Ryanair

This topic contains 922 replies, has 161 voices, and was last updated by  Kris 2 years, 9 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 923 total)
  • Author

cabincrew24.com
    Keymaster

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta, irlandzkich linii lotniczych, poszukujemy kandydatek / kandydatów do pracy w zespołach pokładowych samolotów.

Wymagania: 

• bardzo dobra znajomość języka angielskiego
    • miła aparycja
    • wzrost od 1,57 m do 1,88 m
    • umiejętność pływania
    • gotowość do stacjonowania w jednym z krajów Europy, gdzie dane linie lotnicze posiadają swój oddział (lista poniżej)
    • gotowość do wzięcia udziału w szkoleniu/kursie (w Polsce lub za granicą) przez okres ok. 5 tygodni
    • dobry wzrok (lub możliwość noszenia soczewek kontaktowych)
    • wykształcenie min. średnie

Pracodawca oferuje: 

• Ciekawą i atrakcyjną pracę w międzynarodowym środowisku
    • Płatne urlopy
    • Wymiar czasu pracy: ok. 20-25 h/tygodniowo
    • Duże zniżki na wszystkie loty w ramach danych linii lotniczych (cena biletu na wszystkie połączenia w Europie to tylko ok. 7 EUR + podatki lotniskowe)
    • Praca przez 9 miesięcy w roku ze względu na międzynarodowe ograniczenia liczby godzin, które można spędzać w samolocie w ciągu roku
    • Średnie miesięczne wynagrodzenie w skali roku – 1100- 1500 euro netto

Praca w następujących krajach: 

• Polska: Wrocław
    • Wielka Brytania: Glasgow, Edynburg, Liverpool, Leeds, Bristol, Londyn (Stansted, Luton), Birmingham, East Midlands, Bournemouth, Manchester Irlandia: Dublin, Cork, Shannon
    • Włochy: Piza, Rzym, Mediolan, Alghero, Bolonia, Cagliari, Pescara, Trapini Sicily, Bari, Brindisi
    • Belgia: Bruksela
    • Niemcy: Dusseldorf, Frankfurt, Bremen, Baden-Baden
    • Hiszpania: Madryt, Girona – Barcelona, Alicante, Reus – Barcelona, El Prat – Barcelona, Malaga, Sewilla, Valencja, Gran Canaria, Lanzarote, Teneryfa
    • Portugalia: Porto, Faro
    • Norwegia: Osla Rygge
    • Szwecja: Sztokholm
    • Malta: Luga
    • Litwa: Kowno
    • Węgry: Budapeszt

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV w języku angielskim (ze zdjęciem) korzystając z odsyłacza na dole strony. Uprzejmie prosimy o wpisanie w tytule maila nazwy stanowiska (stewardessa/ steward) oraz nazwy miasta w którym chcieliby Państwo odbyć spotkanie.

Po zapoznaniu się z Państwa CV skontaktujemy się z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia ich na spotkanie.

Terminy najbliższych spotkań: 

• 21 listopada – Szczecin
    • 24 listopada – Łódź
    • 30 listopada – Wrocław
    • 7 grudnia – Warszawa

Plan spotkania: 1. Prezentacja pracodawcy i warunków zatrudnienia (ok 1 h), 2. Krótki test z j. angielskiego (ok. 15 min), 3. Rozmowa bezpośrednia (ok 20 min). Dokumenty, które należy obowiązkowo przynieść na spotkanie:

1. 2 kopie paszportu
    2. CV w języku angielskim – 3 kopie
    3. Zdjęcie sylwetki (aktualne – nie starsze niż sprzed 3 miesięcy zdjęcie, na którym widać sylwetkę kandydata w całości, bez obecności innych osób) – koniecznie!
    4. 4 zdjęcia rozmiaru paszportowego lub legitymacyjnego.

Dodatkowe informacje: 

Kandydaci którzy otrzymają pozytywną odpowiedź po rozmowie kwalifikacyjnej zostaną zaproszeni do odbycia kursu niezbędnego do wykonywania zawodu stewardessy/stewarda. Kurs trwa ok. 5 tygodni, można go odbyć w Polsce lub za granicą. Poniżej podajemy terminy najbliższych kursów:

• 8 stycznia 2013 – Rush – Dublin, Irlandia
    • 15 stycznia 2013 – Bratysława, Słowacja
    • 17 stycznia 2013 – Wrocław
    • 22 stycznia 2013 – Warszawa
    • 29 stycznia 2013 – Rzym, Włochy
    • 29 stycznia 2013 – Budapeszt, Węgry
    • 5 lutego 2013 – Dublin (lotnisko), Irlandia
    • 12 lutego 2013 – Madryt, Hiszpania

Zapisanie się na kurs i uczestnictwo w nim wiąże się z opłatami ze strony kandydatów. 

Opłata rejestracyjna (registration fee) wynosi 499 euro.
    Opłata rejestracyjna może być uiszczona w postaci dwóch wpłat:
    – 199 euro – wpłacone w momencie rejestracji
    – 300 euro – wpłacone 10 dni (pracujących) przed rozpoczęciem kursu.

