W trakcie kołowania samolotu pasażer otworzył drzwi i wysiadłDo zdarzenia doszło na lotnisku w Pizie, w środkowych Włoszech. Pasażer wysiadł z samolotu w trakcie kołowania maszyny na start. Z nieznanych powodów mężczyzna otworzył drzwi, skoczył na skrzydło, a następnie na pas startowy.

Włoskie media informują, że szok przeżyli pozostali pasażerowie samolotu odlatującego do Trapani na Sycylii, a także załoga maszyny oraz strażacy, którzy całe zdarzenie widzieli ze swego stanowiska.

Kiedy pasażer zeskoczył na ziemię, zajęli się nim natychmiast lekarze, sprawdzając, czy nie odniósł obrażeń oraz czy nie cierpi na zaburzenia psychiczne. Motywy desperackiego kroku mężczyzny nie są znane.

Po tym niecodziennym wydarzeniu samolot odleciał na Sycylię z półtoragodzinnym opóźnieniem.

Źródło: PAP
Fot. flickr.com | wingsnstuff


12 comments:

 1. Adam Stolarczyk

  9 December 2012 at 18:16

  Bardzo skoczny ten pasażer … od drzwi skoczyl sobie na skrzydło … echhh Ci Włosi

 2. CaptainMonkey

  9 December 2012 at 22:35

  Chyba wyjście awaryjne, a nie drzwi…

 3. marcinK

  10 December 2012 at 19:25

  Wyjście awaryjne to też drzwi…tylko nie główne.

 4. Monika.

  29 December 2012 at 19:38

  jak to możliwe? drzwi w trakcie kołowania maszyny na pas powinny być już uzbrojone, co ze slidem/raftem?

 5. Mateusz

  29 December 2012 at 19:46

  i na pewno były uzbrojone. Koleś otworzył okna 😀

 6. Izolda

  29 December 2012 at 21:53

  Moj kolega byl w tym samolocie. Mamy bazę w Trapani. Chodziło o wyjście ewakuacyjne przy overwings’ach. Drzwi blokują się przy zmianie ciśnienie w kabinie, z tego co wiem nie ma żadnej mechanicznej blokady. Slidy mamy tylko przy drzwiach.

 7. Natalia

  30 December 2012 at 21:44

  Wiesz może o co chodziło, dlaczego on wysiadł? Czy poniesie jakieś konsekwencje?
  Już wyobrażam sobie minę paxów 😀

 8. Max

  4 January 2013 at 13:24

  Izoldo, drzwi nie blokują sie przy zmianie ciśnienia w kabinie – jaki sens miało by ich uzbrajanie, gdyby były zablokowane? Co z ewentualną ewakuacją w trakcie kołowania?:)
  Co do okna – to przy włączonych silnikach okna również są zablokowane i nie ma możliwości ich otwarcia

 9. Izolda

  5 January 2013 at 12:21

  Max, powtarzam zdanie pilotów, właśnie różnica ciśnień powoduje, że drzwi się blokują, są po prostu za “ciężkie”, żeby je otworzyć w trakcie lotu (wtedy tak, czy siak nie przeprowadzisz ewakuacji!), nawet po wylądowaniu, ciśnienie w kabinie jest ciągle wyższe niż na zewnątrz (wtedy można otworzyć drzwi, ale trzeba użyć większej siły, a więc ewakuacja podczas taxingu samolotu jest możliwa)… Powtarzam, uzbrajanie drzwi na wypadek ewakuacji ma sens, bo jest możliwe ich otwarcie, gdy samolot nie jest airborne… Różnica ciśnień, nie jest na tyle duża, aby drzwi nie mogły zostać otwarte. Istnieje mechaniczna blokada (cytuję inżyniera z Trapani), ale dopiero, jak silniki osiągną 54 procent swojej mocy. Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o oknach w samolocie?

 10. Izolda

  5 January 2013 at 12:25

  Natalka, nie mam pojęcia, co będzie z tym disruptive pax :). Z tego co wiem, działał w afekcie 🙂

 11. Traveler

  21 February 2013 at 11:49

  w tych benkach nie ma slajdów na skrzydłach, cisnienie w kabinie jest też takie jak na ziemi. Jak ktos chce to bez problemu otworzy sobie te drzwi i wysiądzie 😛 co ten pan nam zademonstrował :). w Airbusach po otwarciu wyjscia awaryjnego na skrzydłach wywali trap i samolot uziemiony 😉

 12. Kiss-and-fly

  22 February 2013 at 17:14

  Ale w 737-800 okien nie da sie otworzyć przy włączonych silnikach – nie chodzi tu o ciśnienie (chociaż też, w czasie lotu) ale mechaniczną blokade okna, która zależy od prędkości z jaką samolot sie porusza i od tego jaką moc mają silniki – w trakcie kołowania – tzn. ruchu, a nie samych włączonych silników, otwarcie okien nie jest możliwe.

Comments are closed.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up