Emirates 14.09.2013 Warszawa

This topic contains 184 replies, has 45 voices, and was last updated by  clouver 3 years, 11 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 185 total)
  • Author

Ewa
    Member

Kolejny OD w stolicy , kto sie wybiera ?

• This topic was modified 4 years, 4 months ago by  Ewa.
    • This topic was modified 4 years, 4 months ago by  Ewa.

Emily
    Member

Ja wybieram się w sierpniu na OD na Maltę. To tak mały kraj, że liczę, że nie będzie tak dużo kandydatek. Ale jak odpadnę po pierwszym dniu, to do Warszawy też przyjadę.

santigo
    Member

O ile nie będę miała w tym terminie obrony, to pewnie pojadę.

Emily, a nie jest tak, że w razie niepowodzenia musisz odczekać pół roku zanim znowu aplikujesz?

Emily
    Member

Santigo, teoretycznie na stronie Emirates jest napisane, że trzeba odczekać te pół roku. Ale sama się przekonałam, że oni w żaden sposób nie rejestrują nazwisk kandydatek, które oddały CV na Open Day, a dalej nie przeszły. Mam kilka koleżanek, które były na OD w Polsce i nie przeszły pierwszego dnia. I wkrótce potem, nie czekając aż upłynie 6 miesięcy, pojechały na OD do innego kraju i przeszły dalej. Tak więc trzeba próbować do skutku 😉 Mam wrażenie, że Emirates przypominają o tych 6 miesiącach tylko dlatego, żeby nie mieć zbyt dużo kandydatów na OD.

Emily
    Member

No chyba, że ma się wyjątkowego pecha i trafi się na te same rekruterki ;-p

marTina
    Member

Ja bym uważała 🙂
    znam chłopaka, który dostał się za 2 razem. Przygotowywał się już do wyjazdu, ale zauważyli, że nie odczekał wymaganego terminu. Musiał czekać rok i mógł znowu przystąpić do OD. Przyjęli go, ale swoje musiał odcierpieć 🙂

santigo
    Member

właśnie przeczytałam na cabincrew.com posta, w którym ktoś doradza, aby nie rejestrować się na OD, bo wtedy jest się w systemie i faktycznie trzeba odczekać te 6 miesięcy. Wystarczy przyjść “bez zapowiedzi” 🙂

http://www.cabincrew.com/forums/my-emirates-interview-experiences-tips-advice/178482/3
    ostatni post u dołu strony

Ewa
    Member

jezeli nie zadzwonia po Open day nie trzeba czekac tych 6 msc jedynie po AD. @martina skoro kolega czekal az rok oznacza ze opdadl na final interview a to juz jest na pewno rejestrowane przez nich wiec w takiej sytuacji na pewno trzeba uwazac 🙂 ja tak sobie mysle ,ze jak bym odpadla w warszawie na open day zostaje jeszcze wroclaw kilka dni pozniej , problem tylko w tym ,ze pewnie beda te same rekruterki ,ale zapewnie ludzi bedzie mniej niz w stolicy wiec teoretycznie wieksze szanse 🙂 @emily powodzenia daj znac jak jak ci poszlo na malcie 🙂

marTina
    Member

@Ewa, on dostał pracę. Przyjeli go, ale poźniej się zorientowali, że przyszedł na OD przed terminem 6 miesięcy. Musiał odczekać rok i jeszcze raz mógł przystąpić.
    Oni to rejestrują, bo inaczej mieliby nawał kandydatów 🙂

lotniczka
    Member

Przecież przychodząc na OD wypełnia się formularz w którym pytają o date ostatniego OD. Na moim OD była dziewczyna,która odczekała chyba z 5 miesięcy i jej powiedzieli,że jeszcze za wcześnie.

hibiskus88
    Member

Witam. Mam takie pytanie…. Czy w rerutacji takich linii lotniczych jak Emirates czy Qatar mają jakiekolwiek szanse osoby które dopiero chciałaby zaczać przygodę w zawodzie stewardesy? Czy nie ma co sobie głowy zawracać i lepiej zacząć od innych linii lotniczych ? Jakie macie doświadczenia? Co wiecie na ten temat?

Reniucha
    Member

<cite>@jumpseat napisał(a):</cite>
    jezeli nie zadzwonia po Open day nie trzeba czekac tych 6 msc jedynie po AD. @martina skoro kolega czekal az rok oznacza ze opdadl na final interview a to juz jest na pewno rejestrowane przez nich wiec w takiej sytuacji na pewno trzeba uwazac 🙂 ja tak sobie mysle ,ze jak bym odpadla w warszawie na open day zostaje jeszcze wroclaw kilka dni pozniej , problem tylko w tym ,ze pewnie beda te same rekruterki ,ale zapewnie ludzi bedzie mniej niz w stolicy wiec teoretycznie wieksze szanse 🙂 @emily powodzenia daj znac jak jak ci poszlo na malcie 🙂

Nie wiem skąd taka informacja, że nie trzeba czekać. Na stronie Emirates jest jak wół napisane, że trzeba czekać nawet po OPEN DAY, nawet jak nie przejdziesz.
    Dwa same rekruterki mówią, że trzeba czekać.
    Trzy- w Poznaniu na rekrutacji (w tym roku) dziewczynie brakował jeden miesiąc i jej powiedzieli, że ma odczekać 6 miesięcy. A Ona była wcześniej tylko na OD z tego co wiem 😉

Dla tych co nie czytali na stronie Emirates

Candidates who fail to make it through the initial screening process may reapply after six months; those who are not successful after the interview may reapply after one year.

Katarzyna
    Member

Wiadomo kiedy i gdzie rekrutacja, bo nie mogę tego znaleźć :)? Jakie są warunki co do wieku? Wie ktoś może?

Emily
    Member

Data rekrutacji jak byk jest podana w nazwie wątku 😀 Miejsce, pewnie ja zwykle będzie to Marriott. Minimalny wiek do wszystkich linii z UAE to 21 lat, wiąże się to z wymaganiami wizowymi w tym kraju.

clouver
    Member

Hej. Chciałabym się wybrać na Open Day do Wawy i mam do Was kilka pytań:
    1) czy muszę ze sobą zabrać zdjęcie w garsonce? Słyszałam, że wymagają go na ostatni dzień gdy już się przejdzie wszystkie etapy.
    2) jak się ubrać na Open Day? Czy czerwona szminka na ustach jest wciaz wymagana?
    3) jak właściwie wygląda 1 etap rekrutacji? Oddaje się CV a potem czeka się na pierwsza rozmowe?
    Byłabym wdzięczna za odpowiedź 🙂

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up