Ryanair

This topic contains 304 replies, has 102 voices, and was last updated by  Gracjan 1 month ago.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 305 total)
  • Author

lotniczka
    Member

A nie orientujesz się czy wpisowe na kurs w Krk też wynosi 50 euro? tak jak to było w wawie i wrocku ?

ewelina_d
    Member

hej, słuchajcie ja sie juz troche pogubiłam… byłam na rozmowie 7.12 – zakwalifikowalam sie – na liście kursów nie było Krakowa… teraz jestem na liscie rezerwowej na kurs do OPO 28.02.2013… nic nie rozumiem skąd Wy wiecie o kursie w Krakowie?? Jak ktos może mi naświtlić co i jak bede wdzięczna..

lotniczka
    Member

Ja byłam na rekrutacji 4 stycznia w Warszawie i wtedy mówili,że dołożyli kurs w Krakowie bo na inne nie ma już miejsc ,albo zostało tylko pare wolnych.

ewelina_d
    Member

ok, dzieki. czekam cierpliwie w takim razie na m-sce w moim kursie..

Hej 🙂 Jestem obecnie umieszczona w bazie w Charleroi. Nie narzekam. To całkiem spora baza i jeszcze się powiększa( tylko te spacery do najdajlszych standów są męczące! jeszcze w śniegu/deszczu…)

Z zakwaterowaniem pomagają sobie nawzajem ludzie, mnóstwo ogłoszen w crew roomie i cały czas ktoś wynajmuje.
    Jednak z tego co ostatnio widziałam łatwo nie jest. Ludzie długo mieszkaja w hotelu zanim znajdą coś konkretnego.. i jeszcze jednoczesnie do pracy trzeba chodzić! 😛 no nie jest łatwo ale dla chcącego nic trudnego 😉
    W zime ilosc godzin spada do 60-70 z letnich 80-90.  Ale tak bardzo sie tego nie odczuwa bo prowizje ze sprzedazy dalej są duże 150-200 euro.

Najwieksza pensje jaka bym dostala w lipcu to byla by okolo 1700-1800 ale spłacam kurs. 😉 Nic, tylko do lata czekam.
    Najgorsza pensja teraz w styczniu- 900 euro.

Plusem małej ilości godzin w zimie jest to, że nie trzeba w śniegu iśc na autobus!! 🙂
    Wyprawa o 5:00 rano przy niezłej wichurze do tej pory przyprawia mnie o ciarki 😛

Victoria
    Member

Dziękuję Anetko 🙂 Czy mogłabyś napisać kiedy jest płacone wynagrodzenie? Z dołu czy może częściowo z góry (chociażby “zasiłek na zagospodarowanie”) ? Nie jestem przy kasce i jest to dla mnie bardzo ważne info…. Wygląda na to, że spotkamy się w marcu 🙂

lotniczka
    Member

Zasiłek na zagospodarowanie dostaje się w 3 ratach a nie odrazu po dostaniu oferty pracy 😛

Dokładnie:) w 3 ratach.
    Wypłata pojawia się na koncie 10 kazdego miesiąca.
    ja zaczełam prace 14 kwietnia i pierwszą wypłatę dostałam 10 maja.
    Taaak.Slyszalam ze duzo nowych osob przychodzi 🙂
    Teraz jakies 20 przyszło z UK.

ewelina_d
    Member

hej. Mam pytanie – czy macie znajomych albo słyszeliście o osobach, które były na liscie rezerwowej na kurs, ale sie nie załapały na termin? Czy były takie przypadki, czy moze biorą jednak awansem osoby z rezerwowej?a jak nie to co sie dzieje z tymi osobami?  Jeśli wiecie cos na ten temat napiszcie mi proszę. @aneta_ukasiewicz moze Ty cos wiesz? będę wdzięczna za odpowiedź

z tego co pamietam, były osoby z rezerwowej na moim kursie, bo tam w pierwszych dniach albo chwile przed kursem ktoś zrezygnował…
    takze to tylko w takich wypadkach

ewelina_d
    Member

ehh… to pozostaje mi liczyć, że pare osób zrezygnuje… 🙁

Kinger
    Member

Jak wyglada sprawa wolnych dni? Jest tak jak mowia ze 5 dni pracy, 2 dni wolne, 5 dni pracy, 3 dni wolne i tak w kolko? to sa naprawde dni wolne ze moge wtedy np sobie gdzies pojechac? np bedac w bazie niedaleko polski i majac te 3 dni wolnego co 2 tyg moge sobie np poleciec odwiedzic rodzicow? i jak to jest ze standby day? wyznaczaja je w tych 5dniach pracujacych czy w tych 2 czy 3 dniach ktore maja byc wolne?

ewelina_d
    Member

@aneta_ukasiewicz mam jeszcze jedno pytanie. jesteśmy zatrudnieni np. przez Dalmac (Irlandia) – a bazę mamy np. Hiszpania – jak załatwia sie kwestie ubezpieczenia zdrowotnego? odprowadzamy jakieś skłądki do Polski? czy powinniśmy się zameldować tymczasowo w Hiszpanii, itp…

ewelina_d
    Member

jak ktoś inny się orientuję to też będę wdzięczna za podpowiedź w tej kwestii 🙂

Weszło jakieś nowe rozporządzenie w trakcie wakacji w zeszłym roku, i kazdy kto jest zatrudniony w Hiszpani, Belgii itd. automatycznie ma kontrakt w którym podatki płaci w Irlandii a ubezpieczenie zdrowotne w kraju zamieszkania.
    To troche wiecej po prostu odcinają z pensji ale mozna też bez problemu ( rejestrowanie sie w nie anglojezycznym kraju bez znajomosci jego jezyka) korzystac wtedy z usług słuzb zdrowia…
    Do polski nie odprowadza sie składek.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up