Ryanair

This topic contains 922 replies, has 161 voices, and was last updated by  Kris 1 year, 10 months ago.

Viewing 15 posts - 886 through 900 (of 923 total)
  • Author

Raav
    Member

Hey dziewczyny. Mam kilka pytan. Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada rekrutacja? Czy jesli dostalam zaproszenie do malagi to powinnam sie udac czy lepiej w polsce i czy jesli jest sie na ostatni roku studiow czy to wogole mozliwe ??

Nie ma znaczenia na jaką rekrutację pójdziesz, jeśli możesz sobie pozwolić na lot do Malagi to spoko. Kurs i bazy są niezależne od miejsca rekrutacji.

Jeśli jesteś na ostatnim roku studiów, a wyślą Cię do bazy poza Polską (czyli najbardziej prawdopodobne, bo Ryanair ma kilkadziesiąt baz w całej Europie, na to że dostaniesz Polskę szansa jest mała), to jak dasz radę studiować? Nikt Ci nie zabroni być w trakcie studiów, ale ja jakoś nie wyobrażam sobie dojeżdżania z innego kraju na studia, tym bardziej że grafik obejmuje pracę w weekendy i święta. No chyba, że jesteś bardzo zdeterminowana, to może dałoby radę chodzić raz na jakiś czas na egzaminy.

• This reply was modified 2 years, 2 months ago by  Raav.
    • This reply was modified 2 years, 2 months ago by  Raav.

Gosia
    Member

a to prawda, że rekrutacje uległa zmianie i teraz jest część ” słuchania” i trzeba odpowiedzieć na pytania odnośnie tekstu czytanego? i jeszcze jedno pytanko, czy w Polsce rekrutują zawsze te same osoby?

Patryk
    Member

Z zasłuchanych wśród crew plotek słyszałem, że najbliższe rekrutacje w PL mają na celu zebranie ludzi do bazy w KRK, nie wiem w ilu procentach to prawda. I jeszcze mała przestroga dla osób, które zdecydują się na kurs, nie będzie już pytań ABCD do wyboru, wszystko trzeba będzie wykuć na pamięć przed egzaminem, więc pewnie więcej osób będzie odpadać bo już nie będzie tak łatwo.

Raav
    Member

Osoby rekrutują różne, zawsze jest James (a przynajmniej był) plus kilka osób z Logart

Raav
    Member

Rekrutacje nie kierują ludzi do żadnej bazy. Jak przejdziesz rekrutację to w ciągu pół roku możesz sobie wybrać kurs, na który chcesz iść (są w roznych miejscach Europy) i dopiero po wyborze kursu przydzielają ci bazę.

Dobrze, że zrobili te testy trudniejsze, bo jak zobaczyłem test z angielskiego na rekrutacji to mi trochę przykro się zrobiło xD

Patryk
    Member

Miałem na myśli egzaminy na kursie, że to one będą trudniejsze. Na prawdę były za łatwe, co do testów z angielskiego to nie wydaje mi się, żeby je zmieniali. A co do aktualnych rekrutacji w Polsce to potwierdzone info, że w większości ludzie którzy zdecydują się na kurs w najbliższym czasie będą kierowani do KRK, jest to pierwsza taka sytuacja w ryanie.
    @Raav w jakiej bazie jesteś?

Krystian
    Member

Do CV powinno sie wpisac polska czy irlandzka klauzule??

Michał
    Member

Czy w przypadku otrzymania zaproszenia na assessment w październiku można zjawić się w innym, wcześniejszym terminie w tym samym mieście (Kraków)?

Michal
    Member

Wydaje mi się, że zaproszenie jest na konkretny dzień, w końcu potwierdzasz swoją obecność 🙂 Choć z drugiej strony mogę się mylić.

Natomiast mam pytanie z innej beczki, a mianowicie o warunki zatrudnienia w bazie Kraków.
    Jaka jest podstawa ? Jutro idę na assesment, jeśli się nic nie pozmieniało, a ostatni raz byłem chyba 5 lat temu, to powinno być wszystko w porządku. 5 lat temu się udało, to czemu teraz miałoby się nie udać ? 🙂

Szukałem informacji, ale niestety nic nie udało mi się znaleźć. Znajomi pracują głownie na Standsted i Dublinie, ale tam stawka będzie zupełnie inna..

Raav
    Member

Nie ma czegoś takiego jak podstawa dla Juniorów, dopiero jak zostajesz NO1 (w małych bazach kwestia 5-7 lat pracy) dostajesz podstawę.
    W Polsce stawka przed podatkiem jest 12€ na godzinę mniej więcej, ale weź pod uwagę to że możesz latać 50-70 godzin, zależnie od bazy (nie wiem ile latają w Krakowie)

Kamil
    Member

A jak to jest z tymi podatkami?
    Ktos coś więcej powie? 😛

Raav
    Member

Jak zacząłem pracować to pisałem kilka razy do działu zajmującego się placami i nie odpisali mi ani razu, pytałem gdzie płacimy podatki. Więc opuściłem.
    Wiem, że w Holandii place na pewno podatki holenderskie, ale podobno płacimy tez Irlandzkie (nie wiem czy to prawda). Oprocz tego musze płacić za ubezpieczenie zdrowotne, za które musi płacić każdy kto mieszka w Holandii i ma powyżej 18 roku życia. Z tego co słyszałem to w Polsce na pewno płacisz ZUS który jest dosc drogi, a płacisz go ze swojej wypłaty. Podatki pewnie też w Polsce, a czy w Irlandii – nie mam pojęcia

Kamil
    Member

Mam rozumieć, że to już Ryanair automatycznie potrąca Nam podatki?

Raav
    Member

Tak dokładniej to firma która cię zatrudnia to robi (workforce albo crewlink), ale tak, wypłatę dostajesz bez podatków. No a w Holandii to działa tak ze ubezpieczenie zdrowotne trzeba samemu kupić, wiec każdy tu to robi na własny koszt. Chociaż słyszałem ze w Polsce ZUS trzeba płacić samemu, ale nie mam pojęcia czy to prawda. Dowiem się 🙂

gotan
    Member

Od chyba dwóch lat podlegacie podwójnemu opodatkowaniu, czyli płacicie podatki w Irlandii (bo jesteście zatrudnieni przez irlandzką firmę) i podatek w kraju, w którym jesteście zbazowani. Tak samo jak w Polsce, pracodawca odciąga wam podatek, czyli pensję dostajecie netto, a na pay slipach jest też kwota brutto. ZUS w Polsce opłacacie sami z tego, co pamiętam, bo firma nie jest Polska, a jeśli chcecie pobierać świadczenia, to trzeba się ubezpieczyć.

The topic ‘Ryanair’ is closed to new replies.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up