Travel Service-szkolenie

This topic contains 15 replies, has 9 voices, and was last updated by Profile photo of Julia Julia 1 month ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Author
    Profile photo of Julia
    Julia
    Member

Dostałam zaproszenie na rekrutacje do Travel Service na sezon letni 2017- baza KTW . Widziałam, że chęc udziału zgłosiło wielu studentów, ale boję się jednej rzeczy. Mianowice, czy szkolenie to odbywa się jak np. w Enter Air w trybie weekendowym? Czy posiada ktoś jakieś sprawdzone informacje? Bo jeśli szkolenie nie będzie w taki trybie to szkoda mojego czasu, żeby tam jechać i próbować.
    Ponadto, jeśli ktoś posiada informacje na temat od kiedy sie lata również będę wdzięczna. Z tego, co widziałam umowa jest niby od marca, ale wiadomo, że w ten okres wchodzi szkolenie, egzaminy itd.

Profile photo of olkaaa
    olkaaa
    Member

Również dostałam zaproszenie i też jestem tego ciekawa. Odpadam, jeśli szkolenia odbywają się w tygodniu…jest napisane, że umowa od marca do października, ale jak piszesz wchodzi w to szkolenie, egzaminy. Gdyby zaczynało się latać od czerwca jak w Enter byłoby super…

Profile photo of mmm
    mmm
    Member

Czesc ! Przeczytajcie dokładnie wszystkie posty związane z Travel Service na tym portalu to na pewno wam pomoże i odpowie na wszystkie wasze pytanie.
    A szkolnie na pewno bedzie sie odbywało w tygodniu.

Profile photo of m.zytys
    m.zytys
    Member

W zeszłym roku szkolenie było w kwietniu, odbywało się w tygodniu (i czasem w weekendy) mniej więcej w godzinach pracy biurowej (8-16); zaczęło się latać już od połowy maja/połowy czerwca, zależy kiedy będziesz mieć egzaminy i odbierzesz ID.

Profile photo of Alina Nowak
    Alina Nowak
    Member

Travel Service jakoś dziwnie bierze, bo słyszałam, że niestety praca nie jest do końca września a do końca października i zastanawiam się, dla kogo oni takie oferty wystawiają? Studenci od października normalnie mają zajęcia

Alina Nowak
    Member

Z resztą sami spójrzcie https://i.imgsafe.org/994b9ba55e.png
    Ja nie wiem kto ma czas tyle pracować

Profile photo of abcd26
    abcd26
    Member

Bo to jest normalna praca z normalną umową, a nie jakieś tam cuda dla studentów za minimalną płacę. Chociaż znam tam parę studentek pracujących i dają radę. Polecają firmę

Profile photo of Julia
    Julia
    Member

@abcd26 normalna umowa? od maja do października? A kto normalny czas chce tak pracowac, albo ma czas, żeby to robić przez 6/7 miesięcy w roku? Bo twój wywód na temat tego, że jest to normalna oferta jest śmieszna. Normalna oferta w srodku roku na pare miesiecy…
    Tak jak napisała koleżanka wyżej ta oferta jest po prostu dziwna. Nie jest, ani dla kogoś,kto chce pracować normalnie, ani dla nas studenciaków, ktorzy chcą dorobić. Chyba jedynie studenci z jakiś śmiesznych wyższych szkół i zaoczni byliby w stanie to pogodzić. Bo na pewno nikt z szanującego się uniwersytetu nie będzie w stanie latać od maja, bo to jest po prostu niewykonalne.

