Enter Air

This topic contains 70 replies, has 21 voices, and was last updated by  Lukasz 1 year, 8 months ago.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 71 total)
  • Author

I jeszcze jedno pytanie. Co rozumieć pod określeniem sezon letni? Jaki zakres miesięcy? Bardzo dziękuję za odpowiedź:)

<cite>@karolina-szubarczyk napisał(a):</cite>
    Hej, mam do was pytanie, być może macie więcej informacji:) Dzisiaj zauważyłam ofertę pracy do EnterAir, studiuję dziennie w Warszawie i zastanawiam się, czy aplikacja ma w ogóle sens… Sama oferta pracy jest genialna! Myślicie, że można pogodzić te dwa zajęcia i że grafik będzie w miarę elastyczny?

Hej :), jeśli chodzi o pracę w liniach lotniczych to nie jesteś w stanie połączyć studiów dziennych z lataniem, zaryzykowałabym nawet że zaocznych również (oczywiście w zależności od wyrozumiałości wykładowców), tym bardziej w takiej linii jaką jest Enter, gdzie jest dużo pobytów. Jedyną realną opcją jest indywidualny tok studiów. U mnie sprawa wygląda podobnie – robię dziennie magisterkę i przenoszę się na indywidualne. Jeśli chodzi o grafik to elastyczny raczej nie będzie – albo latasz i dajesz pełne dyspo albo nie latasz (w tym również dyżury) – z tego co mi wiadomo to tak wygląda sytuacja.
    Jeśli chcesz nadal studiować stacjonarnie to dobrą opcją jest umowa sezonowa – od 1 czerwca do 30 września (o ile dobrze pamiętam).

<cite>@piotrfica napisał(a):</cite>
    Zazdroszcze Wam tego nadzwyczaj spokojnego weekendu :p

Piotrek, trzymam kciuki za Ciebie i Łukasza, na pewno zadzwonią! 🙂

Kate
    Member

Cześć, a czy dostał ktoś z Was zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne 10.12?

Paulina
    Member

<cite>@katjac napisał(a):</cite>
    Cześć, a czy dostał ktoś z Was zaproszenie na spotkanie rekrutacyjne 10.12?

Hej,ja dostałam 😉

Piotr Fica
    Member

Mogę zapytać czy na studencka czy normalna aplikowałyście?

Karina
    Member

Też dostałam zaproszenie na 10.12 😉

Kate
    Member

Ja aplikowałam na umowę o pracę

Piotr Fica
    Member

To powodzenia w takim bądź razie! Dajcie znać jak było, ile osób przeszło do ostatniego etapu 🙂

Aleksandra
    Member

Znów się rozpoczęła kolejna rekrutacja. Myślicie, że mogę jeszcze raz aplikować, jeśli aplikowałam w poprzedniej? Czy trzeba jakiś czas poczekać?

Paulina
    Member

Może ktoś przybliżyć jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji?

Kate
    Member

Dołączam sie do prośby, @karina mogłabyś napisać coś więcej o samych etapach? Opis, który widnieje na 1 stronie dedykowanego wątku jest już chyba nieaktualny, a przynajmniej nie w 100% 🙂

• This reply was modified 1 year, 9 months ago by  Kate.

Piotr Fica
    Member

Opis w wątku jest jak najbardziej aktualny. 1 etap 60sekund na autoprezentacje (4pytania). 2 etap to scenki. Była jedna na pare i po Polsku. Pozniej 3 etap to rozmowa undywidualna (10-15min).
    Tak było na rekrutacji 2 tyg temu. Aczkolwiek tym razem mogą sobie coś zmienić i może być tak jak jest to opisane na samym początku wątku. Jest różnie i jak wiecie lub nie – nie ma reguły! 🙂

Karina
    Member

Jest dokładnie tak, jak pisze Piotr 🙂 Pierwszy etap był po angielsku. Musieliśmy powiedzieć kilka słów o sobie, dlaczego chcemy pracować jako personel pokładowy, co nas motywuje do pracy i dlaczego mają wybrać akurat nas. Podczas autoprezentacji komisja nam nie przerywa. Drugi etap to scenki, wszystkie były po polsku. Jedna osoba z pary miała być stewardessą, a druga pasażerem, który ma problem. Ja byłam pasażerem, którego boli głowa i jest uczulony na większość leków, a moja koleżanka z pary miała mi pomóc. Ktoś inny musiał przekonać pasażera, aby zapiął dziecku pasy bezpieczeństwa. Były też tradycyjnie scenki z pijanym pasażerem, który spożywa własny alkohol oraz z palaczem na pokładzie. Podczas tego etapu komisja ocenia nie tylko w jaki sposób radzicie sobie z problemem, ale również jak współpracujecie z kolegą z pary 🙂 Aby nie było zbyt łatwo, panie z komisji włączały się do rozmowy i również udawały niezadowolonych pasażerów. Ostatni etap to rozmowa indywidualna, podczas której padały różne pytania. Podczas rozmowy musiałam zareklamować region z którego pochodzę. Dostałam również pytania dotyczące mojej dotychczasowej pracy, czym się teraz zajmuję, dlaczego chcę zmienić pracę, czy umiem pływać i czy posiadam certyfikaty potwierdzające znajomość języków obcych. Jeśli wpisujecie w cv, że znacie jeszcze jakiś język oprócz angielskiego, komisja może to sprawdzić – na pewno wiem, że sprawdzany był u kogoś język niemiecki. Koleżankę pytali o trzy stolice państw (już nie pamiętam jakich). Jeszcze taka mała rada dla Was: nie bójcie się komisji i ustawiajcie się na początku kolejki 🙂 Podczas rekrutacji dwa tygodnie temu wyniki były wywieszane co 15 osób, a nie po każdym etapie. Zaoszczędzicie sobie mnóstwo stresu!

Piotr Fica
    Member

Karina, wyczerpałaś temat. Pięknie to opisałaś 🙂
    Od siebie dodam tyle, że pytania w 3 etapie pytania padały przeróżne. Głównie na temat CV ale to naprawdę loteria – ktoś długopis miał sprzedać jako pomadkę. Rada taka aby zluzować i mieć trzeźwość umysłu.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up