Saudi Arabian Airlines

This topic contains 63 replies, has 24 voices, and was last updated by  malina-malinowska 7 months, 4 weeks ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 64 total)
  • Author

Paulina
    Member

Linia Lotnicza Saudi Arabian Airlines poszukuje kandydatek na stanowisko Stewardessy z bazą w Jeddah.

Rekrutacja odbędzie się w Warszawie i planowany termin to 07.05.2016.

Szczegóły dotyczące dokładnego miejsca oraz godziny rekrutacji zostaną podane na zaproszeniu wysłanym tylko do wybranych kandydatów.

Więcej szczegółów zostanie podanych na samej rekrutacji, gdzie kandydatki będą mieli możliwość zadawać dowolne pytanie skierowane do osób rekrutujących.

Saudi Airlines zapewnia:

* 2-letni kontrakt (odnawialny po ukończeniu)
    * Pensję podstawową + nalot godzinowy
    * Darmowe zakwaterowanie
    * Ubezpieczenie zdrowotne
    * Transport do i z pracy
    * 35 dni płatnego urlopu
    * Pełne umundurowanie
    * Raz do roku darmowy przelot na wybranej trasie w obie strony
    * Zniżki na przeloty

Wymagania:

– Wiek pomiędzy 21-30 lata
    – Tylko kobiety
    – Miła aparycja, proporcjonalna budowa ciała
    – Brak widocznych blizn, tatuaży, piercingu
    – Ważny paszport
    – Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
    – Znajomość języka arabskiego lub dodatkowego języka będzie traktowany jako atut
    – Wzrost umożliwiający sięgniecie na wysokość 210 cm
    – Chęć przeprowadzenia się i życia w Arabii Saudyjskiej
    – Wykształcenie minimum średnie
    – Doświadczenie na stanowisku obsługi klienta
    (osoby bez doświadczenia także mile widziane)

W swojej aplikacji należy przesłać: aktualne CV ( W JĘZYKU ANGIELSKIM!) wraz ze zdjęciem oraz ze zdjęciem sylwetki.

E-maile prosze tytułować imieniem i nazwiskiem oraz nazwą swojego ojczystego kraju + SAA przykład: Agata Kowalska Poland SAA

UWAGA!
    Zdjęcia proszę przesyłać w dużym formacie i w stroju odpowiednim dla kryteriów arabskich linii lotniczych.
    Spódnica, żakiet, spodnie (nie jeansy), koszula, buty zakryte, włosy spięte, delikatny makijaż.

Aneta
    Member

Ile potrwa rekrutacja wraz z final interview? Czy wszystko zmieści się w jednym dniu?
    Pozdrawiam!

aneta
    Member

i jak w ogóle wygląda rekrutacja? 🙂 czy jest np praca w grupach, itp?

Paulina
    Member

Rekrutacja zawsze zajmuje 2 dni. (Sobota i Niedziela)

Rekrutacja do Saudi jest trochę inna jak w przypadku do Emirates czy Qatar.

Tu bardziej skupiają się na rozmowie z Tobą. Na początku jest prezentacja linii, pokazane będzie jak wygląda praca dla Saudi, warunki pracy, życie w Arabii Saudyjskiej itp. Będzie również możliwość zadawania pytań. 🙂

Następnie jest test z języka Angielskiego. Test jest na poziomie B1 – B2. Są w nim pytania zamknięte jak i otwarte, na końcu trzeba napisać esej.
    Po sprawdzeniu testów, jest wywieszana lista kto się dostał, do następnego etapu. Jeżeli nie ma Twojego Nazwiska na liście, oznacza to, że nie dostałaś się.

Później jest praca w grupach.
    Dobieracie się w pary i macie 2 minuty na dowiedzenie się, jakie wady i zalety ma ta druga osoba, gdyby pracowała jako Stewardessa.
    Później przed komisją musicie o tym opowiedzieć.
    Tutaj następuje narada komisji i jest 2 selekcja kandydatek.

Następne działanie, to dobranie się w 3 – osobowe zespoły i wylosowanie jakiegoś zadania.
    Zadania mogą być różne, np. Wylosujecie pocztówkę z jakimś miastem i musicie ustalić co warto tam zobaczyć i dlaczego. Macie na to 10 minut. Następnie mówicie komisji, co ustaliliście 🙂 (taka moja rada, te zadania mają na celu sprawdzenie jak pracujecie w grupach. Nic więcej, więc dużo się udzielajcie, ale nie bądźcie zbyt pewni siebie)
    Tu następuje 3 selekcja kandydatek.

Następny etap, to następny test. 😛
    Test psychologiczny. Chyba każdy wie, jak on wygląda i jak należy go napisać 🙂 Trzeba być po prostu szczerym, w tym co się pisze.
    Niektóre pytania są bardzo śmieszne, ale pamiętajcie, że musicie na wszystko odpowiedzieć szczerze, bo później jest rozmowa na podstawie tego testu!!

Później każdy z osobna wchodzi do sali w której siedzi 4 – osobowa komisja.
    Komisja rozmawia z Tobą i zadaje różne pytania, np. Dlaczego chcesz pracować dla Saudi, czego oczekujesz, jak wyobrażasz sobie życie w Arabii itp. Pytają też o Twoje doświadczenie zawodowe i umiejętności.
    Padają również pytania o Twoje życie np. jaki jest Twój stan cywilny i jakie masz plany na najbliższe 5 lat itp.