Alina Nowak
    Member

@julia dokładnie
    Sama chciałam aplikować, ale pierw sie chciałam troche zorientować. Pewna dziewczyna napisała, iż na pracuj.pl jest umowa marzec- listopad (z włączonym szkoleniem)
    Sprawdziłam to, i tak to była prawda
    Czerwiec- do końca września to jeszcze zrozumiem, ale praca na pół roku? Ktoś kto normalnie pracuje jakoś stewardessa woli pracę na dłużej a studenci mają sesje przykładowo w maju a od października już się zaczyna rok akademicki
    Nawet na najbardziej śmiesznych zaocznych studiach trzeba mieć przynajmniej obecność. Dlatego nie wiem, skąd taka oferta
    A szkoda, bo słyszałam że wiele osób chwali tą linię

Travel Service miał w ofercie, że preferują studentów? 😉

Profile photo of Kuchcinka
    Kuchcinka
    Member

A mnie trochę bawi Wasza roszczeniowość i pretensje. Nie odpowiada Wam oferta to poszukajcie innych linii, które będą Wam bardziej odpowiadały – obecnie prawie wszystkie linie rekrutują 🙂 gwarantuje Wam ze Travel latał, lata i będzie latać niezależnie czy złożycie swoje cv czy nie 🙂 zapewniam Was tez, że znajdą sie tacy, którym ta oferta będzie odpowiadała, i założę się ze przez brak pracowników raczej nigdy tam sobie nikt włosów z głowy nie wyrywa 🙂

Powodzenia 🙂

• This reply was modified 1 month ago by Profile photo of Kuchcinka Kuchcinka.

Generalnie to jest całkiem normalne, że w liniach oferują kontrakty półroczne na sezon (kwiecień-październik) ze względu na zwiększoną liczbę lotów podczas sezonu. Jeśli potrzebują ludzi i się sprawdzisz to przedłużają umowę na sezon zimowy, jeśli nie, bye bye. Linie, które oferują półroczne kontrakty(lecz nie tylko) to m. in. easyJet, Norwegian, Travel Service Small Planet i Enter Air. Akurat Enter Air to specyficzna linia, która oferuje weekendowe szkolenie nie jestem pewny, ale jest to chyba spowodowane tym, że rekrutują bardzo dużo studentów, ale to tylko moja teoria 😀

Profile photo of Julia
    Julia
    Member

Kuchcinka… naprawdę? Roszczeniowość i pretensje? Chyba uderzyłam w twój czuły punkt skoro tak sie oburzyłas… dla większości jednak ludzi taka oferta nie jest atrakcyjna wiec nie wiem co ci nie odpowiada w mojej wypowiedzi? Dla kogoś kto szuka stałej pracy w lotnictwie travel raczej szczególnie atrakcyjny nie bedzie, dla nas studentów tez nie, bo choćbyśmy stanęli na głowie to sie nie dopasujemy 🙂
    Wiec proszę cie wrzuć trochę na luz, bo z takim podejściem to ci pęknie żyłka.
    Napisałam ten post ponieważ mnie zaprosili na rozmowę i byłam pewna, ze działają na takiej samej zasadzie jak Enter. W życiu bym sie
    Nie spodziewała, ze tak to bedzie wyglądać.

Profile photo of Kuchcinka
    Kuchcinka
    Member

Hahaha Julia litości 🙂 w mojej wypowiedzi nie ma krzytyny nerwów w przeciwieństwie do Twojej wiec nie wiem komu tu żyłka pęka 😉
    Nie wiem również w jaki czuły punkt chciałaś uderzyć – rekrutowałam do innych lini i dostałam stałą pracę wiec oferta Travela w ogóle mnie nie interesuje. Weszłam tu z ciekawości i skorzystałam ze swojego prawa aby dorzucić coś od siebie widząc takie żale jakie tu wylewacie. I nadal uważam ze jeśli oferta Travela Ci nie odpowiada to zamiast snuć tu wywody o tym jaka to jest ona beznadziejna, lepiej poszukaj takiej która będzie Ci odpowiadała.
    A i co do Twojego niegrzecznego komentarza, który mógł urazić niejedną osobę tutaj o “śmiesznych wyższych szkołach” to nie jest prawdą ze tylko studenci takich uczelni moją wyjeżdżać w trakcie roku akademickiego. Ja np. jestem absolwentką UW i przez całe studia wyjeżdżałam na pracę sezonową za granicę od maja i wracałam na początku października, a sesje po prostu zdawałam wcześniej lub później – dla chcącego nic trudnego.

Profile photo of Gordon
    Gordon
    Member

Dostał już ktoś sms-a z dzisiejszej rekrutacji ?

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up