British Airways

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Kamil 5 years, 4 months ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #13742

  Kamil
  Moderator

  British Airways to największe brytyjskie i europejskie linie lotnicze. Należy również do największych towarzystw lotniczych świata. Powstała w 1974 roku.

  BA odbywa loty do portów lotniczych w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Karaibów, Bliskiego Wschodu, Azji Południowo-Wschodnej oraz Australii.

  Siedzibą British Airways jest Londyn, a macierzystym lotniskiem Heathrow. Flota BA to blisko 300 samolotów.

  Dnia 12 Listopada 2009 roku zarząd British Airways oraz Iberia Airlines zawarły wstępne porozumienie o połączeniu linii lotniczych i utworzeniu International Airlines Group. Linie te staną się jednymi z największych linii lotniczych świata (ponad 400 samolotów).

  Flota

  Airbus A318-100, Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A321-200, Airbus A380-800, Boeing 737-400, Boeing 747-400, Boeing 757-200, Boeing 767-300ER, Boeing 777-200, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER, Boeing 787-8, Boeing 787-9

  Jak wygląda rekrutacja Cabin Crew w British Airways?

  Spotkanie rozpoczyna się rano. Oto, jak wyglądają poszczególne etapy:

  Test zasięgu – aby się upewnić, czy swobodnie dosięgniesz do półek bagażowych i innych części samolotu bez narażanie siebie i pasażerów
  Mierzenie
  Możesz zostać poproszony o zajęcie miejsca dla Personelu Pokładowego i przyjęcie pozycji awaryjnej. Zobaczysz na przykładzie jak to zrobić.
  Twój paszport zostanie sprawdzony
  Zostaniesz następnie poproszony o wypełnienie testu wielokrotnego wyboru z zasad bezpieczeństwa składającego się z piętnastu pytań. Większość z tych pytań wymaga jedynie odrobinę zdrowego rozsądku. Upewnij się, że rozumiesz podstawowe procedury bezpieczeństwa statku powietrznego.

  Zadania w grupach

  Dyskusja w grupie – Zadanie potrwa około 25 minut. Ważne, aby Twój głos był słyszalny. Pamiętaj jednak aby nikogo nie przekrzykiwać i szanować innych. Zadania będą się różnić, między innymi będziecie musieli zaprojektować uniformy dla “zabawnej” firmy.

  Odgrywanie scenek – bardzo ważne zadanie i szansa dla Ciebie aby zademonstrować jak zachowałbyś się w niektórych sytuacjach, np gdy pasażer chce złożyć skargę. Potraktuj to zadanie poważnie i postaraj się wyjaśnić sytuację z pasażerem spokojnie i profesjonalnie.

  Wygłaszanie zapowiedzi pokładowych – zostaniesz poproszony o wykonanie zapowiedzi pokładowej, którą często słyszysz na pokładzie samolotu wygłaszaną przez Personel Pokładowy. Otrzymasz skrypt, który przeczytasz. Twój głos powinien brzmieć energetycznie i entuzjastycznie.

  Rozmowa indywidualna – ostatnim etapem rekrutacji jest rozmowa z komisją. Otrzymasz serię pytań na temat: jak poradzisz sobie ze złym pasażerem, dlaczego chcesz pracować dla British Airways, dlaczego British Airways ma wybrać Ciebie, oraz inne standardowe pytania rekrutacyjne (zobacz PYTANIA REKRUTACYJNE). Rozmowa może potrwać do czterdziestu minut więc warto się przygotować aby mieć coś do powiedzenia.

  Pamiętaj, że rekrutacja mogła ulec zmianie. Powodzenia!

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

×
CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

 
×
FORGOT YOUR DETAILS?
×

Go up