Ryanair

This topic contains 304 replies, has 102 voices, and was last updated by  Gracjan 4 months, 4 weeks ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 305 total)
  • Author

cabincrew24.com
    Keymaster

Forum poświęcone linii lotniczej Ryanair.

jahstina
    Member

hey, może ktoś z Was wie jak wygląda przykładowy miesięczny grafik w Ryanair? piszą o 20-25h pracy tygodniowo, ale chodzi tu jedynie o godziny spedzone w samolocie, czy ogólnie w pracy? i czy wiecie czy często nie wraca się do swojego miasta? pytam się orientacyjenie, szacuję jakie są szanse pogodzenia pracy w R ze studiami, w ramach których od czasu do czasu musze pojawić się na konsultacjach w środku tygodnia.

Monika
    Member

Oni mają chyba na myśli godziny spędzone w samolocie. W Ryanie płacą Ci od momentu oderwania się samolotu od ziemi. I nie mają chyba pobytów. Lecisz tam i z powrotem. Wybierasz się może na rozmowę? Jeżeli tak to najlepiej będzie ich o to zapytać 🙂

baasienkaa
    Member

jezeli chodzi o Ryanair i godziny to jest tak jak Monika napisala, godziny liczone sa od momentu wzbicia sie samolotu do ladowania .. nazywaja to flying hours. Jezeli chodzi o miesieczny grafik ciezko jest ogolnie opisac, poniewaz zalezy to w jakiej bazie bedziesz pracowac, jezeli bedziesz np w Stansted czy Dublinie sa to bazy z najwieksza iloscia samolotow oraz polaczen tak wiec godzin mozesz miec wiecej. Jezeli natomiast bedziesz w malej bazie z mala iloscia samolotow bedziesz latac zadziej . w okresie letnim miesiecznie mozesz latac az do 100h miesiecznie gdzie np w okresie zimowym linia poprosi cie o zaaplikowanie o bezplatne wolne w zwiazku z mniejsza iloscia polaczen w zimie. Generalnie czlonek zalogi w ciagu roku nie moze wylatac wiecej niz 900h. zazwyczaj na miesiac lata sie kolo 60h (w zaleznosci od pory roku bedzie ta liczba godzin albo wzrastala albo stopniowa malala.) mam nadzieje, ze odpowiedz pomogla;)  ahh a jezeli chodzi o nocowanie poza baza to Ryanair zrobi wszystko by dany samolot wrocil do bazy – nawet jesli bedzie bardzo opozniony 😉 pozdrawiam!

Natalia
    Member

hej @baasienkaa ! Czy zdarzył Ci się kiedyś jakiś pobyt w Ryanie? 😀 Czy jest możliwość zamiany na rejsy?

baasienkaa
    Member

jezeli mowiac o zamianie na rejsy masz na mysli zamiany lotow ktore widnieja na twoim grafiuk to jest ciezka sprawa. tzn istnieje mozliwosc zamiany ale tylko na zasadzie ty mialas np latac ktos mial miec wolne ty potrzebujesz wolnego wiec twoj base superv. daje ci liste osob , ktore moga sie zamienic ewentualnie i wtedy sie pytasz kto moze . albo na odwrot ty robisz komus przysluge i ze swojego dnia wolnego latasz za kogos. nie ma w tej firmie niestety mozliwosci zamiany jednego latu na inny lot. :/ nie wiem dlaczego nie mozna, ale niestety. prawdopodobnie tylko i wylacznie dlatego, ze ludzie czesto by sie zamieniali i crew control mialaby balagan w systemie 😉 pzdr

Kris
    Member

Ciao @izka! To może zaczniemy od konkretów.. Ile da się wyciągnąć w Ryanie?? 😀 Gdzie masz bazę? Ile u nich pracujesz? 🙂

Natalia
    Member

No właśnie, ile da się u nich zarobić? I czy rzeczywiście jest tak źle jak niektórzy mówią?

osiczka
    Member

dolaczam sie do pytania 🙂

Izolda
    Member

Zacznę od początku.  Mieszkam na Sycylii, w Trapani. Baza, dzięki ludziom pracującym tutaj, jest wspaniała. Zupełnie bezstresowa. Niemniej jednak; nudna. Mało satysfakcjonująca. Marzyłam, aby być ccm, ale teraz wiem, że nie jest to moja życiowa droga, raczej przygoda. Pracuję od kwietnia 2012. Niewątpliwą zaletą jest możliwość nauki języka.

Apropo’s pieniędzy. Rzeczywiście, rata za kurs jest bolesna, ale i tak da się wyżyć. Jeśli ktoś myśli o odkładaniu, zapomnij. Nie w pierwszym roku pracy. Jeśli dostaniesz bazę sezonową, ryzykujesz również, że pensja w czasie zimy będzie po prostu niewystarczająca. W listopadzie miałam tylko 40 wylatanych godzin. Latem; 90-80.  Poza tym 5 tygodni urlopu BEZPŁATNEGO robi swoje. W najlepszym momencie dostałam 1400 euro na rękę, w najgorszym 500 (wtedy ciężko się utrzymać i trzeba prosić o pomoc rodziców, co jest żałosne).

Izolda
    Member

Jak mogę podsumować ostatnie 9 miesięcy? Bardzo fajny, w jakimś sensie przełomowy czas w moim życiu. Jedna z pierwszych prac na cały etat. Pobyt na Sycylii super, duuuuużo czasu wolnego, dzięki hsby, czyli tak zwanym pobytom w domu, pod telefonem. Zwykle pracowałam 3 dni w tygodniu, resztę wypełniłam zwiedzaniem Sycylii, plażowaniem, czytaniem miliona książek, piciem włoskiego espresso i spotykaniem się z gorącymi Włochami 😛 Tutaj poznałam mojego obecnego mężczyznę 🙂

Kochani, uważam, że warto spróbować. Ja nie żałuję! Aczkolwiek, nie mogę też powiedzieć, że znalazłam miejsce, w którym chcę żyć. Czeka mnie dalsze poszukiwanie 🙂 i pracy, i domu 😛

osiczka
    Member

mnie przeraza placenie za kurs i w dodatku z minuty na minute  zmienia sie lotnisko z ktorego zaczynasz prace przykladowo londyn mediolan a tu telefon i mowia zaczynasz z parza tylko przyklad aczkolwiek czy sa takie sytuacje? i jak z dotarciem na miejsce z ktorego musisz zaczac prace jako cc? strzelam ze na koszt wlasny…??

Izolda
    Member

Nigdy nie miałam sytuacji, że musiałam zacząć pracę w innym miejscu… Pierwsze słyszę. Zawsze swoją służbę rozpoczynam w Trapani, wydaje mi się, że mówisz, Kochana, o rescue teamach. To znaczy, jeśli gdzieś jest znaczne opóźnienie i dana drużyna nie może “obsłużyć” kolejnych lotów, wzywana jest nowa ekipa, ale zwykle z bazy, w której problem zaistniał…

Do pracy dojeżdżam autobusem lub samochodem z współpracownikami. Nie spodziewajmy się luksusów. Czy korporacja, dajmy na to, Deloitte, płaci Ci za dojazd do pracy? Za taksówkę albo benzynę do Twojego samochodu?

lotniczka
    Member

Czy ktoś orientuje się ile zarabia się w bazach typu Wrocław/Wilno/Budapeszt ? Bo z tego co czytałam to ok 1700 zł (!) i nie wyobrażam sobie jak z takiej pensji można spłacać kurs.

Kris
    Member

@lotniczka: 1700 to pewnie podstawa 🙂 Do tego dochodzi prowizja od sprzedazy + wylatane godziny 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up