Polskie Linie Lotnicze LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) – jedne z najstarszych na świecie, powstałe 1 stycznia 1929 roku, z połączenia wszystkich działających w kraju linii lotniczych. Polska spółka, będąca własnością skarbu państwa. Właściciel spółek LOT cargo, LOT charter, udziałowiec spółki EuroLOT. Należy do aliansu StarAlliance.

Flota

10 x Embraer 170, 12 x Embraer 175, 4 x Embraer 195, 2 x Boeing 737-500, 7 x Boeing 737-400, 5 x Boeing 767-300ER

Jak wygląda rekrutacja Cabin Crew w LOT?

Początek pracy w LOT to zawsze nabór sezonowy. Co roku w okolicach lutego na stronie internetowej linii pojawia się ogłoszenie o naborze. Proces rekrutacji składa się z czterech etapów:

Etap 1

Spotkanie informacyjne dla kandydatów, umawianie się na rozmowy indywidualne.

Etap 2

Rozmowa indywidualna z pięcioosobową komisją. Należy przedstawić się, opowiedzieć parę słów o sobie, na temat wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Kandydat zostaje następnie poproszony o wylosowanie scenki po czym odpowiada, jak by się zachował w danej sytuacji .

Kandydaci na bieżąco informowani są o wyniku rozmowy.

Etap 3

Rozmowa indywidualna w języku angielskim. Po rozmowie zostajemy poinformowani o jej wyniku.

Etap 4

Zadania w grupach. Kandydaci dobierani są w grupy, po czym otrzymują zadanie do wykonania. Przez cały czas grupa oceniana jest przez komisję.

Po zakończonej rekrutacji kandydaci telefonicznie otrzymują informację o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej.

LOT cabin crew

Szkolenie

Szkolenie trwa około czterech – pięciu tygodni i obejmuje zagadnienia z bezpieczeństwa, obsługi klienta, trudnych sytuacji na pokładzie, CRM, medycyny, BHP, DGR i Security, serwisu na pokładzie. Prowadzone są zajęcia z przetrwania na wodzie (basen) a pod koniec szkolenia cała grupa odbywa szkolenie na symulatorze w Sztokholmie, gdzie przeprowadzane są ćwiczenia z ewakuacji pasażerów oraz gaszenie pożarów. Zajęcia odbywają się codziennie od godziny 8.00 do 16.00 a więc osiem godzin dziennie sześć dni w tygodniu, również w soboty.

W trakcie szkolenia przeprowadzane są briefingi oraz pisemne testy z materiału. Na zakończenie szkolenia przeprowadzany jest egzamin końcowy z całego materiału. Dopuszczalna jest jedna poprawka.

Po egzaminie końcowym kandydaci muszą zaliczyć jeszcze lot wprowadzający z instruktorem, następnie lot kontrolny.

Pensja

Na pensję Juniora składa się: podstawa, wynagrodzenie za nalot, za dodatkowe rejsy, premie, prowizje od sprzedaży, dodatki na pralnię, nieopodatkowane diety zagraniczne.

Po 6 miesiącach pracownikowi przysługują zniżki na przeloty prywatne oraz osiem biletów dla osób towarzyszących w ciągu roku.

Masz jakieś pytania lub wątpliwości? Zapraszamy na nasze Cabin Crew Forum!

LOT cabin crew

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up