Emirates

This topic contains 19 replies, has 15 voices, and was last updated by  julia 11 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author

Kamil
    Moderator

Linia swoją siedzibę ma Dubaju, w Zjedoczonych Emiratach Arabskich. Głównym węzłem przewoźnika jest lotnisko w Dubaju. Emirates zatrudnia obecnie ponad 40 000 osób. W okresie 2007 – 2008 linia przewiozła 21 229 225 pasażerów oraz 1 282 134 ton ładunków. Średni współczynnik zapełnienia samolotów w tym okresie wyniósł 79,8%.

Flota

Airbus A330-200, Airbus A340-300, Airbus A340-500, Airbus A380-800, Boeing 777-200, Boeing 777-200ER, Boeing 777-200LR, Boeing 777-300, Boeing 777-300ER

Jak wygląda rekrutacja Cabin Crew w Emirates?

Rekrutacja podzielona jest na 2 dni.

Dzień pierwszy, start 9.00 rano, koniec 21.00

Spotkanie z przedstawicielami linii we wskazanym miejscu, zazwyczaj jest to sala konferencyjna w hotelu. Osoby rekrutujące przez większą część spotkania opowiadać będą o firmie, jak wygląda praca w Emirates, o wysokości wynagrodzenia oraz zakwaterowaniu. Będą również dyskutować o podstawowych zasadach i wytycznych, których oczekiwać będą od wszystkich pracowników. Będzie również możliwość zadawania pytań.

Po prezentacji każdy zostanie poproszony o podejście do stolika i zostawienie CV oraz fotografii (zdjęcie całej sylwetki – musi być na białym tle oraz zdjęcie paszportowe z ramionami). Jeżeli zdjęcie nie zostanie zaakceptowane, kandydat zostanie poproszony o dostarczenie innych. Każdy zostanie przy okazji zapytany o np. “Czym się teraz zajmujesz?”, po czym otrzyma numerek, który należy przykleić do koszuli.

Emirates Cabin Crew

Test z języka angielskiego

Na napisanie testu kandydaci mają 45 minut. Test podzielony jest na 3 kategorie: test wyboru, czytanie ze zrozumieniem oraz esej. Sprawdzenie testu zajmie około 30 minut. Osoby, które zaliczą test, zapraszane są do kolejnego etapu.

Zadania w grupach

W kolejnym etapie kandydaci podzieleni zostają na dwie 15 – 30 osobowe grupy. Każda grupa otrzymuje zadanie do wykonania, np. wybierać 3 osoby XXI wieku i uzasadnić swój wybór. Grupa dyskutuje i wybiera 3 osoby. Jedna osoba zgłasza się na ochotnika i uzasadnia wybór grupy. Kolejne zadanie to dowiedzieć się, jaki jest ulubiony film osoby zajmującej miejsce po naszej prawej stronie. Po kilkuminutowej dyskusji każdy wstaje i odpowiada. Po zakończonym zadaniu grypy opuszczają salę. Pochwili jedna z osób rekrutujących podchodzi i wręcza kartki z decyzją na “tak” lub na “nie”.

Kolejne zadanie w grupie

Następny etap to również dyskusja w grupie. Tym razem grupy będą się składały z 7 – 10 osób. Kandydaci otrzymują listę 7 pasażerów zajmujących miejsca w pierwszej klasie. Jest na niej aktorka, biznesmen, matka z dzieckiem, frequent flyer, mężczyzna ze złamaną nogą oraz inni. Należy zdowngradować (przenieść do klasy ekonomicznej) 3 osoby i uzasadnić dlaczego akurat oni. W między czasie każdy proszony jest o podejście do ściany i wyciągnięcie rąk na wysokość 212 cm. Pada pytanie czy mamy tatuaże lub blizny. Po dyskusji wszyscy opuszczają salę i czekają na wynik.

Osoby, które pomyślnie zaliczyły wszystkie etapy, zapraszani są do sali gdzie wypełniane są różne dokumenty, np adres, numer telefonu, numer paszportu, adres email oraz kiedy chcemy zgłosić się na final interview, ostatni etap. Mamy do wyboru dwa kolejne dni. Wieczorem otrzymujemy wiadomość email z linkiem do strony, na której wypełniamy test psychologiczny. Należy być szczerym w odpowiedziach. Po prostu bądź sobą.

