9 skutecznych sposobów, aby wkurzyć stewardessę
Anonimowy członek personelu pokładowego opowiada o najbardziej irytujących nawykach pasażerów.

Od kilku lat pracuję dla znanej linii lotniczej w Azji. Dobrego dnia nocujemy w pięciogwiazdkowym hotelu w Szanghaju, robimy zakupy w Paryżu lub gramy w ruletkę w Las Vegas. Złego dnia mamy awaryjne lądowania, 12-godzinne opóźnienia i niekończący się strumień nieznośnych pasażerów.

Nie daj się oszukać naszym smukłym figurom, znakomicie dopasowanym mundurom i doskonałym uśmiechom. Nie chcesz wchodzić w konflikt z osobą, która podaje Ci jedzenie, przynosi napoje i dba o bezpieczeństwo, gdy utkniesz w metalowej puszce na wysokości  35 tys. stóp.

Ułożyłam listę dziewięciu rzeczy, które naprawdę zachodzą nam za skórę.

1. Przyjęcie postawy “zapłaciłem za swój bilet, więc mogę narzekać na wszystko, na co mam ochotę”

“Moje miejsce jest zbyt ciasne.”

“Lot jest opóźniony”

“Kawa jest za gorąca”

“Herbata jest za zimna”

“Herbata smakuje dziwnie”

“Samolot jest brzydki”

Uspokój się! Przepraszam, że Twój tyłek jest za duży i nie mieści się w fotelu. Następnym razem wykup bilet w pierwszej klasie.

I wiesz co? Samolot jest opóźniony, ponieważ Twój kolega nie mógł się zdecydować, którą butelkę wódki kupić w sklepie wolnocłowym, więc zgłosił się do gate’u z 30 minutowym opóźnieniem.

Narzekaj dalej a Twoim następnym drinkiem będzie gin z tonikiem mieszany obcasem.

2. Nadużywaj przycisku wezwania personelu pokładowego

9 skutecznych sposobów, aby wkurzyć stewardessęfot. mat. prasowe Airberlin

Kontynuuj wciskanie przycisku wezwania personelu pokładowego.

Zgodnie z międzynarodowymi przepisami, jedna stewardessa jest odpowiedzialna za 50 pasażerów. Oznacza to, w najgorszym scenariuszu, że personel pokładowy może udzielać pierwszej pomocy lub odbierać poród, podczas gdy Ty lub Twoje nad wiek rozwinięte maleństwo wisi na tym przycisku.

Oto moja rada: po prostu wstań i idź do najbliższego bufetu i poproś o to, czego potrzebujesz. Rozciąganie nóg, wstawanie i chodzenie po kabinie na pewno Ci nie zaszkodzi, a może nawet pomóc.

3. Udawaj, że jesteś w restauracji

9 skutecznych sposobów, aby wkurzyć stewardessęfot. mat. prasowe Adria

“Dzisiaj mamy stek wołowy z trawą cytrynową oraz wieprzowinę barbecue z ryżem japońskim. Co Pan preferuje?” – Pyta piękna stewardessa.

Mężczyzna odwraca się do niej i mówi: “Poproszę rybę. Czy masz ryby? Chcę rybę. Nie mogę jeść niczego innego, tylko rybę.”

Przede wszystkim, bufet w samolocie to nie kuchnia! My nie gotujemy!

Oto jak dostać rybę: wyślij zapytanie, gdy rezerwujesz lot, jeżeli chcesz otrzymać konkretny posiłek.

4. Zadawaj mało inteligentne pytania

Gdy widzisz szklankę wypełnioną ciemnym płynem z bąbelkami i lodem, uważasz, że co to może być? Zgadza się, to jest cola. A co, jeżeli jest to bezbarwny płyn? Tak, to jest woda.

Wyobraźmy sobie, że cały rząd zadaje te same pytania, nawet jeśli pasażerowie siedzą obok siebie. Po usłyszeniu tych pytań od około 50 osób, jestem tak przygnębiona, że po prostu przestaję odpowiadać.

5. Śmiechy i szepty

Obgadywanie kogoś za plecami jest bardzo nieuprzejme. Jeszcze bardziej, gdy patrzysz na kogoś i śmiejesz mu się w twarz, po czym szepczesz i chichoczesz z osobą obok, w swoim własnym języku.

Ostatni raz tak się stało, że przypadkowo zatrzymałam wózek z napojami przed toaletą i uwięziłam tego przezabawnego mężczyznę wewnątrz.

6. Rozmawiaj przez telefon po tym jak samolot opuścił już gate

9 skutecznych sposobów, aby wkurzyć stewardessęfot. mat. prasowe Emirates

Nie wyłączanie telefonu to murowany sposób, aby personel pokładowy dostał szału. Muszę przyznać, że krzyczenie na pasażerów, aby je wyłączyli, sprawia mi prawdziwą przyjemność. Robię bardzo poważną minę, następnie wskazuję na telefon i mówię: “Wyłączyć to w tej chwili”.

Faktem jest, że komunikacja z wieżą kontroli jest wystarczająco trudna. Piloci nie siedzą tam dla przyjemności, nie rozmawiają o pogodzie ani o modzie. Starają się wystartować, nie uderzając w inny samolot, który może lądować sekundy później – wszystko w trakcie, gdy Twój telefon potencjalnie zakłóca komunikację.

7. Bądź nieodpowiedzialnym rodzicem

Młoda matka poprosiła mnie kiedyś, abym włożyła trochę śmietanki do kawy do butelki jej dziecka.

Niektórzy rodzice zakładają, że stewardessy z przyjemnością zaopiekują się ich dziećmi, podczas gdy oni zajmują się czymś innym, na przykład oglądaniem filmu.

To nie jest mój obowiązek. Nie każda stewardessa lubi dzieci. Opieka nad Wami jest już wystarczająco trudna.

8. Narzekaj, że Twoje torby są zbyt ciężkie

Przeszedłeś całą trasę z domu, wciągnąłeś swoje torby po schodach do drzwi, umieścić je w bagażniku samochodu, przejechałeś całą drogę na lotnisko, przeciągnąłeś je przez kontrolę bezpieczeństwa i całą drogę do swojego miejsca.

Nagle, torby są zbyt ciężkie, aby samodzielnie umieścić je w schowku.

Pasażerowie nie zdają sobie sprawy, że stewardessy nie otrzymują rekompensaty za wszelkie urazy powstałe w wyniku podnoszenia ciężkich walizek.

Sprawa wygląda tak: przyniosłeś walizkę, włóż ją samodzielnie albo wyrzucimy ją za drzwi i pod pokład.

9. Zignoruj sygnalizację „zapiąć pasy”

9 skutecznych sposobów, aby wkurzyć stewardessęfot. flickr | Christopher Pond

“Kiedy sygnalizacja ZAPIĄĆ PASY jest włączona, proszę wrócić na swoje miejsce i zapiąć pasy”.

Dość oczywiste, prawda?

Nie dla wszystkich. Na każdym locie znajdą się pasażerowie wstający do toalety, gdy sygnalizacja jest włączona. Jest to trochę zrozumiałe – jeśli za chwilę zmoczysz fotel. Albo jeszcze gorzej.

Potem znajdą się pasażerowie, którzy chcą pochodzić i rozmawiać z innymi.

Gdy sygnalizacja jest włączona podczas startu, lądowania lub podczas turbulencji, wędrówki po kabinie są bardzo niebezpieczne. Twoja twarz może zostać rozbita o zlew lub głowę innego pasażera.

fot.chinatravelgo.com

Pracujesz jako Cabin Crew?! Podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

 Napisz do nas!


SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up