Wyjazd do USA na kilka dni na konferencje dla aktualnych bądź przyszłych stewek

Cabin Crew 24 – Cabin Crew Jobs – Cabin Crew Forum Forums Po Polsku Ogłoszenia Wyjazd do USA na kilka dni na konferencje dla aktualnych bądź przyszłych stewek

This topic contains 13 replies, has 8 voices, and was last updated by  Kamila 5 years, 5 months ago.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author

czegosbrak
    Member

WItam Was serdecznie!

Poszukuje osoby, która również jak ja chciałaby w przyszłości pracować jako stewardessa, ale w business jet-ach (lub może pracuje)
    Jest organizowane szkolenie 3 dniowe w USA dla takich osób (jedyne na świecie) oto link jak to wszystko wygląda: http://nbaa.org/events/fa-ft/2013/2013-fa-ftc-attendee-brochure.pdf
    Mam zamiar polecieć, ale nie chciałam sama. Może jest ktoś chętny?

Radek
    Member

Po pierwsze – koszty.
    Po drugie jest już za późno zarówno na to, żeby zarezerwować bilet w dobrej cenie jak i na to, żeby dostać wizę.
    Po trzecie konferencja jest dla starych wyjadaczy. Dla stewardess / stewardów, którzy już są na dalekim szczeblu kariery i chcą się wspiąć jeszcze wyżej. Są tu takowi?

@czegosbrak, Ty już jesteś stewardessą?

czegosbrak
    Member

Nigdy nie jest za późno. Napisałam ogłoszenie bo nie każdego na to stać stąd też szukam przez internet towarzysza/towarzyszki. Jestem FA.
    P.S to nie tylko dla starych wyjadaczów, można załapać kontakty..
    Wizę dostajesz w ciągu tygodnia, lub można dostać przyśpieszoną w ciągu 2-3 dni, więc wiza to najmniejszy problem.

lotniczka
    Member

Czegosbrak,w jakich liniach pracujesz?:)

czegosbrak
    Member

Niestety w tym momencie w żadnych… wcześniej w Locie i dwóch czarterach, a Ty? 😉

stefka
    Member

nie wiem czy jest sens jechac na taka konferencje…
    po pierwsze, glownie ludzie z USA tam beda, nikt Ci nie da pracy w USA bo nie masz pozwolenia na prace, a zalatwianie tego dla pracodawcy sie nie oplaca, skoro ma miejscowe stewy
    wiec kontakty malo przydatne,
    oczywiscie calosc moze byc bardzo ciekawa, ale zeby inwestowac pare tys…..?
    jak chcesz latac na jetach to poszukaj pracy na Bliskim Wschodzie, tam biora dziewczyny bez doswiadczenia
    pomeczysz sie pare lat i wrocisz do Europy jako VIP/Private FA 😉
    albo sprobuj znalezc jety w Polsce, ktore rekrutuja bez doswiadczenia, o dziwo takie sa….

Marta :)
    Member

które na przykład w PL rekrutują bez doświadczenia?

czegosbrak
    Member

blue jet ! oni biorą bez doświadczenia,
    @stefka jeśli chodzi o bliski Wschód, pierwsze słyszę by chcieli kogoś bez doświadczenia..
    Znasz konkretne linie takie?

Traveler
    Member

Na bliskim wschodzie jak biorą “bez doświadczenia” to tylko bez doswiadczenia na jetach, wybieraja sobie czesto stewy od regularnych przewoźników. w PL mozna we Fly Jet lub BLue Jet dostac robotę bez doświadczenia totalnie w lataniu.

Wyjazd na tą konfernecję do USA to moim zdaniem wyrzucenie pieniędzy w błoto. Ale jak to mawiają, w życiu chodzi o to, żeby stwarzać sobie możliwości

stefka
    Member

no nie do konca…
    znam pare dziewczyn, ktore lataly z rodzina krolewska i to byla ich pierwsza lotnicza praca w zyciu
    przed tem pracowaly w hotelu, (a jedna chyba na lotnisku, ale tego nie jestem pewna)
    ale zgadzam sie, ze na Bliskim Wschodzie duzo wiecej jest ofert, dla juz latajacych
    z tym ze moja kolezanka dostala sie na prywatne w KSA po low coscie w Europie….
    co do Polski to Elor ma racje 🙂

Stefka, a nie wiesz może do jakiej linii? I gdzie była ta rekutacja? W zeszłym roku była rekrutacja chyba do Alpha Star, czy to o to chodzi?

stefka
    Member

zgadza sie Alpha Star rekrutowalo
    moja kolezanka po low coscie lata w NAS Aviation (czyli VIP sekcji NAS Air? to Elor powinien wiedziec, jakie tam sa miedzy nimi powiazania, czy to ten sam wlasciciel jest?)
    wiem, ze pare lat temu Qatar Amiri i Presidential Flight UAE rekrutowalo bez doswiadczenia
    Al Waleed tez wzial kiedys dziewczyne nielatajaca
    to samo Kalair
    jest tego troche, trzeba sledzic ogloszenia, ja nie wiem jak sytuacja obecnie wyglada, bo od paru lat tym sie nie interesuje 🙂

Przeważnie jest wymagane 1-3 lata doświadczenia w first class, czasem wystarcza business… oferty dla osób bez doświadczenia lub z doświadczeniem w innym liniach lotniczych są rzadkością. No chyba że ktoś zna rosyjski, to ma duże większe szanse, przynajmniej w Europie… hmm, może dobrze wiedzieć że czasem jednak te firmy biorą osoby bez doświadczenia w first class, może czasem warto wysłać cv nawet jeśli nie spełnia się wymagań. Chociaż ja się poważnie zastanawiam na nauką rosyjskiego…

Kamila
    Member

Witam czegosbrak!

Mogłabys napisać gdzie znalazłas to szkolenie w USA? I jak to dokładnie wyglada finansowo,bo tez mam zamiar polecieć .

Pozdrawiam

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up