Opłata za kurs (training course fee) wynosi 1999 euro w przypadku wniesienia opłaty w pierwszym dniu szkolenia lub 2199 euro w przypadku płatności późniejszej lub skorzystania z opcji kredytowania. Pracodawca umożliwia sfinansowanie kosztu kursu (training course fee) w formie potrąceń z comiesięcznego wynagrodzenia przez okres 6 m-cy.

O terminach kursów zagranicznych będziemy informować na spotkaniu.

Uwaga: osoby które z dowolnych przyczyn nie ukończą rozpoczętego kursu i nie podejmą pracy nie ponoszą kosztu kursu (training course fee).

Nowo zatrudnieni pracownicy poza wynagrodzeniem otrzymają dodatkowo bezzwrotną kwotę na zagospodarowanie w wysokości 1200 euro (new joiner allowance).

W czasie spotkań rekrutacyjnych kandydaci są proszeni o wskazanie preferowanych miast, w których chcieliby pracować. Jednakże pracodawca nie może zagwarantować, że każdy z nowo zatrudnionych pracowników trafi do wybranej przez siebie bazy (dotyczy to również bazy we Wrocławiu). Istnieje możliwość zmiany bazy po przepracowaniu 12 miesięcy.

Hanna
    Member

Kto wybiera się na spotkanie w Warszawie?

osiczka
    Member

wlasnie ja dostalam maila i wybiore sie na spotkanie hah

charlotte
    Member

osiczka 🙂 widzę że się nie poddajesz 🙂 tak trzymac!

Czy aby jesteś pewna że Ryanair to dobre miejsce? 🙂

osiczka
    Member

ja uparte stworzonko 🙂

uwazam ze nie ale ide z ciekawosci a co 🙂 kochana placic za kurs wiazac sie nie…. nie dla mnie ale a noz widelec sie dostane wtedy podejme decyje 🙂

charlotte
    Member

masz racje, idz, zobaczysz co maja do zaoferowania i przemyslisz to.

A gdzie Cie zaprosili? Warszawa?

osiczka
    Member

ja tylko wawa nawet nie chce mi sie do innych miast celowo latac 🙂  zdam relacje jak wroce moja mila;)

jak bylam na qatar byl kolega co dla ryan latal 3 lata …. dziewczyne przyjeli ale odmowila bo kurs platny … nic dziwnego

Mateusz
    Participant

@osiczka ile masz jeszcze rekrutacji w planie? 😀

Agata
    Member

ja przeszłam rekrutacje do ryanair w katowicach i dziś dostałam odpowiedź z zaproszeniem na kurs… tylko zastanawiam się czy warto pakować się w takie duże koszty, dla tych linii lotniczych… jak myślicie? jest tu ktoś kto pracuje w ryanair i mógłby coś powiedzieć na ich temat, bo czytałam różne sprzeczne opinie…;/

Mateusz
    Participant

moim zdanie powinnaś próbować! W dzisiejszych czasach bardzo trudno dostać pracę cabin crew. Spróbujesz, będziesz miała jakieś doświadczenie.. A chciałabyś kiedyś pracować dla Qatar lub Emirates? Bo nie jestem pewien czy po Ryanie będziesz miała u nich jakieś szanse…

Agata
    Member

chciałam po prostu od czegoś zacząć, wiadomo chyba że większość CC marzy o tym żeby kiedyś pracować dla Emirates bądź Qatar… i powiem szczerze że nie jestem pewna czy posiadanie Ryana w swoim CV będzie w tym jakoś pomocne…

Honorata
    Member

Hej,

ja również przeszłam rekrutacje w Katowicach. W sumie na początku chciałam tylko pójść zorientować się jak to wszystko wygląda, potem nawet zaczęło mi zależeć na zakwalifikowaniu się, a kiedy sięto udało, to jakoś nabrałam dużo wątpliwości… Jeszcze jak meteo napisał, że po pracy u nich ma się znikome szanse na Qatar albo Emiraty to już w ogóle…

Pomóżcie, bo naprawde mam mętlik w głowie 🙁

I te teminy szkoleń… najlepszy dla mnie byłby koniec lutego, bo wtedy kończe kurs pilota wycieczek…ech.

Mateusz
    Participant

Hej @honorata_florczak

Nie mam pewności czy tak jest, ale wydaje mi się, że pięciogwiazdkowa linia może krzywo spojrzeć na doświadczenie w takiej firmie.. Jeżeli chcesz w przyszłości pracować dla Q lub E to może lepiej się zastanowić..? Naprawdę nie wiem co Ci doradzić 🙁

Honorata
    Member

Wszyscy w koło mówią, zebym spróbowała, bo to zawsze jakieś nowe doświadczenie, no i można dopisać do CV. Ale po tym co się naczytałam (zdaję sobie sprawę, że połowa to przekoloryzowane bujdy) to troszke zmroziło mi to krew… Gdyby opłata była chociaż o połowę mniejsza, pewnie nawet bym się nie zastanawiała.

Agata
    Member

napisz mi co zadecydowałaś i jeśli zamierzasz spróbować to na którym kursie… mi najbardziej odpowiadało by porto bo jest pod koniec lutego, ale jak pomyślę że oprócz pieniędzy włożonych w kurs musiałabym jeszcze zainwestować kupę kasy na zakwaterowanie na kursie to robi mi się słabo;)

The topic ‘Ryanair’ is closed to new replies.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up