinie pasazerow, i z 5 az 3 byly negatywne o tej firmie 🙁

Katarzyna
    Member

Witam o której odbywa się jutrzejsza rekrutacja?

asti
    Member

o 14 ;p na pierwszej stronie jest , kto szuka nie błądzi 😉

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up