Wizz Air

This topic contains 41 replies, has 29 voices, and was last updated by  MIkolaj 11 months ago.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • Author

Kasia
    Member

A skąd info że rok? Ja w mailu z zaproszeniem mialam wyraźnie napisane ze 6 msc

Dominika
    Member

Nawet na ostatniej rekrutacji w Warszawie Panie wyraźnie mówiły, że należy odczekać 6 miesięcy

Raav
    Member

Może coś zmienili, jeszcze kilka miesięcy temu podali informację, że trzeba odczekać rok

Czy Assesstment Day w Wizz Air odbywa się tego samego dnia zaraz po Open Day, czy dopiero na drugi dzień?

A więc sama odpowiadam sobie na pytanie 🙂 Rekrutacja odbywa się jednego dnia. Zaczyna od 9 i trwa średnio do 16-17.00. Warto wziąć coś do przekąszenia i do picia, bo ceny w hotelach, gdzie odbywa się rekrutacja, są dosyć wysokie. No i dziewczyny – przyda się płaskie obuwie na zmianę, chyba, że ktoś lubi siedzieć na boska, albo ma wygodne obcasy i nie zdejmie. Siedzeń przed salą jest raczej zawsze mało. Przybycie pół godziny jest ok, można znaleźć łazienkę i poznać ludzi. Potem wchodzimy do sali i krótkie przywitanie.

Pierwszy etap: prezentacja. Nikt nie liczy czasu, więc można powiedzieć ile uważamy za stosowne. Wszyscy z trzy osobowej komisji są w dobrym humorze – słuchają, oglądają CV, które przed chwilą wręczyliśmy i oglądają nas od stóp do głów 😉 Zaczyna chętny i potem kolejka idzie jak sobie życzymy. Nie warto czekać do samego końca i wejść ostatnim. Potem warto się przedstawić, opowiedzieć czym się aktualnie zajmujemy – jeśli pracujemy, albo niedawno skończyliśmy pracę, staże etc. opowiadamy co było w zakresie naszych obowiązków, za co byliśmy odpowiedzialni, czego się nauczyliśmy itd. Doświadczenie w obsłudze klienta lub sprzedaży? Wspomnieć. Warto cofnąć się trochę wcześniej i określić na jakim etapie skończyliśmy edukację – jeśli jesteście już po studiach. Na koniec coś interesującego, języki, wymiany zagraniczne i cokolwiek czym chcecie się pochwalić.

Drugi etap: losowanie scenek, wchodzimy już po liście czyli w takiej kolejności jak na pierwszym etapie.

Ze schowka na bagaż podręczny ścieka niezidentyfikowana ciecz na koszulę pana, który wybiera się na spotkanie biznesowe i oczywiście nie posiada on koszuli na zmianę.

Kobieta w ciąży siedzi przy wyjściu ewakuacyjnym i nie chce się przesiąść.

Pijany pasażer.

Maluch kopie w tył fotela, co denerwuje pasażera siedzącego przed nim.

Pasażer proszony jest o zmienienie miejsca jego torby podróżnej i tu niespodzianka – nie mówi on w naszym języku i nie jest w stanie zrozumieć angielskiego.

Moje spostrzeżenia. Nie jest celem doprowadzenie scenki do końca i podanie konkretnego rozwiązania (gdyż pasażer sprawia problemy i raczej nie jest chętny do współpracy), a jedynie pokazanie tego, że nie panikujemy, zachowujemy się grzecznie, szukamy różnych rozwiązań, nie poddajemy się i mamy podejście. Pijany pasażer będzie dyskutował z nami w nieskończoność, a więc nie warto się z nim wykłócać, do dziecka musimy podejść tak jak do malucha, odwrócić jego uwagę, czymś go podejść, a może w gazetce jest artykuł z obrazkami dla dzieci… bo po prośbie to za dwie minuty znowu będzie robić to samo. Pasażer obcojęzyczny, a może ktoś inny mówi w jego języku, a może domyśli się kiedy zaczniemy wyraźnie gestykulować 😉

Najlepiej podejść, zapytać jak możemy pomóc, zapytać co się stało. Powtarzamy problem żeby dać do zrozumienia, że zrozumieliśmy o co chodzi. Mówimy, że postaramy się zrobić co w naszej mocy żeby znaleźć rozwiązanie. Jeśli się nie uda, to przepraszamy i przepraszamy, może da się coś zgonić na względy bezpieczeństwa, no i cóż więcej.

Runda 3: Grupy po 5-6 osób.

My jako komisja decyzyjna ustalamy kogo w pierwszej kolejności uratujemy w sytuacji zagrożenia życia. Lista osób z ich opisem podana. Czy będzie to matka polka z piątką dzieci, czy kryminalista? Czy będzie to ważny polityk z ciemnymi interesami, czy naukowiec z wyrokiem? Nikt nie jest czarno biały, wszyscy mają dobre i złe strony, więc tak naprawdę nie liczy się tu wynik, ale sposób w jaki współpracujemy w grupie. Jeśli coś mówimy to głośno. Cicho mówiący i Ci co się ukrywają proszeni są potem do prezentacji wyników na forum 😛 Zerkamy na zegarek. Pytamy grupę o opinię. Nie przerywamy. Proponujemy rozwiązania.

