Wizz Air

This topic contains 240 replies, has 116 voices, and was last updated by  Agnieszka 1 month ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 241 total)
  • Author

cabincrew24.com
    Keymaster

Forum dla zainteresowanych linią lotniczą Wizz Air.

Elissa
    Member

Czy jest tu ktos kto pracuje w Wizz??

Kamila
    Member

Hej @elissa. A o co chodzi? Znam parę osób, które pracują w Wizz 🙂

Elissa
    Member

Czesc Kamila, pytanie czy bardzo ciezko jest sie tam dostac, czy jak juz sie dostaniesz to warunki faktycznie sa warte tego calego zachodu i stresu?

Pozdrawiam !

matylda
    Member

@elissa, czy trudno się tam dostać… Byłam u nich 2 razy na rekrutacji (nie dostałam się:) ). Zawsze brały parę osób z początku i parę osób z końca listy. I przeważnie były to dziewczyny 🙂 Trzeba ich po prostu czymś zainteresować, powiedzieć coś, co im się spodoba…

Znajomi chwalili Wizza. Z tego co słyszałam to średnio można u nich zarobić około 4000 więc nie jest źle 🙂

embraer88
    Member

“Czesc Kamila, pytanie czy bardzo ciezko jest sie tam dostac, czy jak juz sie dostaniesz to warunki faktycznie sa warte tego calego zachodu i stresu?

Pozdrawiam !”

Wizzair jest specyficzny…niby tania linia ale dostać się do nich jak do Emirates 🙂 Nie ważne czy jesteś po studiach turystycznych, lotniczych, czy znasz 2 języki, czy MASZ DOŚWIADCZENIE jako cabin crew ble ble ble itp. możesz odpaść po pierwszym etapie czyli autoprezentacji 🙂 Byłem w tym roku na rekrutacji w Wizzair i odpadłem po pierwszym etapie 🙂 chwilę później dostałem się do innej lini lotniczej i nie mówię tu o Ryanairze. Atmosfera na rekrutacji była nieprzyjemna, rekrutujący spóźnili się i nie tylko ja odnosiłem wrażenie, iż nie są nikim zainteresowani. Rekutacja trwała bardzo długo, rekrutujący często wychodzili sobie na telefon, kawkę…no i ubrani byli conajmniej jak na bogate after party. Jeśli chodzi o zarobki to są nawet OK jak na polskie warunki. Gorzej z atmosferą pracy…ciągły nacisk na sprzedaż, wyścig szczurów, trzeba uważać na każdym kroku co się mówi i do kogo, żeby nie wylądować na dywaniku. To taka linia na rok góra dwa. Ciągle jest rotacja, co chwile ktoś odchodzi gdy tylko pojawi się okazja przejścia do innej linii lotniczej. Jak rozmawiałem z osobami, które tam pracowały to głównie odchodziły przez “atmosferę pracy” mimo fajnych zarobków. No i nie masz bazowań za granicą, nie śpisz po hotelach i też przed to nie ma takiego zżycia w załodze… Także Wizzair to Wizzair (wtajemniczeni wiedzą) zawsze stopień wyżej od Ryanair 🙂

• This reply was modified 4 years, 10 months ago by  embraer88.

Elissa
    Member

Czekalam caly czas na rekrutacje do wizz w gdansku, co jakis czas sprawdzalam na ich stronie internetowej zakladke “oferty pracy” i nic nie bylo przy bazie gdansk a podobno byla juz rekrutacja tak? 🙁

Elissa
    Member

Hej hej Ludziska, pisac mi tu szybciutko kto byl dzis na rekrutacji do Wizz w Gdansku na 9 rano i jak bylo ! 🙂 🙂 🙂

Konrad
    Member

Bylem i ja, przeszedlem wszystkie cztery etapy… I mam czekac na odpowiedz. W ciagu kilku dni maja przyslac e-mail.

Osob rzeczywiscie bylo bardzo malo, bo 26. Atmosfera byla mila, zyczliwa a komisja usmiechnieta i profesjonalna. Wszystko przebiegalo podobnie do zamieszczonego tu opisu rekrutacji Wizza. 4 etapy:

1. Dwie minuty czasu na zaprezentowanie swojej osoby komisji. Na koncu jedna osoba z komisji wychodzila do oczekujacych i wyczytywala numery osob ktore przeszly do kolejnego etapu. Pozniej krotkie spotkanie tych z 2 etapu z rekruterami, ktorzy zaprezentowali Wizzowe warunki pracy i szkolenia.

2. Odgrywanie scenek – jedna osoba z komisji wcielala sie w trudnego pasazera, kandydat losowal sytuacje i wyczytywal.

3. Zadanie w grupach. Kazda grupa miala 10min na zapisanie 10 rzeczy, ktore zabralibysmy ze soba na bezludna wyspe. Nastepnie jedna osoba, wybrana przez komisje, prezentowala wyniki pracy grupy.

4. Rozmowa indywidualna z kandydatem. Pytanie raczej standardowo, wiele z nich jest w poradnikach CC24. Rozmowa trwala ok 15min.

Calosc rekrutacji, lacznie z praca w grupach, w jezyku angielskim.  Jedyne co mi teraz pozostaje to trzymac kciuki i liczyc na szczescie. 😉

magda0328
    Member

Konrad, powiedz prosze jakie scenki byly do odgrywania?

Elissa
    Member

Kurcze! A ja specjalnie dzis nie poszlam bo sadzilam ze jak zwykle bedzie mnostwo osob bo wszysy sie rzuca i podjelam decyzje ze pojde za tydzien w poniedzialek. Ehhh a tu 26 osob 🙂

W ogole dziwne ze oni robia dwa dni OD w gdansku. Przeciez mogliby z jednego dnia wybrac dana ilosc osob.

A wlasnie – ile osob przeszlo do drugiego etapu z tych 26 osob i ile w finale potrzebuja?

Pozdrawiams erdecznie i trzymam kciuki! 🙂

Konrad
    Member

Z 26 osob do ostatniego etapu przeszlo 5. Mowili, ze z uwagi na nowy samolot w GDN potrzebuje ok. 20 nowych osob CC. I o ile dobrze kojarze, to to byla 2 rekrutacja z 3 w poszukiwaniu wlasnie tych 20 osob.

Nie dziekuje i rowniez zycze powodzenia! 😉

Elissa
    Member

No ja tylko mam nadzieje ze nie odwolaja tego nastepnego poniedzialku! heheh

20 osob i tak malo chetnych…. to brzmi zachecajaco 😉

Elissa
    Member

Konrad a przygotowywales sie jakos do tej rekru?

English for Cabin Crew czy cos?

Czy moze ogolnie uczysz sie angielskiego na codzien i wladasz jezykiem biegle? ;>

Konrad
    Member

Wiele scenek pokrywalo sie z tymi, ktore mozna tu wyczytac w poradniku. Ja np musialem odmowic randki kobiecie z komisji. 😉

Przygotowywalem sie korzystajac z materialow podpowiedzianych przez googla, oraz z poradnikow i tematow dostepnych na tym forum. Angielskim operuje na co dzien, pracuje na lotnisku w Warszawie.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up