Final interview (następnego dnia)

Ostatnia rozmowa sam na sam z osobami rekrutującymi jest już mniej stresująca. Wszystkie pytania opierają się na wyniku testu psychologicznego. Kandydat otrzymuje 3 pytania. Zostaniemy poproszeni m.in. o podanie przykładu doświadczenia z życia, pracy, i jak to się odnosi to Personelu Pokładowego. Każde słowo, każde zdanie przez Ciebie wypowiedziane zostanie zanotowane. O wyniku rozmowy zostaniemy poinformowani w ciągu 4 tygodni. Wszystkie nasze odpowiedzi, testy, zdjęcia, wysyłane są do siedziby Emiratów w Dubaju. Aby zostać wybranym, należy pomyślnie przejść przez 6 poziomów zgody kierownictwa.

sophie
    Member

fajnie,ze umieściłeś taka informacje;) dziękuje za poświęcony czas.czy orientujesz się czy są jakieś preferencje wiekowe w Emirates?

asia8564
    Member

Tutaj możesz przeczytać wszystko o rekrutacji http://cabincrew24.com/forum/topic/emirates-3/

Cześć!

Mam pytanko a propos rekrutacji, czy Emirates mają jakieś testy sprawnościowe w trakcie rekrutacji? Mam na myśli test z pływania. Jeśli tak, to jak taki test wygląda?

Pozdrawiam! 🙂

Raav
    Member

Oczywiście że w trakcie rekrutacji nie ma Oo Jedynie jak już będziesz w Dubaju 😀

Oj to kamień z serca, mam jeszcze czas żeby się przygotować. 😉 Czy masz dla mnie jakieś inne cenne wskazówki?

Pizarro
    Member

Cześć, czy na OD należy przyjść ubranym biznesowo czy można mniej oficjalnie tzn. jeans, sweter z koszula itd?

Raav
    Member

Katarzyna Dybowska, na forum masz opisany cały proces rekrutacji, wygląda dokładnie tak samo pod względem etapów tylko różni się poszczególnymi zadaniami, ale generalnie warto poczytać jak to wygląda i się nie stresować – rekruterki są naprawdę bardzo pozytywne i miłe.

Pizarro – w ogłoszeniu zawsze masz napisane, że formal buisness attire. Jak przyjdziesz na OD bez biznesowego stroju to jeszcze przymkną na to oko (chyba że ubierzesz dres xD), ale oczekuje się, że na AD będziesz ubrany biznesowo. Czasami tolerują jakieś odstępstwa (ktoś przyjechał 500 km i nie ma przy sobie marynarki), ale chyba nie warto robić sobie pod górkę.

A co do dziewczyn to podobno warto zrobić sobie makijaż i fryzurę jak u stewardessy Emirates, rekruterki na pewno docenią profesjonalizm.

• This reply was modified 3 years, 3 months ago by  Raav.

Raav Dzięki za informację, po bliższym zapoznaniu się z “wymaganiami” linii, obawami aplikujących etc., uznałam, że nie dla mnie ten wyścig. Sądzę, że nie odnalazłabym się w takim środowisku, plus ten zawód nigdy nie był moim marzeniem (i nie jest aż tak interesujący jakby się wydawało), więc olewam zaproszenie i nie robię sztucznego tłumu. 😀 Nom, to kończę spamowanie na tym forum. Pozdrawiam serdecznie i życzę wysokich lotów! 🙂

Pizarro
    Member

Dziekuje Raav za rzeczową odpowiedź. Ubiorę sie jak trzeba chociaż będę jechał 700km 🙂 w krótkim odstępie czasu są rekrutacje w 3 miejscach w Polsce. Czy w takiej sytuacji osoby rekrutujące są te same? Pozdrawiam.

Raav
    Member

Teraz od dłuższego czasu są zwykle 2-3 rekrutacje miesięcznie w Polsce. Nie wiem jak to jest z rekruterkami, ale powiem, że Pani Agata jest bardzo miła

Anonymous

Czy ktoś się wybiera na open day w Poznaniu? 🙂

Marta
    Member

Hej, czy ktoś, kto był dzis na AD w Krakowie próbował już robić test online? Nie moge sie zalogowac, dajcie znać na priv czy już próbowaliście 🙂

Z góry dzięki!

kornelia_ka
    Member

hej! czy kazdy po rejestracji i wyslania cv online dostaje zaproszenie na AD?? czy to w czyms pomaga??czy jak sie pojdzie na Open Day to bedzie to samo?

Nie każdy dostaje zaproszenie, na AD jest już jakby po tym pierwszym etapie który przechodzisz online. Na OD nie byłam ale z tego co czytałam i pytałam na ten temat, tam najpierw zostawiasz CV i przechodzisz lub nie na AD.
    Czyli jakby jeśli dostaniesz zaproszenie na AD to przeszłaś pierwszy etap OD online.

You must be logged in to reply to this topic.

SIGN INTO YOUR ACCOUNT CREATE NEW ACCOUNT

Your privacy is important to us and we will never rent or sell your information.

CREATE ACCOUNT ALREADY HAVE AN ACCOUNT?

FORGOT YOUR DETAILS?

Go up