Przedstawiamy Wam kilka pytań, na które odpowiedzieli członkowie personelu pokładowego różnych linii lotniczych – mężczyźni oraz kobiety, którzy są tam dla naszego bezpieczeństwa.

Czy nie chcieliście ich zapytać, dlaczego proszą nas o zasłonięcie okien podczas startu i lądowania?

Nie chcieliście wiedzieć jak radzą sobie z pijanymi pasażerami? O co zawsze chcieliście zapytać Stewarda / Stewardessę?

Czy traktujesz pasażerów inaczej jeżeli są ubrani ładnie / niechlujnie?

Nie, ale instynktownie obsługuję ich w inny sposób. Po prostu wiesz, że pasażer w garniturze prawdopodobnie zapłacił za bilet więcej niż turysta w szortach, japonkach i z ulotkami w ręku. Uprzejmość jest ważna dla wszystkich pasażerów ale nasza linia lotnicza nie przetrwałaby gdyby nie klienci biznesowi, którzy dofinansowują tanio podróżujących pasażerów.

Czy kiedykolwiek próbowałaś przeczytać co pasażerowie piszą / czytają na swoich laptopach / iPadach?

Tak, często. W większości przypadków są to nudne prace służbowe ale złapałam osobę oglądającą pornografię. Dostęp do bezprzewodowego Internetu na pokładzie samolotu otwiera zupełnie nowy świat dla pasażerów chcących zabić swój czas. Nigdy nie ingeruję, chyba że przeszkadza innym pasażerom. Często zerkam przez ramię czy oglądają zdjęcia rodziny lub coś bardziej interesującego. Wielu pasażerów uwielbia, gdy ich o to zapytać.

Czy masz swój sposób na postępowanie z pijanymi pasażerami?

Jeżeli zajmują miejsca w klasie ekonomicznej, po prostu przestajemy ich obsługiwać. Często staramy się być bardziej dyskretni. Jeden z trików, używany przez cabin crew jeżeli pasażer zamówi drinka mieszanego, jest zanurzenie szklanki w alkoholu i wypełnienie jej  napojem bezalkoholowym.  W większości przypadków nie zauważają. Jeżeli zamówili wino lub piwo, nalewamy do szklanki wypełniając ją tylko do połowy nie podając puszki z piwem. To prawda, że wysokość zwiększa działanie alkoholu.

Co denerwuje Cię najbardziej w sposobie przechowywania bagażu podręcznego przez pasażerów?

Jedną z najbardziej irytujących rzeczy jest obserwowanie ludzi przestawiających swoje torby gdy docierają do swojego rzędu. Przynajmniej zejdź z przejścia aby inni mogli przejść. Są też osoby umieszczające małe plecaki lub kurtki w zamykanych schowkach zajmując w ten sposób cenną przestrzeń. Ludzie rzadko myślą o innych pasażerach dlatego często sprawdzamy bagaże przy wejściu do samolotu.

Dlaczego należy mieć odsłonięte okno do startu i lądowania i zasłonięte podczas długiego lotu?

To jest ciekawe pytanie. Ważne jest, aby je odsłonić podczas startu i lądowania, ponieważ jeżeli dojdzie do awarii, pasażer musi widzieć sytuację na zewnątrz, gdyż może pomóc w ewakuacji. Szczerze mówiąc staramy się zachować zasłonięte okna podczas długich lotów, ponieważ pomaga to zasnąć pasażerom. Śpiący pasażerowie mają mniej próśb dając nam więcej czasu na odpoczynek.

 Czy jesteś specjalnie traktowana podczas lotów innymi liniami?

Jeśli jesteśmy w mundurze, prawie zawsze latamy z tyłu. Nawet wtedy personel pokładowy okazuje empatię. Traktują nas dobrze oferując dodatkowe napoje a nawet bezpłatny posiłek, jeśli chcesz. Jeżeli podróżujemy na przepustkę w prywatnym ubraniu, personel pokładowy nadal wie, że jesteśmy załoga lotnicza. Często chcą usłyszeć jak pracujemy w naszej linii, więc kończymy na wymianie porad branżowych.


SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up