Ryanair

This topic contains 922 replies, has 161 voices, and was last updated by  Kris 2 years, 10 months ago.

Viewing 15 posts - 346 through 360 (of 923 total)
  • Author

justyna
    Member

Ludziska kto miał ostatnio initial exam? ja mam w piątek izastanawiam się jakie były pytania pisemne?
    z góry dzięki za odpowiedź

Victoria
    Member

Co oznacza skrót CRMS? Jestem początkującą adeptką w zawodzie niestety, a widzę że często ten skrót występuje w Waszych dialogach 🙂

newone
    Member

Customer relationship management

Victoria
    Member

Ale i tak mi nic to nie mówi 🙁 Możesz wyjaśnić dokładniej… np. Crms …4/5. Szkolenie dotyczące obsługi pasażerów?

newone
    Member

Szczerze to nie jest istotne :P, ale dla samej frajdy posiadania wiedzy możesz to przeczytać.

http://en.wikipedia.org/wiki/Customer_relationship_management

gotan
    Member

jak się chcecie pakować w ryana, to się pakujcie… ale w tej firmie nie ma nic dobrego. pewnie, że da się utrzymać za 900 euro miesięcznie, jeśli ktoś przez całe życie chce mieszkać na kupie (z kilkoma osobami w mieszkaniu) no i mieszka względnie blisko lotniska. oczywiście godziny zależą od bazy. w jednych jest lepiej w innych gorzej. A kontrakt ryana wcale tak zaje***cie nie wygląda…. well… live your life
    http://www.ryanairdontcarecrew.blogspot.ie

Masz rację! Jedyne co to można sobie zrobić doświadczenie, i uciec do innych linii. Ja miałam plan żeby uciec po paru miesiącach, a i tak trwało to 1,5 roku, bo niestety zanim się nie spłaci pożyczki to człowiek się boi startować do czarterów, bo na sezonowym kontrakcie nie da rady spłacać, a poza tym pracując w trybie 5 on 2 off 5 on 3 off jest małaaaaaaaaaaa szansa że jakaś rekrutacja akurat wypadnie wtedy kiedy mamy drugi z 3 dni offa, bo to jedyna szansa żeby gdzieś polecieć na rekrutację.
    Generalnie już bardziej polecam startować np. do Bingo na umowę zlecenie.

joanna_2
    Member

Czy to prawda, że czas pracy stewardess skrócił się do 9 miesięcy w roku? Wyczytałam to w jednym z ogłoszeń ryanaira. Czy stosują się do tego również inne linie lotnicze?
    Proszę o odpowiedź.

hejho
    Member

chodzi o h w powietrzu, przy Ryanaowym nalocie, zwłąszcza w STN, możesz swoje h wylatać po 9 miesiącach, ale możesz nie mieć takiej okazji, jeżeli masz bazę gdzie lata się mniej, przepisy dot. konkretnej liczby h w roku w powietrzu, której nie możesz przekroczyć, a w jakim czasie te h się wylata to już osobna kwestia 🙂

baasienkaa
    Member

@joanna_2 chodzi o to, ze obecne kontrakty z crewlink czy workforce maja uwzglednione pisemnie 3 miesiace UNPAID leave… to znaczy , ze jezeli zostaniesz poproszona o wziecie 3 miesiecy wolnego bezplatnego (w okresie zimowym) to bedziesz musiala, bo tak masz w kontrakcie 😉 9m-cy pracy 3 unapid … i to tylko w FR z tego co sie orientuje 😉

gotan
    Member

zależy od bazy, ogólnie w mojej np. to się nie zdarza, były osoby, które chciały wziąć U/L, a nie mogły, bo “góra” się nie zgodziła… ale u nas praktycznie nie ma szans, żeby wylatać limit 900 h… czasami każą Ci wziąć miesiąc, czasami 3 albo np. dwa bloki, co się równa dwóm tygodniom… więc jak mówiłam, zależy od bazy

Victoria
    Member

Gotan, gdzie stacjonujesz? Ja trafiłam do Charleroi…

Victoria
    Member

Co myślisz o tej bazie? Da się utrzymać?

baasienkaa
    Member

900h to limit roczny godzin , ktore mozna wylatac… Ja mowie o tym, co kolezanka wczesniej pytala.. 9 miesiecy pracy . Jezeli konczy Ci sie umowa z Crewlink lub Workforce a nie masz jeszcze nowego kontraktu, to zauwazysz zmiane. Nie dotyczy to osob na kontrakcie Ryanaira… nie wiem jak to jest z ich umowa. Pare lat temu Crew z roznych baz zaczela wypisywac do workforce i crewlink mowiac , ze nie podpisywali umowy o tak duzo bezplatnego czasu i jedna z baz miala nawet zatrudniac prawnika.. w kazdym razie dlatego teraz nowe kontrakty z tymi firmami maja czarno na bialym ze JEZELI firma poprosi Cie o zabranie unpaid w okresie zimowym (moze to byc tydzien ale moze byc to 3 miesiace) to Ty nie masz wyjscia bo w kontrakcie jest to napisane.. Pewnie t=dlatego tak opowiadali…:) ps. nie oznacza to jednak, ze bedzie trzeba wziasc 3 m-ce off…(choc w wiekszosci baz jednak tak, bo ilosc samolotow i polaczen maleje w okresie zimowym)

gotan
    Member

W CRL przynajmniej z mojego szkolenia ludzie musieli wziąć po dwa bloki U/L i to też nie wszyscy. Tak samo na STN, niektórzy musieli wziąć, niektórzy nie. Jak mówiłam, w mojej irlandzkiej bazie, gdzie mamy 1 samolot opcja z U/L nie wchodzi w grę, prędzej doprowadzą Cię do ruiny dając 30 godzin w miesiącu niż pozwolą U/L wziąć….

The topic ‘Ryanair’ is closed to new replies.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up