Moim zdaniem dobrze jest robić notatki co do kryteriów wybierania, bo niefajnie potem wysłać kogoś pod tablicę z czystą kartką. Ktoś się zestresuje i nic nie powie, albo będzie dukał. No i też w takim przypadku z mojego punktu widzenia, grupa powinna się włączyć, by nie zostawiać takiego biedaka na pastwę losu, tylko pomóc i wesprzeć.

Etap czwarty – prezentacja. Warunki pracy, szkolenia, zarobki, info o linii, pytania…

Etap piąty i ostatni to rozmowa trzy na jeden. Oddajemy tu nasze zdjęcia i referencje od poprzedniego pracodawcy, najlepiej z numerem kontaktowym. Pytania różne. Idzie gładko – co robiliśmy w poprzedniej pracy, czy lubimy pracować w grupie czy solo, co możemy zaoferować Wizz etc. Raczej standard. Czasami też jesteśmy wręcz ciągnięci za język, pojawia się zgrzyt, pojawiają się pytania w stylu ‘no ale dlaczego’, ‘no ale jak to’, ale z mojego punktu widzenia to tylko obserwacja jak radzimy sobie w niekomfortowych sytuacjach i z trudnymi pytaniami. Po chwili sytuacja wraca do normy. Ważne żeby być naturalnym, grzecznym i profesjonalnym. Czasem proszą, aby dosłać referencję od jeszcze wcześniejszych pracodawców, więc dobrze takie posiadać.

Co do ubioru. Kok, makijaż minimum tusz, podkład i może pomadka, marynarka, spódnica w okolicach kolana… jak dla mnie mini na rozmowę o pracę to porażka :/ Po prostu coś co wygląda elegancko. Buty na mega szpilce i platformie są super, ale na imprezę. Schludnie, jak rozpuszczone włosy to raczej ułożone, a nie kwestia przypadku. Rajstopy z tego co widziałam czarne i cieliste były ok.

Dobrze czuć się pewnie ze swoim angielskim, ale nie warto przejmować się każdym słówkiem, bo to tylko stresuje. Jeśli nasz angielski jest komunikatywny (zaryzykuję, że w okolicach B2) to mamy jeden problem z głowy.

Z dobrymi wieściami dzwonią, lub mailują w odstępie kilku dni. Z tymi złymi również…

No i to by było na tyle 🙂 Powyższe wypociny to tylko i wyłącznie moje opinie i uwagi. Ktoś może się nie zgadzać, albo wiedzieć lepiej. Mam nadzieję, że komuś tym tekstem pomogę i komuś się poszczęści. Powodzenia! 🙂

Karolinaaa_
    Member

Mati Dzięki za przydatne info i spostrzeżenia 🙂 jescze pytanie, jak wygląda przydzielanie do bazy ? czy rozumiem, że jeśli OD odbywał się w WWA to szukają do tylko do bazy w warszawie? i jak przeżycia podczas szkolenia , jak zapał do praacy :)?? pzdrrr

Nie jestem pewna, ale chyba zwykle, gdy nabór jest w Warszawie, to – do bazy w Warszawie plus ewentualnie osoby są pytane czy chciałyby wylądować np. w bazie w Katowicach, Lublinie czy za granicą – w zależności, gdzie w chwili obecnej brakuje osób. Niby na formularzu zgłoszeniowym jest pytanie o chęć bazowania w innych miejscach niż wskazane, ale potem na rekrutacji jeśli szukają gdzieś indziej, to jeszcze dodatkowo zachęcają, aby bazować w innych miejscach… ale to nie przymus.

Karolinaaa_
    Member

Jakieś wrażenia związane z pracą lub spostrzeżenia:)? jesteśmy bardzo ciekawi

lotta
    Member

dziewczyny, czy referencja to koniecznosc? dostalam zaproszenie, ale nie dam rady wyrobic referencje (pracodawca jest za granica, duzo obowiazkow i tyle)

Aleksandra
    Member

Kto się wybiera do Warszawy 1 września? Wiele osób mi odradza. Jak wyglada proces szkolenia? Czy trzeba za nie płacić i gdzie sie ono przeważnie odbywa i ile trwa? Czy gwarantują noclegi czy we własnym zakresie? Pozdrawiam wszystkich wybierających sie do Warszawy.

Aneta
    Member

Skąd masz informacjęo rekrutacji 1 września?
    Nie mogę nigdzie znaleźć…
    Pozdrawiam

Aleksandra
    Member

Dostałam meila, ze zapraszają mnie do Warszawy 1 września na 9 rano.

Piter Hanisz
    Member

A jest może rekrutacja w Gdańsku?

Monika
    Member

Jakiego formatu muszą być zdjęcia dla komisji rekrutacyjnej ? 🙂 Jadę 10.06 🙂

Klaudia
    Member

A może jest tutaj ktoś jeszcze z wczorajszej tj. z 4.01.2017 rekrutacji?

• This reply was modified 1 year, 1 month ago by  Klaudia.
    • This reply was modified 1 year, 1 month ago by  Klaudia.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up