Po skończonych rozmowach macie “przerwę”. Przerwa może trwać 2 godziny lub trochę więcej. Komisja w tym czasie robi ostateczną selekcje i wybiera osoby które dostaną pracę.
    Po skończonych obradach, na drzwiach jest wywieszona lista osób, którym udało się przejść wszystkie etapy. Jeżeli widnieje tam, Twoje Imię i Nazwisko – oznacza to, że dostałaś pracę w Saudi 🙂

Następnego dnia, wstawiacie się na Final Meeting.
    Musicie potwierdzić czy chcecie pracować dla Saudi i wybrać swój Joining Date. Tzn. kiedy możecie dołączyć i zacząć trening. Jest tam kilka terminów i musicie się na 1 z nich zdecydować 🙂 Dostaniecie również skierowanie na badania, dokumenty do podpisania i taki mini podręcznik, przygotowywujący Cię do pracy w Saudi Airlines i życia w Arabii 😀

I to koniec rekrutacji 🙂

Jak macie jakieś pytania to piszcie śmiało i pytajcie ;))

Paulina, jak myślisz ile mniej wiecej osob oni beda chcieli przyjąć ? I napisz proszę jak z poziomem językowym, bo rożnie czytałam w internecie. Jedni piszą ze oby sie dogadac itd, ale sa tez opinie ze angielski powinien byc perfekcyjny. Jaka jest Twoja opinia ?

Paulina
    Member

Trudno to powiedzieć, ale myślę że około 10 dziewczyn będą chcieli przyjąć.

Hmm co do poziomu języka, to test jest na poziomie matury z angielskiego, ciut wyższy poziom niż np. w Emirates czy Qatar 🙂
    Trzeba pamiętać, że na miejscu jak będziecie, to główny język to Angielski. Wszystko będzie po Angielsku.

Powiem też, że na treningu, będziecie mieć również, naukę języka arabskiego 🙂 Ale to tylko takie podstawy, jak: Przywitanie, pożegnanie, podstawowe zwroty itp. 🙂

Justyna
    Member

Taaak! Pierwszy krok za mną 😀

Właśnie dzisiaj, dostałam zaproszenie na rekrutację 😀

A u was jak dziewczyny??

Aguuusia
    Member

Powiedz- jak się żyje kobiecie w kraju z wieloma różnymi zakazami?

Paulina, proszę powiedz jak długo przed 7 maja można wysyłać Cv i składać owe aplikacje?
    Jestem w podróży i nie mam jak zrobić zdjęć przed 25 kwietnia. -.-
    Może to poczekać do tego terminu czy lepiej nie?

Karolina
    Member

Hej, na jaki adres należy przesłać swoją kandydaturę? Bo rozumiem, że nie przez stronę przewoźnika?

wejdź w oferty pracy… masz tam wszystko 🙂

Karolina
    Member

A, dziękuję 🙂 Wysłane.

Aneta
    Member

Dostałyście już zproszenia?? Ja niestety jeszcze nie. 🙁

Aguuusia
    Member

@ Paulina- odpowiesz? 😉

Paulina
    Member

Co do życia w Arabii, to ciężko to powiedzieć. Zależy kto co lubi.
    Mnie osobiście żyję się tutaj dobrze. Trzeba wiedzieć, że Arabia Saudyjska jest w 100% zdominowana przez Islam i wszystko podlega tu pod to. Kobiety nie mają tu prawie żadnych praw.. ale! Saudyjki na to nie narzekają. Im się żyję tu bardzo dobrze. Wolą siedzieć sobie w domu, a mąż niech zarabia. Rodziny saudyjskie są bardzo bogate i to widać.

Jest tutaj bardzo bezpiecznie. Naprawdę nie mam czego się bać 🙂 Większe prawdopodobieństwo jest, że na ulicy w Polsce ktoś mnie zaczepi albo coś nawet zrobi. Tutaj czegoś takiego nie ma.

Alkohol, imprezy do białego rana, sielskie życie bez zobowiązań? Zapomnij! W Arabii Saudyjskiej, życie towarzyskie praktycznie nie istnieje.
    Wyjście na miasto z najbliższym kolegą? Zapomnij! Nie możesz pokazać się na ulicy z jakimś obcym facetem.
    Pamiętajcie, że jak na przykład chcecie wyjść na miasto trzeba nosić abaję, ale nie musisz zakrywać włosów i twarzy.

Trudno jest powiedzieć jak się tutaj żyję. Jedni lubią sielskie życie i będą narzekać, z kolei ja na przykład jestem neutralna i potrafię się dostosować i na nic nie narzekam 🙂

Co do firmy.

To Saudi jest naprawdę w porządku. Nie mamy jakiś takich specjalnych restrykcji, jak na przykład Qatar Airways. Mamy fajne grafiki z dłuższymi layoverami 🙂 Jest tu mnóstwo Azjatek, a mało Europejek 😛 Ale jest naprawdę super.

Jeszcze raz powiem. Mnie żyję się tutaj bardzo dobrze i nie żałuję mojego wyjazdu.
    Musicie pamiętać, że to nie jest kraj dla wszystkich!! I to jest naprawdę bardzo ważne. To nie jest Dubaj czy inne Abu Dhabi.
    Przemyślcie swoją decyzję i zastanówcie się nad tym kilka razy! I to jest moja rada 🙂

Pytajcie, jak macie jakieś pytania 🙂 Gratuluję tym, które otrzymały zaproszenia!! 😀

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up